Zkušenosti podnikatelů: Jak úspěšně provozovat firmuJedním z nejcennějších zdrojů informací při podnikání jsou zkušenosti dalších podnikatelů. Jak se jim podařilo nastartovat růst? S jakými riziky a problémy se museli poprat? Jaké technologie a přístupy používají ve svém byznysu? Na tohle vše - a mnoho dalšího jsme se vybraných podnikatelů zeptali.

V tomto top přehledu vám přinášíme souhrn zajímavých rozhovorů s českými podnikateli, kterým jsme položili řadu otázek souvisejích s jejich podnikáním. Najdete tu zkušenosti Hany Hellerové Chládkové, která nabízí služby virtuální asistentky, Romana Smělého, který natáčí profesionální videa pro firmy, Renaty Novotné, která pomáhám podnikatelům najít v jejich firmě funkční systém, Ondřeje Koudely, který pomocí metod zážitkové pedagogiky učí první pomoc, Petra Čerňanského, který provozuje úspěšný e-shop s ovocným vínem, Radima Hasalíka, který firmám pomáhá s online marketingem, Lucie Kunčarové, která prodává originální (ne)dorty nebo Dalibora Šulce, který se zabývá zakázkovým vývojem elektroniky, jednoúčelovými stroji, embedded systémy a programováním.

Přejeme vám příjemné čtení.

Dalibor Šulc: S konkurencí navzájem sdílíme zkušenosti a postřehy


Dalibor Šulc

Náš seriál rozhovorů s českými podnikateli pokračuje. Dnes si povídáme s majitelem společnosti Coconut Systems, která vznikla v roce 2015 a zabývá se zakázkovým vývojem elektroniky, jednoúčelovými stroji, embedded systémy a programováním. Firmu založil Dalibor Šulc s jedním ze svých spolužáků už během studií na VŠ. Ten ji však v letošním roce opustil, takže momentálně v ní Dalibor Šulc podle svých slov pracuje víceméně jako freelancer.


Lucie Kunčarová: S našimi originálními dorty plánuji expanzi do zahraničí


Lucie Kunčarová

Firma dortNEdort Lucie Kunčarové vznikla před několika lety poté, co nastoupila na mateřskou dovolenou. Připravila plenkový dort pro bratra, postupně udělala pár dortů pro kamarády a pak ji napadlo, že by mohla nabídnout svá díla i širší veřejnosti. Splnila si tak svůj sen být paní svého času a dělat to, co ji baví. Nyní má fungující e-shop se širokou nabídkou produktů a velké plány do budoucna.


Roman Smělý: Hlídejte si cash flow a soustřeďte se na obchod


Roman Smělý, zakladatel společnosti Brave Media Mind

Dnešním dnem začínáme na OnBusiness.cz seriál rozhovorů s představiteli tuzemských firem. Chceme se přitom soustředit především na firmy, které dosud získaly méně mediálního prostoru, ale dělají něco opravdu zajímavého a jejich majitelé či manažeři jsou ochotni se podělit s dalšími podnikateli o své zkušenosti. Prvním zpovídaným je Roman Smělý, zakladatel společnosti Brave Media Mind, která natáčí profesionální video pro firmy.


Renata Novotná: Nejtěžší bylo skloubit rozjezd podnikání s péči o malé děti


Renata Novotná

Renata Novotná je nezávislá profesionálka na volné noze, která pomáhám přetíženým podnikatelům zavaleným prací najít v jejich firmě funkční systém a zefektivnit práci týmu jako celku. Díky tomu si uvolní ruce a vyčistí hlavu na důležité činnosti, rozvoj byznysu nebo osobní život.


Hana Hellerová Chládková: Služba virtuální asistentky je v ČR stále poměrně neznámá


Hana Hellerová Chládková, virtuální asistentka

Pro dnešní pokračování naší série rozhovorů s českými podnikateli jsme oslovili Hanu Hellerovou Chládkovou, která pracuje jako virtuální asistentka pro firmy, živnostníky a podnikatele. Jejímu rozhodnutí věnovat se této práci na plný úvazek a jít na „volnou nohu“ předcházela dvacetiletá praxe na různých pozicích v administrativě, která, jak říká, se stala pevným základem pro další rozvoj jejích schopností a znalostí. Co nabízí a jak se jí v tom daří?


Radim Hasalík: Úspěch v podnikání je mixem mnoha různých aktivit


Radim Hasalík, specialista online marketingu

V našem seriálu o zajímavých českých firmách tentokrát zpovídáme Radima Hasalíka, který se již více než 14 let věnuje online marketingu. Zpočátku dělal pro klienty vše: Spravoval jim kampaně, tvořil a upravoval stránky... Nakonec se ale zaměřil čistě na strategie. Jak to funguje v praxi a co doporučuje ostatním podnikatelům?


Petr Čerňanský: Naše podnikání se rozjelo ihned, teď ještě rozchlastáme celou Evropu


Petr Čerňanský, zakladatel Rybízáku

Petr Čerňanský je zakladatel Rybízáku, úspěšného e-shopu s ovocným vínem. Začínal s jednoproduktovým e-shopem s vínem z černého rybízu, ale postupně jej rozšířil o další ovocná vína i o řadu doplňkových produktů a plánuje velkou expanzi do zahraničí. Jaké jsou jeho recepty na úspěch? Co dalšího plánuje do budoucna? Zeptali jsme se.


Ondřej Koudela: Přednášky a e-learning jsou k ničemu. První pomoc se naučíte jedině zážitkem


Ondřej Koudela, idea provider, PrPom

Ondřej Koudela se svým podnikáním snaží snížit počet lidí, kteří umírají jen kvůli špatné či žádné první pomoci. Jak přesně? Pomocí metod zážitkové pedagogiky dělá vše pro změnu myšlení lidí. Jak takové podnikání vypadá a jak se mu v něm daří? To se dočtete zde, v dalším díle našeho seriálu rozhovorů s českými podnikateli.


(Úvodní foto: Pixabay)


(2. 4. 2018 | redakce2)


Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>
Drobné
Mám obavu, že u většiny nákupů ty drobné nebudou stát za trable, které s tím budou spojené. Z lenosti si...>>

©2013-2018 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3918)