Zkušenosti podnikatelů: Jak úspěšně provozovat firmuJedním z nejcennějších zdrojů informací při podnikání jsou zkušenosti dalších podnikatelů. Jak se jim podařilo nastartovat růst? S jakými riziky a problémy se museli poprat? Jaké technologie a přístupy používají ve svém byznysu? Na tohle vše - a mnoho dalšího jsme se vybraných podnikatelů zeptali.

V tomto top přehledu vám přinášíme souhrn zajímavých rozhovorů s českými podnikateli, kterým jsme položili řadu otázek souvisejích s jejich podnikáním. Najdete tu zkušenosti Hany Hellerové Chládkové, která nabízí služby virtuální asistentky, Romana Smělého, který natáčí profesionální videa pro firmy, Renaty Novotné, která pomáhám podnikatelům najít v jejich firmě funkční systém, Ondřeje Koudely, který pomocí metod zážitkové pedagogiky učí první pomoc, Petra Čerňanského, který provozuje úspěšný e-shop s ovocným vínem, Radima Hasalíka, který firmám pomáhá s online marketingem, Lucie Kunčarové, která prodává originální (ne)dorty nebo Dalibora Šulce, který se zabývá zakázkovým vývojem elektroniky, jednoúčelovými stroji, embedded systémy a programováním.

Doplněno: Nyní zde najdete další nové rozhovory, ve kterých se o své zkušenosti dělí podnikatelé Jakub Veverka z VideoBydlení.cz, Petr Gürth z e-shopu Snapbacks.cz, Michal Šebela, programátor na volné noze, Václav Šamša ze společnosti Továrna na Dokonalé Programy, Milan Gába ze společnosti Pixie Crew Group, Pavel Šarbort, zakladatel projektu SimpleRestart, Jan Gonda, master-franchisant Naturhouse pro ČR a SR, a Ondřej Brádka ze studia Brádka design.

Dále doplněno: Přibyly další rozhovory, tentokrát s Janem Silberem, jedním ze zakladatelů jobportálu Jobstack.it, a Janem Šimralem, PR konzultantem na volné noze.

Přejeme vám příjemné čtení.

Jan Silber: Zpočátku tu lidé pracovali s minimální nebo žádnou odměnou


Jan Silber

Jan Silber je jedním ze zakladatelů jobportálu Jobstack.it, což je nový projekt, který si klade za cíl vytvořit jednotné místo pro střetávání nabídek a poptávek práce v oblasti IT. Součástí služby je i poradenská činnost pro firmy a uchazeče o zaměstnání.


Jan Gonda: Na začátku našemu konceptu nikdo nevěřil


Jan Gonda

Jan Gonda je master-franchisantem Naturhouse pro ČR a SR. Na začátku podnikání neměl finance na větší marketing a jako nejefektivnější a současně nejlevnější řešení se ukázal aktivní marketing v okolí pobočky, kdy jeho zaměstnanci aktivně oslovovali kolemjdoucí a zvali je do pobočky na měření BMI. V současné chvíli už má 94 poboček a další plánuje otevřít.


Jakub Veverka: Nejobtížnější bylo sehnat programátora pracujícího za podíl ve firmě


Jakub Veverka

Na realitním trhu působí velké množství subjektů a prosadit se mezi nimi s novinkou nemusí být úplně snadné. Jakub Veverka, jednatel a spoluzakladatel VideoBydlení.cz, se o to pokusil a jeho byznysu se daří. Jaké byly jeho začátky, jak jeho byznys funguje a jaké plány má do budoucna? Zeptali jsme se...


Václav Šamša: Vůbec nejhorším zlem jsou dotace


Václav Šamša

Václav Šamša získal první zákazníky ještě před rokem 1989, a to MO a MV: Obě ministerstva si koupila jeho grafický terminál, a to tak, že u nich podal zlepšovací návrh a dostal odměnu ve výši předem dohodnuté ceny. Od té doby jeho podnikání úspěšně pokračuje. Co se mu podařilo a s jakými problémy bojoval a bojuje?


Petr Gürth: Nejobtížnější bylo naučit se nové odvětví podnikání


Petr Gürth, ředitel Snapbacks.cz

Petr Gürth je ředitelem e-shopu Snapbacks.cz s módní obuví, oblečením a doplňky. E-shop spouštěl se zkušenostmi z vývoje softwaru, nový obor tak před něj postavil nejednu výzvu. Jak se mu nyní podniká?


Dalibor Šulc: S konkurencí navzájem sdílíme zkušenosti a postřehy


Dalibor Šulc

Náš seriál rozhovorů s českými podnikateli pokračuje. Dnes si povídáme s majitelem společnosti Coconut Systems, která vznikla v roce 2015 a zabývá se zakázkovým vývojem elektroniky, jednoúčelovými stroji, embedded systémy a programováním. Firmu založil Dalibor Šulc s jedním ze svých spolužáků už během studií na VŠ. Ten ji však v letošním roce opustil, takže momentálně v ní Dalibor Šulc podle svých slov pracuje víceméně jako freelancer.


Jan Šimral: PR bojuje zajímavostí témat, ne penězi jako inzerce


Jan Šimral

Jan Šimral působí jako PR konzultant na volné noze. V oboru PR působí již 10 let, několik let pracoval v PR agentuře a měl na starost řadu klientů z různých oborů, potom pět let vedl komunikaci na Britském velvyslanectví. Nyní druhý rok podniká takzvaně „na sebe“.


Lucie Kunčarová: S našimi originálními dorty plánuji expanzi do zahraničí


Lucie Kunčarová

Firma dortNEdort Lucie Kunčarové vznikla před několika lety poté, co nastoupila na mateřskou dovolenou. Připravila plenkový dort pro bratra, postupně udělala pár dortů pro kamarády a pak ji napadlo, že by mohla nabídnout svá díla i širší veřejnosti. Splnila si tak svůj sen být paní svého času a dělat to, co ji baví. Nyní má fungující e-shop se širokou nabídkou produktů a velké plány do budoucna.


Roman Smělý: Hlídejte si cash flow a soustřeďte se na obchod


Roman Smělý, zakladatel společnosti Brave Media Mind

Dnešním dnem začínáme na OnBusiness.cz seriál rozhovorů s představiteli tuzemských firem. Chceme se přitom soustředit především na firmy, které dosud získaly méně mediálního prostoru, ale dělají něco opravdu zajímavého a jejich majitelé či manažeři jsou ochotni se podělit s dalšími podnikateli o své zkušenosti. Prvním zpovídaným je Roman Smělý, zakladatel společnosti Brave Media Mind, která natáčí profesionální video pro firmy.


Renata Novotná: Nejtěžší bylo skloubit rozjezd podnikání s péči o malé děti


Renata Novotná

Renata Novotná je nezávislá profesionálka na volné noze, která pomáhám přetíženým podnikatelům zavaleným prací najít v jejich firmě funkční systém a zefektivnit práci týmu jako celku. Díky tomu si uvolní ruce a vyčistí hlavu na důležité činnosti, rozvoj byznysu nebo osobní život.


Milan Gába: Prošli jsme si několik slepých uliček, které byly dost nákladné


Milan Gába

Milan Gába je spoluzakladatelem a spolumajitelem společnosti Pixie Crew Group, která svým produktem cílí na děti od 5 do 11 let. Společně s Viktorem Kolpakem v roce 2015 vytvořili značku Pixie Crew, kterou dodnes rozvíjí a budují. Vše kolem značky řídí, navrhují, realizují, vyrábějí a prodávají sami. Jak se jim daří? Jaké jsou jejich zkušenosti s podnikáním?


Michal Šebela: Jsem programátorem na volné noze, mám časovou svobodu a slušné peníze


Michal Šebela

Michal Šebela je programátorem na volné noze. Podnikat začal před několika lety, a to souběžně se zaměstnáním. Přestože mu zaměstnání dalo mnoho technických i lidských zkušeností z praxe, za což je bývalému zaměstnavateli, kolegům i zákazníkům velmi vděčný, po nějakém čase začal pociťovat, že ho začíná motivovat tvořit něco vlastního. Začátky ale nebyly vůbec snadné.


Hana Hellerová Chládková: Služba virtuální asistentky je v ČR stále poměrně neznámá


Hana Hellerová Chládková, virtuální asistentka

Pro dnešní pokračování naší série rozhovorů s českými podnikateli jsme oslovili Hanu Hellerovou Chládkovou, která pracuje jako virtuální asistentka pro firmy, živnostníky a podnikatele. Jejímu rozhodnutí věnovat se této práci na plný úvazek a jít na „volnou nohu“ předcházela dvacetiletá praxe na různých pozicích v administrativě, která, jak říká, se stala pevným základem pro další rozvoj jejích schopností a znalostí. Co nabízí a jak se jí v tom daří?


Radim Hasalík: Úspěch v podnikání je mixem mnoha různých aktivit


Radim Hasalík, specialista online marketingu

V našem seriálu o zajímavých českých firmách tentokrát zpovídáme Radima Hasalíka, který se již více než 14 let věnuje online marketingu. Zpočátku dělal pro klienty vše: Spravoval jim kampaně, tvořil a upravoval stránky... Nakonec se ale zaměřil čistě na strategie. Jak to funguje v praxi a co doporučuje ostatním podnikatelům?


Petr Čerňanský: Naše podnikání se rozjelo ihned, teď ještě rozchlastáme celou Evropu


Petr Čerňanský, zakladatel Rybízáku

Petr Čerňanský je zakladatel Rybízáku, úspěšného e-shopu s ovocným vínem. Začínal s jednoproduktovým e-shopem s vínem z černého rybízu, ale postupně jej rozšířil o další ovocná vína i o řadu doplňkových produktů a plánuje velkou expanzi do zahraničí. Jaké jsou jeho recepty na úspěch? Co dalšího plánuje do budoucna? Zeptali jsme se.


Pavel Šarbort: Stále více lidí je dnes přepracovaných a vyhořelých


Pavel Šarbort, zakladatel projektu SimpleRestart

Pavel Šarbort je zakladatelem projektu SimpleRestart a lektorem produktivity. Co si pod tím představit? SimpleRestart pomáhá pracovně vytíženým lidem. Typicky manažerům a podnikatelům, ale třeba i vytíženým zaměstnancům či studentům. Všichni tito lidé dnes totiž řeší to stejné - kde můžou ušetřit čas. A SimpleRestart jim v tom pomáhá.


Ondřej Brádka: Do výběrových řízení bez skicovného nejdeme


Ondřej Brádka

Studio Brádka design funguje jako komorní konglomerát specialistů, se kterými jeho zakladatel, Ondřej Brádka, vždy pracuje v oblastech, které potřebuje pro klienty komplexně pokrýt. Studio má za sebou realizace, jako je redesign drogerií TETA (pro MORIS design) nebo v současné době probíhající remodelling prodejen O2.


Ondřej Koudela: Přednášky a e-learning jsou k ničemu. První pomoc se naučíte jedině zážitkem


Ondřej Koudela, idea provider, PrPom

Ondřej Koudela se svým podnikáním snaží snížit počet lidí, kteří umírají jen kvůli špatné či žádné první pomoci. Jak přesně? Pomocí metod zážitkové pedagogiky dělá vše pro změnu myšlení lidí. Jak takové podnikání vypadá a jak se mu v něm daří? To se dočtete zde, v dalším díle našeho seriálu rozhovorů s českými podnikateli.


(Úvodní foto: Pixabay)


(28. 5. 2018 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3918)