Podnikání


Pozor, technologie zásadně promění pracovní trh


Technologie zásadně mění pracovní trh. Firmy totiž nahrazují tradiční pevné firemní hierarchie využíváním nezávislých expertů. Technologie vytvářené lidmi a pro lidi, zároveň posilují roli lidí ve firmách. Jedná se o nejvýraznější hospodářské transformace od průmyslové revoluce. Tvrdí to studie Accenture Technology Vision 2017.

(duben 2017) Celý článek >>>Generace Z: Mladí od vás budou nakupovat, jen když budete moderní


Maloobchodní prodejci, kteří se snaží získat věrnost nové generace spotřebitelů – generace Z – budou muset zvýšit používání nejnovějších technologií. Tato skupina hledá rozšířené digitální nástroje jako například možnost nakupovat přímo prostřednictvím vizuálních sociálních sítí včetně YouTube, Facebooku, Instagramu a Snapchatu. Zjistil to nový globální spotřebitelský výzkum společnosti Accenture.

(duben 2017) Celý článek >>>EET v restauracích a trh práce v tomto segmentu


Od prosince byla zavedena elektronická evidence tržeb v oblasti ubytování, stravování a pohostinství. Projevilo se její zavedení z pohledu trhu práce? Na paušální vyjádření o trendu jde o velmi krátké období, ale podle Profesia.cz se v těchto segmentech v porovnání se stejným obdobím v loňském roce snížil v prosinci o 10 % a v lednu počet nabídek o 3 %.

(duben 2017) Celý článek >>>Nákup a spojování firem: Loňský rok byl v ČR rekordní


Předpoklad, že rok 2016 bude pro Českou republiku z hlediska spojování a nákupu firem rekordním, se naplnil. Česká republika vystoupila ze stínu Polska a Turecka a v počtu transakcí zaujala pozici nejaktivnějšího trhu regionu. Na první místo ji vyneslo 288 transakcí oproti tureckým 273 a polským 216 transakcím. Plyne to ze zprávy EY ČR.

(duben 2017) Celý článek >>>Starší články >>>

Příspěvky čtenářů do rubriky Podnikání


e-GRAFIK.cz | Neomezené grafické práce za měsíční paušál


Nový StartUp e-GRAFIK.cz nabízí revoluční grafické služby pro firmy i jednotlivce. "Vytvoříme veškeré grafické podklady pro Váš podnik a marketing. Můžete nám poslat až neomezeně zadání a zažádat o neomezeně revizí. To vše za jednotnou měsíční splátku."

(srpen 2016) Celý článek >>>Operativní leasing a jeho výhody pro podnikatele


Pokud ke svému podnikání užíváte automobil, jistě řešíte spousty dalších starostí s jeho provozem, servisem či pojištěním. Mnohým podnikatelům usnadňuje jejich činnost pořízení auta jednoduše na operativní leasing, který má příznivý vliv na účetnictví firmy. Díky pravidelným splátkám totiž optimalizují své cash – flow.

(červenec 2014) Celý článek >>>Mladí mají vyšší šance uspět díky stážím


Zaměstnávání mladých lidí je problémem, který připomíná bludný kruh. Firmy o absolventy nestojí, protože nemají praxi, kterou požadují, ale kde jí vzít?

(červenec 2014) Celý článek >>>Zaměstnavatelé: školíte své řidiče?


Jezdí vaši zaměstnanci služebními automobily? Nezapomínejte na školení řidičů. Kurz, který má za úkol osvěžit znalosti řízení, pravidla silničního provozu má povinnost absolvovat každý zaměstnanec, který používá automobil k účelům služební cesty. Takový zaměstnanec se označuje jako řidič referent.

(červenec 2014) Celý článek >>>Starší články >>>

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČRFiremní informační systémy, Formuláře - podnikání

Anketa


©2013-2017 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(12)