O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Podnikání


Kypr začíná registrovat skutečné majitele firem, Češi odtud pomalu mizí

Před několika dny začal Kypr shromažďovat data o skutečných majitelích firem, které jsou na ostrově registrované. V nejbližších měsících chce do života uvést registr, ve... (12. 4.)


Většina firem plánuje nabírat nové zaměstnance

V rámci průzkumu ManpowerGroup Index trhu práce pro druhé čtvrtletí 2021 byla všem účastníkům vybraného reprezentativního vzorku 607 zaměstnavatelů v ČR položena otázka: „Jak očekáváte,... (8. 4.)


Bankovní identita: Co by měl vědět každý a co podnikatelé

Přibližně v polovině roku 2021 by se měla do ostrého provozu dostat bankovní identita (BankID), která lidem umožní přístup k nejrůznějším internetovým službám i portálům... (7. 4.)


Zákazníci nyní mění své chování, je třeba se přizpůsobit

Rychle nakoupit podle seznamu a utíkat pryč. Lidé se nyní snaží čas strávený v prodejnách minimalizovat. Jejich chování se vlivem restrikcí i obav o vlastní... (31. 3.)


Nabídka mobilních aplikací v AppGallery roste, tržiště má už 530 milionů uživatelů

Nárůst distribuce aplikací o 83 % a nárůst aktivních uživatelů měsíčně o 33 % hlásí AppGallery, tržiště aplikací společnosti Huawei. V AppGallery je nyní podle společnosti... (30. 3.)


V oblasti ubytování loni skončilo 170 firem, vzniklo ale 379 nových

Z důvodu pandemie koronaviru fungují hotely a krátkodobé pronájmy ve velmi omezeném režimu už téměř rok. Paradoxně, i přes krizový rok, se celkový počet ubytovacích... (26. 3.)


Odškodnění po dopravní nehodě vás může nemile překvapit

Zima klade na řidiče pořádné nároky. Ke klasickému sledování dopravy se přidávají ještě i náledí, sníh, mráz a další komplikace. Je tedy třeba pořádně se... (23. 3.)


Budeme moci být konečně digitální? Ptají se účetní...

V posledním roce se zásadně změnil pracovní proces ve většině profesí – účetních nevyjímaje. Většina z nich se přesunula na homeoffice, odkud pracují již několik... (18. 3.)


S home office mnozí bojují, firmy zavádějí školení

Práce z domova a zrychlený proces digitalizace přinesly v mnoha firmách výrazné změny procesů a způsobů práce a komunikace. Nedostatek dovedností spojených s využíváním nových... (16. 3.)


Pozor na změny v pravidlech nefinančního reportingu firem

Letošní rok přinese evropským i českým firmám zásadní změny v tzv. nefinančním reportingu. Kromě splnění povinnosti uložené Evropskou komisí jim však nabízí i možnost získat... (9. 3.)


Starší články >>>
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(12)