Technologie


Jak se chránit před vyděračským softwarem


Před několika dny došlo k rozsáhlému útoku vyděračského softwaru na počítače po celém světě. Bez zaplacení výkupného firmy přicházely o svá data. V souvislosti se šířícími se globálními kybernetickými útoky apelují odborníci EY na společnosti po celém světě, aby přijaly okamžitá opatření vedoucí ke zmírnění dopadů těchto útoků a zvýšily svou ochranu před podobnými hrozbami v budoucnu.
DHL zavádí internet věcí a získává tak lepší přehled o skladech


DHL do svých skladů zavádí internet věcí. Řešení umožňuje sledovat provozní procesy v reálném čase prostřednictvím grafického zobrazování provozních údajů. Data jsou snímána ze senzorů na skenerech, regálech, zařízeních pro manipulaci s materiálem či jeho přepravu a jsou agregována do systému řízení skladu DHL.
Jak zvládnout změny v zabezpečení osobních údajů?


Malý e-shop nebo banka, rodinná pekárna nebo letecký přepravce – Nové nařízení z dílny EU, tzv. GDPR, se vztahuje na všechny, kdo zpracovávají jakoukoli databázi osobních údajů. Jelikož v dnešní době eviduje osobní údaje téměř každá firma, stejně jako úřad veřejné správy, změnou svých postupů budou muset během následujícího roku projít statisíce subjektů v ČR. Sankce za případné porušení pravidel GDPR jsou totiž pro většinu z nich likvidační.
Projekty Smart City usnadní Pražanům vyřizování na úřadech


Rada hlavního města Prahy nedávno schválila dva projekty z konceptu Smart City, které pro realizaci připravila městská společnost Operátor ICT. Jedná se o pilotní projekt Automatického odpovídače, takzvaného chatbotu, a Interiérovou navigaci ve Škodově paláci. Oba projekty mají být realizovány ještě v letošním roce.
Starší články >>>

Příspěvky čtenářů do rubriky Technologie


Problém s telefonem: Váš systém je poškozen virem - a co teď?


Občas se to prostě stane: Brouzdáte na telefonu internetem a najednou se objeví hláška, že je váš chytrý telefon napaden virem. Základní rada, co dělat, je jednoduchá: Nepropadejte panice. I když může hláška třeba rudě blikat, telefon možná vibruje a třeba se i může zdát, že se hlášky nemůžete zbavit, ještě to neznamená, že máte opravdu nějaký vážný problém. Ten ale můžete mít, pokud zpanikaříte a uděláte něco nevhodného. Takže - co teď?
The Big Problem with your Phone: Your system is damaged by a virus - now what?


Sometimes it just happens: You are browsing the internet on your phone, and suddenly a message appears saing your smart phone is infected by a virus. Basic advice on what to do is simple: Do not panic. Although the message may be flashing red, the phone may vibrate, and maybe even the messages stubbornly stays on your display whatever you are trying to get rid of, it does not mean that your phone has a serious problem. But you can have the problem if you panic and do something inappropriate. So - what now?
Dell: Levný značkový tablet s Windows 8.1


Plnohodnotný počítač s Windows 8.1, který váží jen 400 gramů, má podobu tabletu a stojí jen cca 6 tisíc Kč bez daně? Přesně tím by mohl být Dell Venue 8 Pro, levný značkový tablet s Windows 8.1. Parametry nejsou zlé - 8palcový displej s 1280x800 body, 2GB RAM a 32GB flash disk postačí pro běžnou práci.
Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČRFiremní informační systémy, Formuláře - podnikání

Anketa


©2013-2017 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(45)