Úvodník: Průmysl 4.0 vyžaduje nové přístupy


Průmysl 4.0 je bezpochyby jedním z těch populárních termínů, které se báječně vyjímají na lesklém papíře drahých časopisů - v článcích i v reklamách dodavatelů. Nejde ale o prázdný marketing. Je jen třeba si z Průmyslu 4.0 vybrat to své, pečlivě zvážit možné přínosy a připravit se na implementaci.


Hypotéka a stavební spoření současně? Může se to prodražit!


Od dubna 2017 se hranice hypotéky snížila na 90 procent ceny bytu a v rozmezí od 80 do 90 procent mohou banky půjčit jen 15 procent všech úvěrů. Toto omezení přináší další sada doporučení České národní banky. Pro ty, kdo na 90procentní hypotéku nedosáhnout, bude zatím možná také kombinace hypotéky a stavebního spoření, která ale také splátku proti současnému stavu prodraží. Upozorňuje na to společnost Central Group.

(duben 2017) Celý článek >>>Konference: Moderní informační systémy zásadně pomáhají rozvoji byznysu


Informační systémy s vlastní inteligencí, efektivní práce s dokumenty, mobilní přístup k datům nebo využívání cloudu – to je jen několik z řady aktuálních trendů v oblasti podnikových informačních systémů, kterým se bude věnovat konference Firemní informační systémy, která se koná 25.5.2017 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí.

(duben 2017) Celý článek >>>Vezmou roboti lidem práci, nebo jim ji jen změní?


Zavádění robotické automatizace do firem ovlivňuje lidské zdroje jinak, než napovídaly předpovědi expertů. Pracovní místa nezanikají, ale mění se jejich charakter. Tvrdí to průzkum ABSL.

(duben 2017) Celý článek >>>Internet v mobilu mají 4 z 10 dospělých Čechů


Počet uživatelů internetu v Česku roste. Vloni se jich pravidelně připojovalo k síti 77 %. Stále oblíbenější je připojení přes mobilní telefon. A to i přesto, že ve srovnání s okolními zeměmi je cena mobilního internetu v ČR velmi nepříznivá.

(duben 2017) Celý článek >>>Pozor, technologie zásadně promění pracovní trh


Technologie zásadně mění pracovní trh. Firmy totiž nahrazují tradiční pevné firemní hierarchie využíváním nezávislých expertů. Technologie vytvářené lidmi a pro lidi, zároveň posilují roli lidí ve firmách. Jedná se o nejvýraznější hospodářské transformace od průmyslové revoluce. Tvrdí to studie Accenture Technology Vision 2017.

(duben 2017) Celý článek >>>Kreditní karty v českých rukách: Utrácí za potraviny i za zboží z Číny


I když jsou Češi historicky zvyklí spíše na debetní karty, tedy na karty vydávané k běžnému účtu, oblibě se těší i kreditní karty, tedy karty, kdy se de facto nakupuje na krátkodobý úvěr. Loni jimi lidé nejvíce utráceli tradičně v prosinci, a to hlavně za potraviny a také na čerpacích stanicích. Nebojí se jimi platit ale ani v zahraničí - třeba na oblíbeném čínském on-line tržišti AliExpress.com. Plyne to z údajů Moneta Money Bank.

(duben 2017) Celý článek >>>Generace Z: Mladí od vás budou nakupovat, jen když budete moderní


Maloobchodní prodejci, kteří se snaží získat věrnost nové generace spotřebitelů – generace Z – budou muset zvýšit používání nejnovějších technologií. Tato skupina hledá rozšířené digitální nástroje jako například možnost nakupovat přímo prostřednictvím vizuálních sociálních sítí včetně YouTube, Facebooku, Instagramu a Snapchatu. Zjistil to nový globální spotřebitelský výzkum společnosti Accenture.

(duben 2017) Celý článek >>>EET v restauracích a trh práce v tomto segmentu


Od prosince byla zavedena elektronická evidence tržeb v oblasti ubytování, stravování a pohostinství. Projevilo se její zavedení z pohledu trhu práce? Na paušální vyjádření o trendu jde o velmi krátké období, ale podle Profesia.cz se v těchto segmentech v porovnání se stejným obdobím v loňském roce snížil v prosinci o 10 % a v lednu počet nabídek o 3 %.

(duben 2017) Celý článek >>>Počet padělaných bankovek loni v ČR klesl


V roce 2016 bylo na území České republiky zadrženo 2 132 kusů padělaných a pozměněných českých bankovek a mincí, tj. o 251 kusů méně než v roce 2015. Jejich hodnota překročila 2,2 mil. Kč. Dlouhodobě nejvíce padělanými nominály české měny jsou 1000 a 500 Kč. Informovala o tom ČNB.

(duben 2017) Celý článek >>>Trend: Velké rodinné byty se zmenšují, malé byty se zvětšují


Velké rodinné byty středního segmentu se v posledních letech zmenšují. Naopak malé byty jsou čím dál tím větší. Vyplývá to ze statistik společnosti Central Group, která loni prodala v Praze 1243 bytů a na trhu se tak podílela 20 procenty.

(duben 2017) Celý článek >>>Starší články >>>
Články registrovaných čtenářů

Proč si (ne)zastřešit bazén?


Mít svůj vlastní bazén je velkou výhodou a to nejen v létě. Nemusíte se vláčet na koupaliště, nemusíte se s nikým dělit o příjemné místo ve stínu a už vůbec si nemu...

Podnikání a obchodní spolupráce s as...


Asijský trh pořád představuje pro české exportéry nenaplněný potenciál, avšak příležitosti pro naše firmy představuje i B2B spolupráce v oblasti dovozu a investic. O...

Komentáře registrovaných čtenářů

Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>
Drobné
Mám obavu, že u většiny nákupů ty drobné nebudou stát za trable, které s tím budou spojené. Z lenosti si...>>
Malý stát
Bohužel se dnes lze ze všech stran setkat s kritikou malého státu. Patrně si málokdo dokáže představit, ...>>

AnketaStane se: Vybrané Business akce


- IT a business – odborné konference (2017) více informací...
- reSITE 2017: In/visible City - Praha 22.-23.6. 2017 více informací...

©2013-2017 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1)