Úvodník: Čínský dopravní letoun C919 používá díly z 3D tiskáren


Letos v květnu konečně došlo k prvnímu letu čínského dopravního letounu C919 společnosti Comac a kromě samotného vstupu Číny mezi významné hráče na trhu dopravních letounů není bez zajímavosti ani fakt, že při výrobě byly v nezanedbatelné míře využity technologie 3D tisku. Podívejme se na detaily.


Většina Čechů je spokojená, mnozí ale stále žijí hodně postaru


Až 93 procent Čechů bez problémů pokryje základní životní náklady. Čtvrtina z nich pak jezdí na pravidelnou dovolenou do zahraničí a téměř dvě třetiny si mohou dovolit kvalitní potraviny. Plyne to z rozsáhlého průzkumu Poštovní spořitelny o spokojenosti obyvatel v České republice, finančním chování českých domácností a dostupnosti finančních produktů a služeb.
Největší firmy světa: 100 největších má tržní hodnotu 17,4 bilionu dolarů


Celková tržní kapitalizace Top 100 globálních firem vzrostla o 12 % na rekordních 17,4 bil. dolarů. Z žebříčku vypadly dvě evropské společnosti, čímž je Evropa zastoupena 22 společnostmi s podílem 17 % na celkové tržní kapitalizace, pokles z 19 %. Podíl Číny/Hongkongu zůstal s 12 % beze změny. Tencent a Alibaba se ale dostaly na 11. a 12. místo, a výrazně si tak polepšily. Apple se již šestým rokem v řadě drží na prvním místě a za poslední rok více než zdvojnásobil svůj náskok před Alphabet (původní Google).
Co přináší novela zákona o elektronických komunikacích a o České obchodní inspekci


Senát Parlamentu ČR v minulém týdnu schválil několik návrhů novel zákonů, předkládaných Ministerstvem průmyslu a obchodu. Mezi nejdůležitější schválené body patřil jednoznačně návrh novely zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích. Novinky, které novely zákonů přinášejí, jsou záseadní. Pojďme se na ně podívat.
Finanční správa upozorňuje na podvody s DPH při poskytování pracovníků


Poskytování pracovní síly může být zatíženo podvodem na dani z přidané hodnoty. Finanční správa upozorňuje, že v daném sektoru zjistila daňové podvody odpovídající situaci, kdy obchodní korporace v pozici agentury práce poskytuje pracovní sílu výrobním podnikům či obchodním korporacím, přičemž se snaží účelově vyhnout placení DPH a rovněž dalším odvodům jako dani z příjmů právnických osob či sociálnímu pojištění.
17 zásadních tipů, jak se bránit ransomwaru


Poslední měsíce ukazují, že možnost napadení počítače vyděračským programem, který vám znemožní jej používat je zcela reálná. Naposledy to dokázal virus WannaCry, který v květnu zaútočil na několik set tisíc počítačů po celém světě. Každý, kdo má počítač připojený k internetu, si musí vybrat ze dvou možností, jak k tomuto riziku přistoupit: ignorovat jej, nebo se před ním bránit. Jak na to?
Hotely v Praze letos zdražují v průměru o 4 % na 2250 Kč za noc


Hotely v Praze letos zdražují v průměru o 4 % na 2250 Kč za noc, čímž se řadí mezi šest evropských měst s nejrychlejším růstem výnosů na pokoj. Průměrná obsazenost pražských hotelů loni dosáhla 76,9 % a pokračovala tak v rostoucím trendu předchozího roku (2015) plného významných sportovních událostí a překonala i hodnoty předkrizového roku 2007. Plyne to z údajů PwC.
Čerpání dotací z EU se ČR nedaří


Nejvyšší kontrolní úřad vydal již podesáté svůj EU report. V této každoroční zprávě informuje a jako nezávislý auditor státu komentuje, jak Česká republika hospodaří s prostředky poskytovanými z rozpočtu Evropské unie.
Počet pracovních neschopností v ČR výrazně roste


Vloni kvůli nemoci denně chybělo na svých pracovištích 161 100 zaměstnanců. To je o 5,2 % víc než v roce předchozím. Češi strávili na nemocenské celkem 70,3 miliónu dní. Plyne to ze zprávy ČSÚ.
Pravidla pro nákup a prodej zboží z druhé ruky


Nejen u obchodníků v klasických obchodech, ale i u provozovatelů bazarů a zastaváren může kupující uplatňovat reklamaci bazarového zboží. Česká obchodní inspekce provedla v 1. čtvrtletí tohoto roku 174 kontrol bazarů a zastaváren a nedostatky zjistila u 112 (65%). Nejčastěji byly porušovány informační povinnosti, konkrétně ustanovení o rozsahu, podmínkách a způsobu uplatnění práva reklamovat zakoupené zboží.
Ceny bytů v Praze stále stoupají, někteří nakupují navzdory hrozící bublině


Prodej nových bytů v Praze letos nejspíš klesne. Po sedmi letech stabilního růstu. Důvodem je nedostatek bytů v nabídce, který je způsoben pomalým povolováním nové výstavby. Ceny bytů proto stále rostou, podle ČNB a některých analytiků ale hrozí cenová bublina. Ta může snadno splasknout a dnešní kupující tak mohou prodělat.
Starší články >>>
Články registrovaných čtenářů

Prázdniny ve školním roce 2017/2018 ...


Jestli už plánujete dovolené a další aktivity na příští školní rok, bude se vám hodit přehled, kdy jsou jaké prázdniny. Tady takový přehled prázdnin pro školní rok 2...

Proč si (ne)zastřešit bazén?


Mít svůj vlastní bazén je velkou výhodou a to nejen v létě. Nemusíte se vláčet na koupaliště, nemusíte se s nikým dělit o příjemné místo ve stínu a už vůbec si nemu...

Komentáře registrovaných čtenářů

Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>
Drobné
Mám obavu, že u většiny nákupů ty drobné nebudou stát za trable, které s tím budou spojené. Z lenosti si...>>

AnketaStane se: Vybrané Business akce


- IT a business – odborné konference (2017) více informací...
- reSITE 2017: In/visible City - Praha 22.-23.6. 2017 více informací...

©2013-2017 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1)