Úvodník: Čína masivně investuje do robotů. A nejen ona...


Celosvětové roční výdaje do robotiky mají z loňských 91,5 miliardy amerických dolarů vzrůst do roku 2020 až na 188 miliard. Jen samotná Čína loni investovala 24,6 miliardy dolarů a do roku 2016 mají její roční investice do této oblasti vzrůst na 59,4 miliardy. Plyne to z analýzy IDC.


Jak se chránit před vyděračským softwarem


Před několika dny došlo k rozsáhlému útoku vyděračského softwaru na počítače po celém světě. Bez zaplacení výkupného firmy přicházely o svá data. V souvislosti se šířícími se globálními kybernetickými útoky apelují odborníci EY na společnosti po celém světě, aby přijaly okamžitá opatření vedoucí ke zmírnění dopadů těchto útoků a zvýšily svou ochranu před podobnými hrozbami v budoucnu.
Srovnáno: Lidé denně nakupují stejně z počítačů i z mobilů


Tři procenta lidí na světě nakupují denně prostřednictvím svého mobilního telefonu, stejně tak 3 % použijí k nákupu přes internet počítač. Alespoň jednou týdně už je to 11 % zákazníků v případě mobilu a 16 % pomocí počítače. Pro běžné nákupy však stále většina lidí zajde fyzicky do obchodu (79 %). Ukázala to studie Total retail 2017 poradenské společnosti PwC vycházející z průzkumu mezi 24,5 tisíci spotřebitelů z celého světa.
Stav českých firem: Expanze do zahraničí i předávání žezla


Svoji ekonomickou perspektivu vidí pozitivně 72 % českých rodinných firem a necelá polovina jich chce expandovat do zahraničí. Nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců považují jejich majitelky a majitelé za největší problém. Předávání řídících postů dětem čeká letos třetinu rodinných podniků. Vyplývá to ze závěrů studie KPMG European Family Business Barometer.
Postavte si už dnes prodejnu budoucnosti


Foto: Adastra

Při nákupu už nebude třeba hovořit s prodavačem či prodavačkou. Postačí přistoupit k tabletu, zadat dotaz a inteligentní systém ihned odpoví nebo pomůže s jakýmkoli problémem, třeba s reklamací či změnou hesla nebo PIN kódu. Už si nebudete třeba zkoušet oblečení nebo chodit do obchodu s nábytkem... Vítejte v obchodě budoucnosti, jehož mnohé prvky je ale možné postavit už dnes.
Pizza za 250 milionů korun: Cena Bitcoinu vystřelila vzhůru


Takřka na den přesně před sedmi lety se uživatel Laszlo pochlubil na stránkách bitcointalk.org, že za 10 000 bitcoinů koupil 2 pizzy. Dnes by stejný počet bitcoinů mohl prodat za více než půl miliardy Kč. Naopak spekulanti se radují: I tomu, kdo nakoupil až o rok později, v únoru 2011 - kdy kurs 1 bitcoinu poprvé vystoupal na 1 dolar - se investice řádně zhodnotila. Pokud tenkrát nakoupil za 1000 dolarů, může dnes prodat za 2 miliony dolarů. Cena Bitcoinu dosahuje totiž právě nových maxim.
MŠMT za nástroje hodnocení kvality vzdělávání zbytečně zaplatilo 1,2 miliardy korun


Nejvyšší kontrolní úřad prověřil, jakým způsobem Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT), Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (CZVV) a Česká školní inspekce (ČŠI) používaly v letech 2011 až 2016 peníze na rozvoj vzdělávání v České republice, především pak na nástroje hodnocení kvality vzdělávání na základním a středním stupni vzdělávání. Výsledky nikoho nepotěší.
Nové byty si stále častěji kupují starší lidé


Nové byty si v poslední době pořizují zejména mladší lidé. Mohou za to výhodné sazby hypoték a optimistické vyhlídky do budoucna. Jak ale vyplývá z kontinuálního průzkumu největšího rezidenčního developera společnosti Central Group, změnu bydlení řeší stále více i starší generace, lidé nad 50 let. Proč a jak?
Pravidla EET se změkčují. Ale jen pro někoho...


V návaznosti na několikaměsíční dialog, který s neziskovými organizacemi vedl resort financí, Finanční správa aktualizovala metodiku elektronické evidence tržeb pro tyto subjekty. Aby metodika lépe korespondovala s reálnou situací většiny těchto subjektů a eliminovala negativní dopady na jejich veřejně prospěšnou činnost, zvýšila limit pro uplatnění výjimky z povinnosti evidovat tržby pro vedlejší podnikatelskou činnost.
Češi a nákupy: Instantní káva a pivo ze supermarketu


Cena je po kvalitě stále druhým nejdůležitějším kritériem při nákupu potravin. Za pět let se také téměř zdvojnásobil počet těch, kteří měsíčně utratí za potraviny více než tři tisíce korun. Ve spontánní znalosti českých výrobců dál dominují mlékárny, Češi nejvíce kupují instantní kávu a pro pivo míří do supermarketu. Více než polovina z nich netřídí bioodpad a průměrně vystačí se třemi věrnostními kartičkami. To jsou některé ze závěrů, které vyplývají z pátého ročníku průzkumu KPMG Nákupní zvyklosti v České republice.
ČSOB zrychluje tuzemské platby. Peníze přijdou na účet u cizí banky ještě v ten samý den


Klienti ČSOB, Ery a Poštovní spořitelny mohou od května využít zrychleného zasílání plateb v rámci internetového bankovnictví i smartbankingu, a to i při odesílání finančních prostředků do jiných bank. Díky změně podmínek České národní banky pro provádění platebního styku budou platební příkazy vyřízeny ještě v ten samý den i u tuzemských plateb do jiných bankovních ústavů. Pokud tedy klient provede platbu dopoledne, příjemce ji obdrží ještě ten samý den.
Starší články >>>
Články registrovaných čtenářů

Prázdniny ve školním roce 2017/2018 ...


Jestli už plánujete dovolené a další aktivity na příští školní rok, bude se vám hodit přehled, kdy jsou jaké prázdniny. Tady takový přehled prázdnin pro školní rok 2...

Proč si (ne)zastřešit bazén?


Mít svůj vlastní bazén je velkou výhodou a to nejen v létě. Nemusíte se vláčet na koupaliště, nemusíte se s nikým dělit o příjemné místo ve stínu a už vůbec si nemu...

Komentáře registrovaných čtenářů

Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>
Drobné
Mám obavu, že u většiny nákupů ty drobné nebudou stát za trable, které s tím budou spojené. Z lenosti si...>>
Malý stát
Bohužel se dnes lze ze všech stran setkat s kritikou malého státu. Patrně si málokdo dokáže představit, ...>>

AnketaStane se: Vybrané Business akce


- IT a business – odborné konference (2017) více informací...
- reSITE 2017: In/visible City - Praha 22.-23.6. 2017 více informací...

©2013-2017 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1)