Úvodník: Asijští roboti na cestě do práce


Částky 66 miliard amerických dolarů dosáhnou letos jen v Asii a Tichomoří investice do robotů a souvisejících služeb. Růst tohoto trhu přitom má rychle pokračovat i v následujících pěti letech - až na 162 miliard dolarů v roce 2021. Plyne to z odhadů zveřejněných v nejnovější zprávě IDC.


Potvrzení transakcí v mobilním bankovnictví otiskem prstu


Komerční banka umožňuje ve svém mobilním bankovnictví autorizovat platební transakce i ostatní operace pouhým otiskem prstu. Výrazně tak zrychluje a zjednodušuje schvalování plateb, a to, dle názoru jejích zástupců, při zvýšení bezpečnosti. Tuto možnost mohou využívat klienti, kteří mají mobilní telefon s operačním systémem Android nebo iOS. Přihlášení do mobilního bankovnictví otiskem prstu přitom umožňuje KB od srpna 2015.
Výše nájemného na různých místech Prahy a ČR


Nájemní bydlení v Praze je zhruba o polovinu dražší, než je tomu v ostatních místech Česka, jak zjistila analýza společnosti Trigema za druhé čtvrtletí letošního roku. Zatímco v hlavním městě se například ke konci pololetí průměrná výše měsíčního nájmu bytu 2+kk vyšplhala na 14 223, v Moravskoslezském kraji to bylo jen 6 700 korun. Známe i další detaily o cenách nájmů.
7 věcí, ve kterých musíte jasno, než se pustíte do podnikání


Pustit se do podnikání, to je velké rozhodnutí. Někteří začnou jen tak zlehka, při práci, respektive spíše po práci, jiní se do toho pustí po hlavě, na plno, a jsou si jistí tím, že uspějí. Ať patříte do jedné či druhé skupiny lidí, kteří se rozhodují o budoucím podnikání, vždy si musíte udělat jasno v několika základních skutečnostech.
Pravidla pro vysavače od září 2017


Vysavače se stávají stále větším žroutem energie. Mezi lety 1990 a 2010 se spotřeba energie při luxování na obyvatele více než zdvojnásobila. Důvodem je především to, že lidé nakupovali vysavače se stále větším příkonem, neboť elektrický příkon (W) se často mylně považuje za přibližný ukazatel výkonnosti, tedy čisticího účinku. Proto podle svých zástupců EU musela zasáhnout.
Rekonstrukce a modernizace vysokých škol: Peněz je nadbytek


Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na rozvoj a obnovu materiálně technické základny veřejných vysokých škol v letech 2011 až 2016. Rozvoj a obnova jsou financovány z příslušného programu, jehož pomocí MŠMT rozděluje peníze na výstavbu, rekonstrukce či modernizace infrastruktury vysokých škol. Kontroloři prověřili, jakým způsobem MŠMT jakožto správce programu peníze rozdělovalo či jak vybrané vysoké školy postupovaly při obnově infrastruktury. NKÚ ke kontrole vybral vzorek šesti investičních akcí čtyř univerzit, a to s náklady, které v průběhu kontroly přesáhly 1,8 miliardy korun.
Jasná zpráva o stavu Evropské unie


Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker v Evropském parlamentu přednesl projev o stavu Unie v roce 2017. Projev doprovázelo přijetí konkrétních iniciativ Evropské komise v oblastech obchodu, prověřování investic, kybernetické bezpečnosti, průmyslu, dat a demokracie. Jak na tom podle Junckera nyní je evropský superstát?
Daně z příjmů fyzických osob: Systém je nepřehledný a složitý


Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na správu daně z příjmů fyzických osob v letech 2012 až 2015. Kontroloři prověřili, jestli správci daně postupovali při její správě podle zákona či jaké byly dopady legislativních změn týkajících se této daně na státní rozpočet. Kontrola ukázala, že zákon o daních z příjmů se postupně stává stále více nepřehledným, je složitý a obsahuje řadu výjimek, což komplikuje správu daně, zvyšuje administrativní zátěž těm, kteří daně odvádějí i spravují, a nepřispívá efektivitě výběru daně z příjmů fyzických osob. Ministerstvo financí se závěry NKÚ zcela souhlasí.
AirBnB v Praze: Na obzoru je přísná regulace


Pracovní skupina zřízená magistrátem hl. m. Prahy včera doporučila radním zvážit zavedení přísnější regulace služeb nabízejících především turistům krátkodobé ubytování. Fenomén tzv. sdíleného ubytování podle ní připravuje pražskou pokladnu podle odhadů radnice ročně zhruba o 120 miliónů korun.
Jak podat žádost o zvýšení důchodu


Během prvního pololetí zaslalo více než 50 tisíc pracujících důchodců žádost o přepočet svého starobního důchodu, meziročně se tak jejich počet zvýšil o 7 %. Kromě těchto žádostí Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) za první půlrok obdržela téměř 108 tisíc žádostí o důchod nejen starobní, ale i invalidní či pozůstalostní. Plyne to ze zprávy ČSSZ.
Zahraniční investice loni v ČR vytvořily 14 tisíc pracovních míst


Nové údaje ukazují, že přímé zahraniční investice v Evropě překonaly v roce 2016 další rekord. Zahraniční investoři zahájili historicky nejvíce projektů a vytvořili čtvrt milionu nových pracovních míst. Pro investory je zajímavá i Česká republika. Loni zde díky přímým investičním projektům vzniklo přes 14 tisíc nových pracovních míst, což tvoří meziroční nárůst o 53 %.
Starší články >>>
Články registrovaných čtenářů

Bitcoin Fever: This Bubble will burs...


Seven years ago, one Bitcoin cost 7 cents, today it sells for $ 4,110. So, if you invested thousands of dollars in Bitcoin in 2010, this investment is valued to over...

Prázdniny ve školním roce 2017/2018 ...


Jestli už plánujete dovolené a další aktivity na příští školní rok, bude se vám hodit přehled, kdy jsou jaké prázdniny. Tady takový přehled prázdnin pro školní rok 2...

Komentáře registrovaných čtenářů

Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>
Drobné
Mám obavu, že u většiny nákupů ty drobné nebudou stát za trable, které s tím budou spojené. Z lenosti si...>>

AnketaStane se: Vybrané Business akce


- IT a business – odborné konference (2017) více informací...
- reSITE 2017: In/visible City - Praha 22.-23.6. 2017 více informací...

©2013-2017 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1)