Srovnání cen baterií do notebooků a mobilů


Cena baterií do notebooků loni klesla na historické minimum, což ovšem neznamená, že by byla zanedbatelná. A příznivý trend navíc ani nemá pokračovat, letos prý hodnota poroste v průměru o 6 %. Pojďme se podívat na srovnání cen baterií do notebooků a mobilů a na aktuální trendy v této oblasti.
Počet nespolehlivých firem raketově roste. Loni o 40 %!


V České republice strmě přibývají firmy, které nespolehlivě odvádí DPH. Jejich počet se meziročně zvýšil o 4 725, z 11 982 na 16 707, což představuje nárůst téměř o 40 %. Informace zveřejnila poradenská společnost Bisnode.
Hned po Vánocích začala e-shopům další hlavní sezóna


Provoz na českých elektronických obchodech se v rámci povánočních slevových akcí zvýšil oproti zbytku roku o více než jednu čtvrtinu. V porovnání s obdobím před Vánocemi a zejména populární akcí Black Friday se sice jedná o snížení intenzity provozu o 18 %, ale i tak se každý zhruba čtvrtý Čech zaměřuje na nákup zboží v povánočním období. Je dobré nenechat si tuto sezonu ujít.
Předražené byty v Česku jsou už v některých lokalitách zoufale neprodejné


Zatím se to týká především lázeňských měst, ale pokles cen nemovitostí - nebo jejich naprostá neprodejnost - nejsou něčím, s čím by rozumný investor neměl počítat. Obzvláště když se zdá, že rychlý ekonomický růst je už za námi a jen těžko odhadnout, jaký vývoj ekonomiku čeká v následujících měsících.
Trh práce v roce 2019: Řada profesí bude stále chybět


Průzkum personální agentury Grafton Recruitment ukazuje, že nadcházející rok přinese zpomalení tvorby nových pracovních míst. Růst mezd a nedostatek lidí pak prý přetrvá zejména v informačních technologiích a ve výrobě.
Úkolem IT není okrádat vás o čas


Čas je pravděpodobně nejvzácnější „komoditou“ na světě. Proto také mají mezi lidmi největší úspěch ta řešení, která drahocenný čas šetří. Platí to jak v osobním, tak v pracovním životě. A zejména v tom pracovním pak rovněž platí, že čas jsou peníze. Kde a jak tedy čas ušetřit? A co by firmy nejvíce ocenily? Odpověď zní: V IT, průběžnou proaktivní správou celé infrastruktury pomocí jedné unifikující technologie a jednoho dodavatele.
Chytré technologie při nakupování většina Čechů ignoruje


Přestože je Česko zemí, která přeje internetovým nákupům nebo bezkontaktním platebním kartám, Čechům se při nákupech do používání nových technologií moc nechce. Samoobslužné kiosky nebo skenování zboží dosud využilo pouze 20 % z nich. Pomalu si lidé zvykají i na mobilní aplikace, které využívají například pro sledování nabídek a slevových akcí nebo k uchování věrnostních kartiček. Upozorňuje na to společnost Acomware.
Předkupní právo komplikuje prodeje nemovitostí, co s tím?


Je to rok, co bylo novelou občanského zákoníku do českého právního řádu opětovně zavedeno předkupní právo u spoluvlastníků nemovitých věcí. Při prodeji části nemovitosti, která je ve spoluvlastnictví, dostávají přednost spoluvlastníci před jinými potenciálními kupci. To značně zpomaluje a komplikuje velkou část realitních obchodů. Ministerstvo pro místní rozvoj slibuje změnu k lepšímu.
Výdaje na firemní software lze snížit o miliony korun. Víme jak na to…


Firmy se dnes neobejdou bez software. Přitom společně s výdaji na pořízení hardware jde o podstatnou částku z ICT rozpočtu. Ne vždy je však vynaložena efektivně. Právě v nákupu licencí české firmy zbytečně uzavírají pro ně nevýhodné smlouvy. Nakupují totiž nový software, který mnohdy ani z různých důvodů nevyužijí. Přitom existuje alternativa, která jim může přinést řešení doslova na míru.
Sedm nových trendů pro byznys v roce 2019


Studie Fjord Trends 2019 přináší pohled na vývoj digitálních řešení, technologií a byznysu v roce 2019, tak jak jej vnímá Fjord, inovační a vývojářská sekce Accenture Interactive. Tvrdí mimo jiné, že tváří v tvář digitálnímu chaosu, který vznikl během dvou desetiletí rychlého růstu technologií a inovací, lidé a firmy přehodnocují své skutečné potřeby. Co nás tedy čeká?
Starší články >>>


Články čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>


Stane se: Vybrané Business akce


- IT a business – odborné konference (2019) >> více informací...
- Marketing Festival - Praha, 20.-22.3.2019 >> více informací...
- Konference Ekologie 2019 - Olomouc, 4.–6.9. 2019 >> více informací...

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1)