Reality


Nové byty si stále častěji kupují starší lidé


Nové byty si v poslední době pořizují zejména mladší lidé. Mohou za to výhodné sazby hypoték a optimistické vyhlídky do budoucna. Jak ale vyplývá z kontinuálního průzkumu největšího rezidenčního developera společnosti Central Group, změnu bydlení řeší stále více i starší generace, lidé nad 50 let. Proč a jak?
1/2 nejprodávanějších bytů v Praze je od dvou největších developerů


Polovina Top 10 nejprodávanějších projektů na pražském trhu je z dílny dvou největších developerů. Central Group a Finep obsadili hned čtyři první příčky žebříčku loni nejprodávanějších pražských projektů. Tím projektem, o který byl loni největší zájem, byly Letňanské zahrady společnosti Central Group. Jen zde se prodalo 353 bytů, což je pět procent celkového pražského prodeje. Prodej bytů v pěti nejprodávanějších projektech se podílel na celkovém loňském prodeji v Praze hned 20 procenty. Vyplývá to ze společných analýz firem Central Group, Trigema a Skanska Reality.
Hypotéka a stavební spoření současně? Může se to prodražit!


Od dubna 2017 se hranice hypotéky snížila na 90 procent ceny bytu a v rozmezí od 80 do 90 procent mohou banky půjčit jen 15 procent všech úvěrů. Toto omezení přináší další sada doporučení České národní banky. Pro ty, kdo na 90procentní hypotéku nedosáhnout, bude zatím možná také kombinace hypotéky a stavebního spoření, která ale také splátku proti současnému stavu prodraží. Upozorňuje na to společnost Central Group.
Trend: Velké rodinné byty se zmenšují, malé byty se zvětšují


Velké rodinné byty středního segmentu se v posledních letech zmenšují. Naopak malé byty jsou čím dál tím větší. Vyplývá to ze statistik společnosti Central Group, která loni prodala v Praze 1243 bytů a na trhu se tak podílela 20 procenty.
Starší články >>>

Příspěvky čtenářů do rubriky Reality


Developeři překvapují nápady na vylepšení bydlení v satelitech


Názory na ideální bydlení se různí. Zatímco jedni nedají na bydlení v centru měst s dostupností všeho, co takové město nabízí, dopustit, druzí se rádi uchýlí do klidu, dál od všeho dění rušného města. Stavební boom výstavby satelitů je už za námi.
Graf: Kdybyste v roce 2001 investovali 10 000 Kč, kolik byste měli dnes?


Přesně tahle otázka, ta z nadpisu, mi vrtala hlavou. Všude spousta krásných teorií, rady, jak vybrat akcie, komodity, reality, účty. Tak jistě, kdybyste věděli dopředu, které akcie půjdou nahoru a kde se bude stavět dálnice, tak zbohatnete snadno, ale co kdybyste investovali více méně náhodně? Do měn, zlata, akcií? Tak tady je graf, jak by to dopadlo.
Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČRFiremní informační systémy, Formuláře - podnikání

Anketa


©2013-2017 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(20)