Reality


Central Group potvrzuje pozici lídra českých developerů: Do prodeje brzy dá téměř 500 bytů


Téměř 500 nových bytů v pěti pražských lokalitách, to je nová jarní nabídka Central Group – největšího domácího stavitele bytů. Pražský realitní trh oživí pokračování velkých úspěšných bytových projektů, jako jsou například Letňanské zahrady nebo Nad Modřanskou roklí, ale i novinky v luxusním segmentu. Spolu s aktuální nabídkou bude mít firma v prodeji naráz skoro 800 bytů ve 13 lokalitách. S výjimkou Prahy 1 bude Central Group nabízet byty ve všech pražských obvodech. V druhé polovině roku je připraven dát na trh další tisícovku nových bytů.

(březen 2017) Celý článek >>>Nedostatek bytů tlačí ceny nahoru, prodávají se i ty dražší


V uplynulém roce se jen v rámci hlavního města prodaly nové byty za 31 miliard korun. Plyne to ze společných analýz společností Central Group, Skanska Reality a Trigema. V Praze se jednalo o 6650 bytů, v ostatních oblastech Česka o dalších 5000. Alarmující je však podle developerů aktuální zásoba dostupných bytů. Průměrná cena právě především kvůli nedostatku nových bytů vzrostla meziročně hned o pětinu.

(únor 2017) Celý článek >>>Co vše vás čeká při ukončení podnájmu


Stěhujete se z podnájmu? Začíná nová éra vašeho života. Mysleli jste si, že se zářivým úsměvem odevzdáte vašemu panu domácímu klíče a hotovo? Omyl. Občanský zákoník je nesmlouvavý a připravil si na vás pár pikantností, znáte je?

(únor 2017) Celý článek >>>Proti-rodinná politika v praxi: Úřady způsobují zdražování bytů


ČSÚ v lednu vydal údaje za stavebnictví za listopad. Obsahují také nelichotivý údaj o aktivitě stavebních úřadů. Ty pražské vydaly za 11 měsíců loňského roku stavební povolení jen pro 879 bytů pro celé hlavní město. Za stejnou dobu bylo přitom prodáno přes 6000 nových bytů. Upozorňuje na to společnost Central Group.

(únor 2017) Celý článek >>>Starší články >>>

Příspěvky čtenářů do rubriky Reality


Developeři překvapují nápady na vylepšení bydlení v satelitech


Názory na ideální bydlení se různí. Zatímco jedni nedají na bydlení v centru měst s dostupností všeho, co takové město nabízí, dopustit, druzí se rádi uchýlí do klidu, dál od všeho dění rušného města. Stavební boom výstavby satelitů je už za námi.

(červenec 2014) Celý článek >>>Graf: Kdybyste v roce 2001 investovali 10 000 Kč, kolik byste měli dnes?


Přesně tahle otázka, ta z nadpisu, mi vrtala hlavou. Všude spousta krásných teorií, rady, jak vybrat akcie, komodity, reality, účty. Tak jistě, kdybyste věděli dopředu, které akcie půjdou nahoru a kde se bude stavět dálnice, tak zbohatnete snadno, ale co kdybyste investovali více méně náhodně? Do měn, zlata, akcií? Tak tady je graf, jak by to dopadlo.

(říjen 2013) Celý článek >>>Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČRFiremní informační systémy, Formuláře - podnikání

Anketa


©2013-2017 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(20)