Reality


Hypotéka a stavební spoření současně? Může se to prodražit!


Od dubna 2017 se hranice hypotéky snížila na 90 procent ceny bytu a v rozmezí od 80 do 90 procent mohou banky půjčit jen 15 procent všech úvěrů. Toto omezení přináší další sada doporučení České národní banky. Pro ty, kdo na 90procentní hypotéku nedosáhnout, bude zatím možná také kombinace hypotéky a stavebního spoření, která ale také splátku proti současnému stavu prodraží. Upozorňuje na to společnost Central Group.

(duben 2017) Celý článek >>>Trend: Velké rodinné byty se zmenšují, malé byty se zvětšují


Velké rodinné byty středního segmentu se v posledních letech zmenšují. Naopak malé byty jsou čím dál tím větší. Vyplývá to ze statistik společnosti Central Group, která loni prodala v Praze 1243 bytů a na trhu se tak podílela 20 procenty.

(duben 2017) Celý článek >>>Jak pomoci českému stavebnictví: Přestat mu házet klacky pod nohy


To, co brzdí české stavebnictví, je neúměrně dlouhý a složitý povolovací proces a také s vyspělou Evropou neporovnatelně široký okruh účastníků stavebního řízení. Česko se tak ve statistice Světové banky řadí v délce stavebního procesu na 130. místo ze 190 zemí. Upozorňuje na to společnost Central Group a často i další developeři.

(duben 2017) Celý článek >>>Jak se Češi stěhují? Většinou v rámci stejného okresu


Stěhování mezi obcemi v České republice bylo v roce 2015 na úrovni 242 tisíc obyvatel. Největší část lidí změnila adresu pouze v rámci okresu, kdy se přestěhovala z jedné obce do druhé. 21,2 % obyvatel se stěhovalo v rámci téhož kraje mezi dvěma okresy a 35,4 % mezi dvěma kraji. Uvedl do ČSÚ.

(duben 2017) Celý článek >>>Starší články >>>

Příspěvky čtenářů do rubriky Reality


Developeři překvapují nápady na vylepšení bydlení v satelitech


Názory na ideální bydlení se různí. Zatímco jedni nedají na bydlení v centru měst s dostupností všeho, co takové město nabízí, dopustit, druzí se rádi uchýlí do klidu, dál od všeho dění rušného města. Stavební boom výstavby satelitů je už za námi.

(červenec 2014) Celý článek >>>Graf: Kdybyste v roce 2001 investovali 10 000 Kč, kolik byste měli dnes?


Přesně tahle otázka, ta z nadpisu, mi vrtala hlavou. Všude spousta krásných teorií, rady, jak vybrat akcie, komodity, reality, účty. Tak jistě, kdybyste věděli dopředu, které akcie půjdou nahoru a kde se bude stavět dálnice, tak zbohatnete snadno, ale co kdybyste investovali více méně náhodně? Do měn, zlata, akcií? Tak tady je graf, jak by to dopadlo.

(říjen 2013) Celý článek >>>Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČRFiremní informační systémy, Formuláře - podnikání

Anketa


©2013-2017 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(20)