Lucie Kunčarová: S našimi originálními dorty plánuji expanzi do zahraničíFirma dortNEdort Lucie Kunčarové vznikla před několika lety poté, co nastoupila na mateřskou dovolenou. Připravila plenkový dort pro bratra, postupně udělala pár dortů pro kamarády a pak ji napadlo, že by mohla nabídnout svá díla i širší veřejnosti. Splnila si tak svůj sen být paní svého času a dělat to, co ji baví. Nyní má fungující e-shop se širokou nabídkou produktů a velké plány do budoucna.

Co pro vás bylo v začátcích vašeho podnikání nejobtížnější?

Lucie Kunčarová a její dortNEdort
Lucie Kunčarová a její dortNEdort
Podnikat jsem začala po narození syna a úplně v jiném oboru - mám vystudovanou VŠE a roky jsem pracovala jako produktový manažer v bankovnictví. S prvními dorty dortyNEdorty mě nenapadlo, že by z toho mohlo být opravdové podnikání. Obtížnější vše začalo být až po delší době - hlavně tedy pokud jde o skloubení práce s péčí o syna. Babičky jsou daleko, a tak nám delší dobu trvalo, než jsme našli chůvu.

Mateřská je podle mě ideální dobou na to zkusit něco nového, jiného. Já začala zlehka jen s vlastními penězi, dělala práci pro radost, nečekala obrovské obraty, postupně budovala a podařilo se.

Jak vám vyhovuje podnikatelské prostředí v ČR?

Administrativní zátěž by mohla být trochu menší, ale rozhodně si nestěžuji (úsměv). V současné době se začínáme připravovat na plátcovství DPH, tak jsem zvědavá, jak bych na tuto otázku odpověděla za několik měsíců.

Jaké faktory jsou nejdůležitější pro úspěch vaší firmy?

Velmi si zakládám na proklientském přístupu a komunikaci se zákazníky a to se mi vrací. Řídím se heslem - chovej se k ostatním přesně tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě. Zároveň myslím, že dorty jsou úspěšné také díky tomu, že vybírám pouze velmi kvalitní - na sobě a na rodině ozkoušené - výrobky.

Čím hlavně se odlišujete od konkurence?

Naše výrobky vypadají trochu jinak, než výrobky konkurence. Nezaměřili jsme se jen na výrobky pro miminka, z naší nabídky si můžete vybrat i pro babičku nebo kamaráda. Snažím se vybírat věci, které by mohly zaujmout - přírodní kosmetika, komiksové věci a podobně. Snažím se nabízet jiné barevné kombinace i náplně dortů. A také často přidávám nové typy produktů.

Narazili jste v průběhu podnikání na nějaké vážné problémy?

Občas člověk narazí na problém, ale zatím nás nepotkalo nic neřešitelného. Jak jsem již řekla připravujeme se na přechod na plátcovství DPH a tak si myslím, že to nejhorší máme zatím před sebou.

Co vnímáte jako riziko pro své podnikání?

Důležité je nenechat si přerůst firmu přes hlavu. Když už to nejde, je třeba říci si o pomoc. Ze začátku se může vše zdát jednoduché, přijde pár objednávek... Ale když chcete podnikání posunout, musíte některé věci prostě přenechat jiným.

Jaké máte plány do budoucna?

Plány mám veliké. Připravuji slovenskou verzi našeho e-shopu - a ráda bych neskončila pouze u slovenské verze, hledám nové dodavatele - aby naše výrobky byly opravdu originální, připravuji nové typy dortů. V plánu máme také nákup většího stroje, díky kterému by věci z našich dortů mohly zůstat jako vzpomínkové předměty. Trochu se bojím, že nás zbrzdí administrativa, ale mám v plánu zaměstnat i jiné maminky na mateřské, tak to doufám vše zvládneme.

 

Rozhovor vznikl ve spolupráci s facebookovou skupinou Podnikatelé a živnostníci - výměna zkušeností.

Jste také ochotni podělit se o své podnikatelské zkušenosti s ostatními? Ozvěte se nám! Kontakt na redakci OnBusiness.cz najdete dole, v patičce stránky. Členství v uvedené skupině není podmínkou.


(28. 3. 2018 | redakce2)


Předcházející článek: <<< Jan Šimral: PR bojuje zajímavostí témat, ne penězi jako inzerce <<<
Následující článek: >>> Roman Smělý: Hlídejte si cash flow a soustřeďte se na obchod >>>

Tento článek je součástí speciálu:

Zkušenosti podnikatelů: Jak úspěšně provozovat firmu


Foto: Pixabay

Jedním z nejcennějších zdrojů informací při podnikání jsou zkušenosti dalších podnikatelů. Jak se jim podařilo nastartovat růst? S jakými riziky a problémy se museli poprat? Jaké technologie a přístupy používají ve svém byznysu? Na tohle vše - a mnoho dalšího jsme se vybraných podnikatelů zeptali.


Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3912)