Peníze


Podnikové služby: Mzdy raketově rostou, zaměstnanci si mohou vybírat


Silná expanze oboru podnikových služeb v ČR způsobila kontinuální růst poptávky po kvalifikovaných zaměstnancích a s ní související růst mezd, a to napříč 10 sledovanými regiony. Kromě vysokoškolsky vzdělaných uchazečů začíná obor dávat větší prostor i uchazečům se středoškolským vzděláním. Ovšem jen těm, kteří hovoří cizími jazyky. Plyne to z průzkumu personální agentury Grafton Recruitment.
Pizza za 250 milionů korun: Cena Bitcoinu vystřelila vzhůru


Takřka na den přesně před sedmi lety se uživatel Laszlo pochlubil na stránkách bitcointalk.org, že za 10 000 bitcoinů koupil 2 pizzy. Dnes by stejný počet bitcoinů mohl prodat za více než půl miliardy Kč. Naopak spekulanti se radují: I tomu, kdo nakoupil až o rok později, v únoru 2011 - kdy kurs 1 bitcoinu poprvé vystoupal na 1 dolar - se investice řádně zhodnotila. Pokud tenkrát nakoupil za 1000 dolarů, může dnes prodat za 2 miliony dolarů. Cena Bitcoinu dosahuje totiž právě nových maxim.
ČSOB zrychluje tuzemské platby. Peníze přijdou na účet u cizí banky ještě v ten samý den


Klienti ČSOB, Ery a Poštovní spořitelny mohou od května využít zrychleného zasílání plateb v rámci internetového bankovnictví i smartbankingu, a to i při odesílání finančních prostředků do jiných bank. Díky změně podmínek České národní banky pro provádění platebního styku budou platební příkazy vyřízeny ještě v ten samý den i u tuzemských plateb do jiných bankovních ústavů. Pokud tedy klient provede platbu dopoledne, příjemce ji obdrží ještě ten samý den.
Umělá inteligence v bankách: Konečně lepší zkušenost zákazníků


Bankéři věří, že umělá inteligence přinese změnu způsobu, jakým banky shromažďují informace a komunikují se zákazníky. Banky budou využívat umělou inteligenci (AI - Artificial Intelligence) k tomu, aby lépe porozuměly záměrům a emocím zákazníků a dosáhly tak lepší interakce. Tvrdí to zpráva s názvem Accenture Banking Technology Vision 2017 od Accenture.
Starší články >>>

Příspěvky čtenářů do rubriky Peníze


Hypotéka na rozestavěnou nemovitost


Jaké jsou podmínky získání hypotéky na rozestavěnou nemovitost a co se od roku 2014 v tomto směru změnilo?
Graf: Kdybyste v roce 2001 investovali 10 000 Kč, kolik byste měli dnes?


Přesně tahle otázka, ta z nadpisu, mi vrtala hlavou. Všude spousta krásných teorií, rady, jak vybrat akcie, komodity, reality, účty. Tak jistě, kdybyste věděli dopředu, které akcie půjdou nahoru a kde se bude stavět dálnice, tak zbohatnete snadno, ale co kdybyste investovali více méně náhodně? Do měn, zlata, akcií? Tak tady je graf, jak by to dopadlo.
Efektivní stát? Nedostižná iluze!


Když vidím anketu na těchto stránkách, nedá mi to, abych sem nepřidal pár poznámek: Státní instituce by mohly přispět k prosperitě jen tím, že by byly zrušeny. Jistě, že ne všechny - ale mnohé. Existují desítky institucí, které slouží jen k šikaně občanů a k živení různých politických trafikantů, k prosperitě rozhodně nepřispívají.
Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČRFiremní informační systémy, Formuláře - podnikání

Anketa


©2013-2017 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(46)