Peníze


Kreditní karty v českých rukách: Utrácí za potraviny i za zboží z Číny


I když jsou Češi historicky zvyklí spíše na debetní karty, tedy na karty vydávané k běžnému účtu, oblibě se těší i kreditní karty, tedy karty, kdy se de facto nakupuje na krátkodobý úvěr. Loni jimi lidé nejvíce utráceli tradičně v prosinci, a to hlavně za potraviny a také na čerpacích stanicích. Nebojí se jimi platit ale ani v zahraničí - třeba na oblíbeném čínském on-line tržišti AliExpress.com. Plyne to z údajů Moneta Money Bank.

(duben 2017) Celý článek >>>Počet padělaných bankovek loni v ČR klesl


V roce 2016 bylo na území České republiky zadrženo 2 132 kusů padělaných a pozměněných českých bankovek a mincí, tj. o 251 kusů méně než v roce 2015. Jejich hodnota překročila 2,2 mil. Kč. Dlouhodobě nejvíce padělanými nominály české měny jsou 1000 a 500 Kč. Informovala o tom ČNB.

(duben 2017) Celý článek >>>Lidé se konečně učí platit mobilním telefonem


Od loňského léta lze aplikací v mobilu platit v obchodech, nově umožní autorizaci plateb také prostřednictvím otisku prstu. V rámci běžící kampaně mohou navíc noví i stávající klienti získat za platby mobilem zajímavé finanční bonusy. O čem je řeč? O aplikaci ČSOB NaNákupy, kterou si aktivovalo více než patnáct tisíc klientů.

(duben 2017) Celý článek >>>ČNB ukončila kurzový závazek: Kurz koruny je volný


Bankovní rada ČNB na svém dnešním mimořádném měnověpolitickém zasedání rozhodla o ukončení kurzového závazku ČNB. Toto rozhodnutí má okamžitou platnost. Koruna na toto oznámení reaguje prudšími pohyby. O nastavení úrokových sazeb dnes bankovní rada nejednala.

(duben 2017) Celý článek >>>Starší články >>>

Příspěvky čtenářů do rubriky Peníze


Hypotéka na rozestavěnou nemovitost


Jaké jsou podmínky získání hypotéky na rozestavěnou nemovitost a co se od roku 2014 v tomto směru změnilo?

(srpen 2014) Celý článek >>>Graf: Kdybyste v roce 2001 investovali 10 000 Kč, kolik byste měli dnes?


Přesně tahle otázka, ta z nadpisu, mi vrtala hlavou. Všude spousta krásných teorií, rady, jak vybrat akcie, komodity, reality, účty. Tak jistě, kdybyste věděli dopředu, které akcie půjdou nahoru a kde se bude stavět dálnice, tak zbohatnete snadno, ale co kdybyste investovali více méně náhodně? Do měn, zlata, akcií? Tak tady je graf, jak by to dopadlo.

(říjen 2013) Celý článek >>>Efektivní stát? Nedostižná iluze!


Když vidím anketu na těchto stránkách, nedá mi to, abych sem nepřidal pár poznámek: Státní instituce by mohly přispět k prosperitě jen tím, že by byly zrušeny. Jistě, že ne všechny - ale mnohé. Existují desítky institucí, které slouží jen k šikaně občanů a k živení různých politických trafikantů, k prosperitě rozhodně nepřispívají.

(říjen 2013) Celý článek >>>Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČRFiremní informační systémy, Formuláře - podnikání

Anketa


©2013-2017 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(46)