Podělte se i vy o své názory a zkušenosti

Vstupte do uživatelské sekce - a zveřejňujte své názory a zkušenosti na titulní straně magazínu OnBusiness - jako komentáře nebo jako příspěvky ve vlastním blogu. Nebo nám napište - a nabídněte svůj článek ke zveřejnění touto cestou.

Zkušenosti a názory


Volba oboru studia a povolání - představy jsou mnohdy nerealistické


Zaměření studia a volbu budoucího povolání – zejména u dívek – stále velmi ovlivňují stereotypy, negativní vnímání vědeckých a technických oborů a neporozumění jejich možnostem. Například kariéru ve vědě a technice si mladí lidé ve Velké Británii a Irsku představují nejvíce jako „dělání výzkumu“ (52 %), „práci v laboratoři“ (47 %) a „nošení bílého pláště“ (33 %). Studie společnosti Accenture zjistila, že tyto stereotypní asociace mají spíše dívky než chlapci.

(březen 2017) Celý článek >>>Připraví počítače a roboti lidi konečně o práci? Změna je na spadnutí!


Jaký dopad bude mít automatizace na počet zaměstnanců firem v příštích 2 letech, jaké pozice a činnosti budou nejvíce zasaženy a jakou strategii firmy zvolí? Na to se 18 000 zaměstnavatelů ve 43 zemích zeptala společnost ManpowerGroup. Výsledky jejího průzkumu „Skills revolution“ vám přinášíme.

(březen 2017) Celý článek >>>ČOI: Cizinci jsou v českých provozovnách opakovaně diskriminováni


Česká obchodní inspekce se podle svých zástupců opakovaně setkává s diskriminačním jednáním především vůči cizincům, kterým někteří majitelé restaurací účtují více než českým zákazníkům. S takovým jednáním se podle zprávy ČOI setkali inspektoři ČOI Středočeského kraje a Hlavního města Prahy i v jedné provozovně na Václavském náměstí, kde anglicky mluvícím spotřebitelům byl účtován také servis.

(březen 2017) Celý článek >>>Průzkum: Podle čeho čeští zákazníci vybírají potraviny


Pro 73 % lidí je důležité, aby za své peníze dostali tu nejlepší hodnotu. Dvě třetiny tvrdí, že jako zásadní vnímají zdravotní přínosy potravin, u žen je to dokonce 73 %. Zákazníci si všímají i obalu zboží. Pouze třetina spotřebitelů přiznává, že vyhledávají nejnižší cenu. Češi se při volbě potravin hodně spoléhají na vlastní zkušenost a image značky. Průzkum zákaznických preferencí u tekutých potravin si u agentury STEM/MARK zadala společnost Tetra Pak, a to při příležitosti 25. výročí svého vstupu na český trh.

(březen 2017) Celý článek >>>Starší články >>>

Příspěvky čtenářů do rubriky Zkušenosti a názory


Proč si (ne)zastřešit bazén?


Mít svůj vlastní bazén je velkou výhodou a to nejen v létě. Nemusíte se vláčet na koupaliště, nemusíte se s nikým dělit o příjemné místo ve stínu a už vůbec si nemusíte kupovat předražené rychlé občerstvení a čekat na něj frontu. Pokud máte ještě bazén zastřešený, můžete se v něm koupat od jara do podzimu. Příjemnou teplotu vzduchu i vody máte zaručenou. Jaké jsou další výhody zastřešení a proč bazén zastřešit?

(leden 2017) Celý článek >>>Jak nakoupit v Ikea na firmu


Když potřebujete nakoupit v nějakém obchodě pro běžné spotřebitele zboží pro firmu, za určitých okolností vám nestačí běžný účet, který vám vyjedou u pokladny, ale potřebujete plnohodnotný daňový doklad. Zrovna jsem to řešil v Ikea a naštěstí je to jednoduché když víte jak na to.

(říjen 2016) Celý článek >>>Žlutá nálepka na balíčku: ... articles 28 and 29 of the Treaty...


Víte, co to znamená, když vám přijde balíček, na němž je žlutá nálepka s nápisem: "Goods not fulfilling the conditions laid down in Articles 28 and 29 of the Treaty on the functioning of the European Union"? A víte, kdy je takovou nálepku potřeba na balíček nalepit?

(říjen 2016) Celý článek >>>Yellow sticker on my package: ... articles 28 and 29 of the Treaty...


Do you know what that means when you get a package with a yellow sticker with the text: "Goods not Fulfilling the conditions laid down in Articles 28 and 29 of the Treaty on the functioning of the European Union"? And do you know when such a label must be sticked on the package?

(říjen 2016) Celý článek >>>Starší články >>>

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČRFiremní informační systémy, Formuláře - podnikání

Anketa


©2013-2017 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(18)