Internet věcí: Nový trend pro růst vašeho byznysu


foto: eugeniu/Michael Gaida/pixabay

Zatímco na lidi připojené k internetu jsme všichni zvyklí, různé věci připojené k internetu se mnohým z nás zatím jeví jako něco trochu imaginárního. Realita se ale mění a věci připojené k internetu se pomalu stávají samozřejmostí. Oč přesně jde? A jaký potenciál to má pro růst firem?
Váš nový informační systém: Užitečné tipy, jak se tentokrát nespálit


obr.: geralt, pixabay

Jaký informační systém používáte ve firmě? Je to velký monolitický balík od jedné firmy? Složenina různých specializovaných aplikací doplněná o tabulky v Excelu? A funguje to celé tak, jak potřebujete? Víte, jaké možnosti se tu dnes nabízejí? Máme pro vás několik tipů.
Podnikání ve 21. století: Inovace, nové technologie i příležitosti


Foto: Pixabay

Svět se mění rychleji než kdy dříve a s ním se mění i podnikání. Ne, nebudeme si nalhávat, že se všechny obory mění stejně rychle - ale ve většině z nich hrají velkou roli nové dovednosti i nové technologie - a schopnost je využít. Jak s nimi pracovat tak, aby byl váš byznys dobře konkurenceschopný?
Data v bezpečí: Jak zajistit správu IT


Pro většinu podnikatelů a byznysmenů jsou počítače - a infrastruktura, která s nimi souvisí - jedním z prostředků jejich práce. Jedním z prostředků, který musí nutně fungovat, ale který do značné míry představuje jakousi černou skříňku. Jak zajistit, aby informační technologie spolehlivě fungovaly a data v nich byla v bezpečí?
Bydlení pro počítače: Datová centra současnosti


V USA spadá do kategorie označované pojmem „datové centrum“ v podstatě jakákoli místnost, ve které se nachází infrastruktura pro informační technologie - servery, síťové prvky, systémy pro ukládání dat... A ta nejmenší datová centra v menších a středních firmách - jen s několika málo servery a dalším vybavením - se podle aktuálních analýz stanou obětí těch velkých. Provozovat firemní informační technologie ve velkém datovém centru profesionálního dodavatele je totiž zpravidla levnější, snazší i bezpečnější.
Zaostřeno na tisk: Dnes může být mobilní i úsporný


Foto: OnBusiness.cz

Na trhu je nepřeberné množství počítačových tiskáren, které nabízejí vlastnosti, ve kterých je někdy obtížné se zorientovat. Trendy jsou ale jasné: Uživatelé chtějí tisknout co nejlevněji, přiměřeně kvalitně, bezpečně a mnohdy také z mobilních zařízení, jako jsou chytré telefony a tablety. A moderní tiskárny jim jejich přání umějí splnit.
Realitní byznys: Zájem investorů roste, rizika neklesají


Foto: OnBusiness.cz

Ekonomické oživení, nízké ceny hypoték i půjček obecně - to jsou hlavní faktory, které vedou k rostoucímu zájmu o nemovitosti. Co dalšího se ale na trhu děje? Jaká rizika hrozí v této oblasti byznysu - ať už v developmentu nebo třeba při pronájmu bytů? I na to jsme se zaměřili v článcích, které vám přinášíme souhrnně v tomto speciálu.
Dokumenty bez papíru: Používat je lze z PC i z mobilu


Foto: Pixabay

O dokumentech zpracovávaných čistě elektronicky se mluví již dlouho - přesto je bezpapírová kancelář ve většině organizací zatím v nedohlednu. To ovšem neznamená, že si jejich vedení a zaměstnanci neuvědomují výhody digitalizovaných dokumentů - a obě formy tak dnes zpravidla celkem bezproblémově koexistují. V lepším případě pak digitální dokumenty pomáhají výrazně zpříjemnit práci i zvýšit její efektivitu.
<<< Novější články | Starší články >>>

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČRFiremní informační systémy, Formuláře - podnikání

Anketa


©2013-2017 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(11)