Byznys a ekonomika 2019: Růst zpomalí, počítejme s větší nejistotouEkonomové i nejrůznější analytici se vzácně shodnou v odhadu, že v roce 2019 růst ekonomiky České republiky, ale i celé EU zpomalí. I tak je ale očekáván v případě ČR vzestup o pěkných 2,8-2,9 %, ovšem s dalším poklesem růstu v letech následujících. Na co se tedy připravit a jaké faktory ovlivní ekonomiku i podnikání v ČR v následujících měsících?

V následujících příspěvcích se podrobně věnujeme pohledu na různé ekonomické faktory jak při pohledu v rámci EU, tak čistě z hlediska domácího trhu. Ale, jak je u nás zvykem, zaměřujeme se nejen na ekonomiku. Doporučujeme vám třeba i příspěvek věnovaný technologickým trendům, které mají potenciál byznys a podnikání výrazně ovlivnit. A přinášíme vám i první přehled pozoruhodných řešení pro byznys pro rok 2019.

Ekonomická prognóza pro rok 2019: Růst bude pokračovat, hrozí ale nejistota


foto: Pixabay

Podle aktuální prognózy Evropske komise vykáže Česká republika za rok 2018 cca 3% růst a v dalších letech růst dále zpomalí až na 2,6 % v roce 2020. Růst v eurozóně se podle prognózy sníží z 2,4 % v roce 2017, což je nejvyšší hodnota za poslední desetiletí, na 2,1 % v roce 2018 a pak na 1,9 % v roce 2019 a 1,7 % v roce 2020. Jaké má naše i evropská ekonomika vyhlídky a jaká rizika hrozí?


Ekonomové předpovídají pro rok 2019 růst kurzu koruny i vyšší inflaci


foto: Pixabay

Rokem 2019 vstupuje česká ekonomika do pátého kalendářního roku v řadě, kdy bude zřejmě vykázán kladný hospodářský růst. Makroekonomická prognóza Komerční banky ale upozorňuje, že druhé nejdelší období expanze v historii České republiky také znamená, že dosavadní zdroje růstu se pomalu vyčerpaly a velká část tuzemského hospodářství začala narážet na své limity. Na trhu ovšem panuje optimismus a mnohé firmy i podnikatelé zvyšují investice do nových projektů.


Na co se v roce 2019 chystají experti v oblasti informačních technologií


foto: Pixabay

I když je budoucnost vždy do jisté míry zamlžená, lidé i firmy se snaží být na ni do jisté míry připraveni. To platí i o budoucnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií, které hrají v byznysu stále větší roli a nikdo, kdo má nějaké ambice, v nich nechce zůstat pozadu. I proto každým rokem přicházejí analytici společnosti Gartner s přehledem deseti strategických technologických trendů pro následujících 12 měsíců - a my vám tu teď nabízíme jejich přehled.


Horké tipy: Pozoruhodná řešení pro váš byznys pro rok 2019


Pozoruhodné řešení 2019

Každý známe ten skvělý pocit, když najdeme nějaký produkt či kompletní řešení, které nám usnadní podnikání. Činnosti, které dříve trvaly hodiny, jsou díky němu najednou hotovy během několika minut, některé druhy práce, které nám dříve otravovaly život, jsou najednou rychlé a příjemné, a někdy je dokonce najednou možné i to, co se se stávajícími prostředky zdálo nemožným. A právě takové produkty a taková řešení nás v našem projektu nazvaném Pozoruhodné řešení zajímají.


(Úvodní foto: Pixabay)


(3. 12. 2018 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(4403)