Byznys v roce 2018: Růst, digitalizace, bezpečnostJaké vyhlídky mají české a evropské podniky v roce 2018 a jak se bude dařit tuzemské i evropské ekonomice jako celku? Co přesně může přinést digitální transformace firem a jak se na ni připravit? Jak omezit rizika, která budou v roce 2018 hrozit našim datům? I na tyto otázky hledá odpovědi náš speciál zaměřený na trendy v roce 2018, který vám již tradičně na přelomu roku přinášíme.

V článcích, které zde najdete, se věnujeme především ekonomickému výhledu na rok 2018 a trendům pro rok 2018 v oblasti informačních a komunikačních technologií, které aktuálně proměňují snad všechny sféry byznysu. Vycházíme přitom z materiálů předních analytiků, komentátorů a specialistů na dané obory. Přejeme příjemné a inspirativní čtení.

Ekonomika v roce 2018: Optimismus, růst a málo zaměstnanců


Evropské podniky jsou ve výhledu pro rok 2018 ve velké míře optimistické. Jejich očekávání v oblasti prodeje, zaměstnanosti a investic jsou na vzestupu, rostou ale také obavy z nedostatku kvalifikovaných pracovních sil. To jsou hlavní zjištění šetření Evropské asociace obchodních a průmyslových komor. Dále se podíváme i na další prognózy ekonomického vývoje v roce 2018.


Top 10 předpovědí pro technologie v byznysu na rok 2018


Mohou falešné informace o vaší firmě změnit vaše vyhlídky? Co vám přinesou kryptoměny, například Bitcoin nebo Ethereum? Jak budete muset změnit IT oddělení ve vaší firmě, aby se vám dařilo? Možná, že dosud jste si podobné otázky nekladli, ale až uvidíte předpovědi analytiků na rok 2018 a léta následující, pravděpodobně se to změní.


Bezpečnost počítačů a dat v roce 2018


Co bude hrozit vašim počítačům a datům v nich uloženým v roce 2018? Anebo ještě lépe: Co byste měli udělat, abyste rizika pro svá data maximálně omezili? Právě na tyto otázky do značné míry odpovídá článek o trendech v počítačové bezpečnosti, který vám zde přinášíme.  


Digitální transformace byznysu v praxi


Moderní počítačové technologie pomáhají v mnoha oblastech byznysu - a někde ho mění tak zásadně, že se hovoří o digitální transformaci. I když pro řadu firem a lidí tato proměna stále znamená především riziko a nutnost někdy nechtěných investic, pro řadu dalších je to příležitost. A právě ti si kladou otázku: Jak tuto digitální transformaci urychlit?


Moderní trendy v IT infrastruktuře


Johan Sajfrt, Infrastructure Architect, Unicorn Systems

IT odvětví má postupnou tendenci uživatele i administrátory odklánět od klasické fyzické vrstvy, a přesouvat tak problémy spojené s „nejnižší“vrstvou na bedra poskytovatelů v rámci dodávaného řešení. U některých klientů se této aktivitě daří více, u některých méně. Trendem poslední doby je cloud, IoT či kontejnerová řešení v podobě technologií, jako jsou Docker, LXD apod.(4. 12. 2017 | redakce2)

Facebook Twitter
Partneři speciálu:
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3621)