Nahlédněte do roku 2020: Co čekat, na co se připravitI když všichni víme, že jakékoli předpovědi mohou být ošidné, připravovat se na budoucnost prostě musíme – protože, jak se říká, štěstí přeje připraveným. Proto jsme zde pro vás i letos připravili pohledy do nejbližší budoucnosti od předních odborníků a analytiků.

Bouřlivým rozvojem stále prochází oblast pokročilých technologií a jejich role v podnikání i v byznysu obecně stále roste. Proto se jim tu pochopitelně nemůžeme vyhnout. Věnujeme se tu jak technologiím obecněji, tak speciálně těm informačním. A pominout nemůžeme ani možná rizika, která mohou ohrozit naši infrastrukturu. Předpovědi z této oblasti tak najdete v jednom z dalších článků. A přidáváme i několik dalších užitečných dat pro rok 2020.

10 technologií, které v roce 2020 změní byznys


Vysoká míra automatizace, rozšiřování lidských dovedností prostřednictvím technologií, ale třeba i využití technologie blockchainu, známé třeba z Bitcoinu – to je jen několik příkladů, jak technologie budou v příštím roce měnit byznys i naše životy. Pojďme se na ně podívat podrobněji.


Bezpečnost vaší firmy bude v ohrožení i v roce 2020


Také v roce 2020 nepochybně řada firem doplatí na podceňování rizik, která hrozí v oblasti informačních technologií. Odborníci varují, že je třeba se připravit nejen na rizika, na která už jsme "zvyklí", ale i na přícho d Fake news 2.0 nebo na promyšlené kyberútoky na průmyslová zařízení. Růst tak zřejmě bude zájem o kybernetické pojištění.


Co čekat v oblasti informačních technologií v roce 2020


Informační technologie mění životy nás všech a jejich vývoj se zdá být stále rychlejší. Umělá inteligence, levné IT služby z internetu, software pro automatizaci řadu činností – to je jen několik příkladů z praxe, se kterými se mnozí z nás setkávají. Co čekat v roce 2020 a v letech následujících?


Tyto termíny jsou opravdu důležité: Zasedání bankovní rady ČNB v roce 2020


Rozhodování ČNB má dopad na každého z nás a proto okolo něj bývá rušno. Nejinak tomu bude i v roce 2020. Proto je dobré znát termíny, kdy padají zásadní rozhodnutí bankovní rady ČNB. Tyto termíny jsou důležité pro každého, kdo sleduje vývoj kurzu koruny, vývoj úrokových sazeb, ale i vývoj české ekonomiky obecně. Bankovní rada jedná o měnových otázkách osmkrát ročně, výjimečně též na mimořádných zasedáních. Na následujících řádcích vám přinášíme přehled termínů pro plánovaná jednání.


Plánovací kalendář 2020 zdarma ke stažení i k vytištění


Plánovací kalendář 2020

Také letos pro vás máme připravenu naši klasickou praktickou pomůcku - Plánovací kalendář pro rok 2020. A také tentokrát je na stránkách OnBusiness.cz zdarma ke stažení i k vytištění, a to v několika souborových formátech, abyste ho mohli snadno a rychle použít podle svých potřeb. Potřebujete-li kalendář v papírové podobě, můžete si ho snadno vytisknout, ale Plánovací kalendář 2020 si níže můžete bez problémů stáhnout i do svého chytrého mobilu, tabletu nebo do počítače. Ke stažení je již tradičně ve čtyřech oblíbených formátech, a to PDF, XLS, XLSX a jako obrázek JPG.


Automatizace brzy ohrozí až 40 % pracovních míst v ČR


Automatizace může mít v ČR nadprůměrně negativní dopad na zaměstnanost, a to už v příštích několika letech. Jaká je obrana? Vzdělávání. Více než třetina (34%) dospělých, kteří ukončili své vzdělání střední školou, ale tvrdí, že si později nenašli cestu ke studiu digitálních technologií. Mezi těmi, kdo ve studiu pokračovali na univerzitě, jde už jen o 17 %. Vyplývá to z průzkumu poradenské společnosti PwC, která se zaměřila na dopad automatizace na trh práce. Průzkum proběhl v 11 zemích světa a zúčastnilo se ho 22 tisíc dospělých.


(Úvodní foto: Pixabay)


(2. 12. 2019 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(4986)