O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Reality


Kdy začnou domy stavět roboti?

Využívání robotů u stavby lze v Česku zatím pozorovat jen ve velmi malém množství případů. Skýtá přitom velký potenciál například z hlediska snížení počtu stavebních... (10. 8.)


Každý pátý prodaný byt v Praze je určen k investičním účelům

Pandemie covidu-19 nezastavila růst cen nemovitostí, ani neoslabila poptávku po bytech jakožto investičním nástroji. Spíše naopak, stále více Čechů vnímá investici do nemovitosti jako jeden... (2. 8.)


Na trhu nemovitostí to vře: Kupci se perou o byty a přihazují statisíce

Na trhu nemovitostí v ČR se zřejmě nafukuje nebezpečná bublina a objevuje se tu nový trend: Lidé a firmy se při nákupu nemovitostí často přeplácejí... (19. 7.)


Trvalý pobyt v pronajatém bytě - lze ho zakázat?

Některé nájemní smlouvy obsahují ustanovení, které nájemcům nedovoluje zřídit si v nájemním bytě trvalý pobyt. Takový zákaz však nemusí nájemce respektovat. Upozorňují na to odborníci... (2. 7.)


Jak prodat byt s hypotékou

Některé lidi při hledání nemovitosti ke koupi může odradit fakt, že je vyhlédnutý dům či byt zatížen nesplacenou hypotékou. Odborníci se ale shodují, že se... (23. 6.)


Pojištění bytu na pronájem - co se hodí vědět

Jedna z nejčastějších obav pronajímatelů týkajících se nájmu bytu je ta, že během jeho trvání bude poškozen byt nebo nějaké vybavení. Někteří z nich proto... (22. 6.)


Pozor na pojištění bydlení, nezapomínáte ho pravidelně aktualizovat?

Pojištění nemovitosti či domácnosti lidé podle ČSOB Pojišťovny nejčastěji uzavírají v dubnu, květnu, říjnu a listopadu. Hlavní je přitom uzavřít právě obě daná pojištění, protože... (15. 6.)


Co je třeba vědět o vyúčtování spotřebovaných energií

Většina domácností na jaře očekává vyúčtování spotřeby energií, týká se jak pronajímatelů, tak nájemců. V této souvislosti však vzniká mnoho otázek. Jak se provádí odečty?... (7. 6.)


Problém s katastrem nemovitostí snad končí: Povinná registrace odpadá

Katastrální úřad naplánoval od června 2021 zrušit možnost anonymního nahlížení do katastru, lidé se měli registrovat. Podle expertů by takové omezení přístupu bylo nezákonné a... (4. 6.)


Roste chuť investovat do nemovitostí, na vzestupu je i poptávka po pronájmu větších bytů

Během více než rok trvající koronavirové pandemie se na trhu s nájemním bydlením začalo více dařit větším bytům. Podle společnosti GarantovanyNajem.cz, která se specializuje na... (31. 5.)


<<< Novější články | Starší články >>>
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(11)