O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Reality


Co je třeba vědět o vyúčtování spotřebovaných energií

Většina domácností na jaře očekává vyúčtování spotřeby energií, týká se jak pronajímatelů, tak nájemců. V této souvislosti však vzniká mnoho otázek. Jak se provádí odečty?... (7. 6.)


Problém s katastrem nemovitostí snad končí: Povinná registrace odpadá

Katastrální úřad naplánoval od června 2021 zrušit možnost anonymního nahlížení do katastru, lidé se měli registrovat. Podle expertů by takové omezení přístupu bylo nezákonné a... (4. 6.)


Roste chuť investovat do nemovitostí, na vzestupu je i poptávka po pronájmu větších bytů

Během více než rok trvající koronavirové pandemie se na trhu s nájemním bydlením začalo více dařit větším bytům. Podle společnosti GarantovanyNajem.cz, která se specializuje na... (31. 5.)


Byty se letos v Praze prodávají dobře, prodalo se jich zatím o polovinu více než loni

Pražský rezidenční trh zahájil letošní rok ve velkém stylu. Developeři prodali celkem 1930 nových bytů, což představuje meziroční nárůst o 42,5 procenta. Po druhém čtvrtletí... (21. 5.)


Kdo musí platit rozhlasový a televizní poplatek v nájemním bytě

Pronajímatel zpravidla zajišťuje pro nájemce příjem rozhlasového a televizního vysílání v rámci takzvaných nezbytných služeb. Některým nájemcům však není jasné, kdy mají povinnost platit rozhlasový... (7. 5.)


Jak se pojistit, když pronajímáte byt

V poslední době jdou na odbyt tzv. investiční byty. Jde o velmi příznivou formu vkladu volného kapitálu a dlouhodobý způsob zabezpečení jejich majitelů. Tyto bytové... (27. 4.)


Na co si dát pozor: Kdy dochází k přechodu nájmu bytu a koho se to týká

Stát se nájemcem je možné nejen uzavřením nájemní smlouvy, ale i díky přechodu nájmu bytu na osobu, která žila se zemřelým nájemcem v jeho domácnosti.... (22. 4.)


Pravidla pro zvyšování nájemného

Zda se bude či nebude nájemné v průběhu trvání nájmu bytu nebo domu zvyšovat, může být určeno dopředu již v nájemní smlouvě. Na zvýšení nájemného... (22. 3.)


Důležité rady: Jak správně sjednat nájem bytu

Řešíte nájem bytu - ať už jako pronajímatel nebo nájemce? Pak nezapomeňte na důležité pravidlo číslo jedna: Nevyplácí se podceňovat obsah nájemní smlouvy či sepsání protokolu... (11. 3.)


Největší tuzemský rezidenční developer i v krizi nabírá zaměstnance

Ačkoli prognóza ministerstva financí letos počítá s růstem nezaměstnanosti z loňských 2,6 procenta na 3,3 procenta, některé firmy místo propouštění nabírají nové zaměstnance. Velký personální... (22. 2.)


Starší články >>>
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(20)