O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2022
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Nové Pozoruhodné IT produkty pro rok 2022
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Reality


Nabídka domů a bytů poroste i v Praze, zřejmě klesnou ceny

Nabídka rodinných domů k prodeji je v České republice dlouhodobě velmi nízká. Oproti roku 2014 se v Praze a okolí snížila o více než 73... (Včera)


Úrokové sazby rostou, hypotéky pro mladé ale bývají levnější

Zpřísnění podmínek pro získání hypoték, které současně zvýhodnilo žadatele do 36 let, uchopily některé banky jako příležitost. Mladým žadatelům s vyšším LTV nabízejí výhodnější sazby.... (20. 6.)


Pětina SVJ nebyla v posledních třech letech vůbec schopná hlasovat

Situace okolo pandemie koronaviru znovu odhalila dlouhodobé problémy společenství vlastníků jednotek (SVJ) s hlasováním. Podle průzkumu se pětina SVJ na schůzi za uplynulé tři roky... (6. 6.)


Hypotéky zdražily, některé domácnosti zaplatí až o 84 tisíc korun ročně více

Dříve dlouho nevídanou pětiprocentní hranici překonaly na začátku minulého měsíce úrokové sazby u hypoték. Průměrná nabídková sazba hypotečního úvěru nyní podle Fincentrum Hypoindex vzrostla v... (1. 6.)


Podpojištění majetku může znamenat velký problém

Starat se dobře o majetek neznamená jen čas strávený fyzickou péčí, ale také zajištění jeho ochrany před nebezpečími, na která naše vlastní síly, ale často... (26. 5.)


Ceny bytů v Praze vzrostly za rok o 30 procent

Ceny nových bytů v hlavním městě nadále rostou. Průměrná prodejní cena v Praze dosáhla v letošním prvním čtvrtletí 145.749 Kč/m². To je o téměř 30... (17. 5.)


Evžen Korec: Nájmy razantně zdražují a tento růst jen tak neskončí

Válka na Ukrajině, příchod stovek tisíc válečných uprchlíků, hypotéky nedostupné pro střední třídu a neutěšený stav bytové výstavby vedou k tomu, že nájemné na pražském... (13. 5.)


Ceny nájemního bydlení v ČR po letech zase začínají růst

Cena nejpoptávanější dispozice 2+kk vychází v hlavním městě na 15 500 Kč, což je o 1 500 korun více než před rokem a o 500... (4. 5.)


Na kolik vás letos přijde splátka hypotéky

Hypoteční trh letos pokračuje v rychlé jízdě směrem vzhůru. Průměrná nabídková sazba hypotečního úvěru v březnu podle Fincentrum Hypoindex vzrostla v porovnání s předchozím měsícem... (28. 4.)


Ceny nemovitostí v ČR: Dosáhly už maxima, nebo ještě ne?

Investoři, developeři i mnozí ekonomové upozorňují, že ačkoli tuzemský rezidenční trh zažil rekordní rok s prodeji bytů na historickém maximu, omezená nabídka tlačí ceny stále... (19. 4.)


Starší články >>>
©2013-2022 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(20)