O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Lidé


Umělá inteligence v HR: Budou roboti najímat zaměstnance a dávat jim padáka?

Umělá inteligence (AI) i strojové učení silně ovlivňují i oblast HR. Využívají se při přijímání zaměstnanců v první selekci uchazečů, při onboardingu, aplikace pomáhají firmám... (22. 9.)


Hledáte mladé zaměstnance? Víme, co chtějí

Zdraví, fungující rodina a finanční zajištění. Taková je tradiční představa životního štěstí. Myšlení a touhy současných studentů jdou ale mnohem dál. Ve svých aktivitách potřebují... (21. 9.)


Hledají se odborníci na digitalizaci firem

Na pracovním trhu se zformoval nový profesní obor zaměřený na digitalizaci pracovního prostředí firem. Pandemie přiměla firmy přesunout provoz online a potřební odborníci chybějí. Nový... (10. 9.)


Lidí je málo, výše náborových příspěvků roste až ke 100 tisícům Kč

Prohlubující se nedostatek kvalifikovaných pracovníků nutí stále více firem nabízet náborové příspěvky. Nejčastěji je jako magnet na lidi využívají zaměstnavatelé z výroby, strojírenství a IT,... (24. 8.)


Zaměstnavatelé díky Covidu-19 nabírají do IT více juniorů a sázejí i na externisty

Zatímco donedávna firmy upřednostňovaly zkušené zaměstnance na hlavní pracovní poměr, dneska stále víc dávají šance juniorům a lidem pracujícím externě v rámci smluvního kontraktu. Tvrdí... (19. 8.)


Cizinci si u nás mnohdy vydělají i třikrát více než doma

Počet pracujících cizinců v ČR roste o desítky tisíc ročně. Vedle velkého zájmu českých zaměstnavatelů kvůli vyčerpanému trhu práce je důvodem i zájem zahraničních pracovníků,... (4. 8.)


Na co si zaměstnavatel musí dát pozor při práci zaměstnanců z domova

Home office byl v minulosti většinou vnímán jako bonus pro zaměstnance. Dnes se v mnoha případech jedná o „automatickou“ variantu, která s sebou nese pro... (30. 7.)


Home office i po pandemii zůstává jen zbožným přáním

Práce z domu se stala fenoménem, který během uplynulých měsíců ovládl české kanceláře a jehož význam bude nadále stoupat. Nebo ne? Z aktuálního průzkumu, který... (27. 7.)


Podnikání a práce po éře koronaviru

Zdá se, že končí doba převahy home office. To, co relativně začalo fungovat, se zase mění. Zaměstnanci se vracejí do kanceláří a postupně se otevírají... (15. 7.)


Brigádníkům se nechce pracovat rukama, přednost dávají kancelářím

Brigádnických míst je letos málo, a i zájem studentů je nižší než v předchozích letech. Navíc mladí lidé preferují práci v kanceláři, do zemědělství ani... (7. 7.)


Starší články >>>
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(44)