O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2022
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Nové Pozoruhodné IT produkty pro rok 2022
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Pětina SVJ nebyla v posledních třech letech vůbec schopná hlasovat

Situace okolo pandemie koronaviru znovu odhalila dlouhodobé problémy společenství vlastníků jednotek (SVJ) s hlasováním. Podle průzkumu se pětina SVJ na schůzi za uplynulé tři roky... (6. 6.)


V základním jmění firem je 2,5 bilionu korun

Celkový objem kapitálu registrovaného v základním jmění tuzemských firem se za poslední rok snížil o 0,7 procenta. To představuje pokles o 17,32 miliardy korun na... (3. 6.)


Czech POINT je stále velmi populární

Občané si přes systém Czech POINT pořídili v prvním čtvrtletí přes 593 tisíc výpisů, o 21,5 % více než v posledním čtvrtletí loňského roku. Za... (2. 6.)


Hypotéky zdražily, některé domácnosti zaplatí až o 84 tisíc korun ročně více

Dříve dlouho nevídanou pětiprocentní hranici překonaly na začátku minulého měsíce úrokové sazby u hypoték. Průměrná nabídková sazba hypotečního úvěru nyní podle Fincentrum Hypoindex vzrostla v... (1. 6.)


Počet bankrotů v ČR klesá

V dubnu bylo vyhlášeno 58 bankrotů obchodních společností, 470 bankrotů fyzických osob podnikatelů a 1 231 osobních bankrotů. Zároveň bylo podáno 72 návrhů na bankrot... (31. 5.)


Mnohé zajímavé startupy sídlí i v regionech

Zajímavé startupy nejsou jen záležitostí metropolitních oblastí. Na základě dat kariérního portálu StartupJobs se ukazuje, že progresivní rozvoj mladých inovativních podniků zaznamenávají všechny kraje České... (30. 5.)


Nenechte se napálit při nákupu ojetého vozu

Nedostatek nových aut se projevuje i zvýšeným zájmem o ojetiny, a to jak mezi konečnými spotřebiteli, tak mezi některými podnikateli. Jsou ale všichni prodejci ojetých... (27. 5.)


Podpojištění majetku může znamenat velký problém

Starat se dobře o majetek neznamená jen čas strávený fyzickou péčí, ale také zajištění jeho ochrany před nebezpečími, na která naše vlastní síly, ale často... (26. 5.)


Emitenti korporátních dluhopisů vyplatili investorům přes 47 milionů

Na rekordní výši vyplacených úroků upozornil portál Dluhopisy.cz. Emitenti firemních dluhopisů, které byly publikovány na portálu, vyplatili v minulém roce svým investorům na úrocích částku... (25. 5.)


Vlády se tváří, že nemají peníze, přitom samy brání jejich přílivu

Český stát nebývá k podnikatelům zrovna vstřícný, některé aktivity ale doslova dusí. A shodou okolností ty, které by mu mohly přinést vysoké příjmy. Developeři upozorňují,... (24. 5.)


<<< Novější články | Starší články >>>
©2013-2022 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(11)