O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2023
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2023
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Dvě třetiny malých a středních firem se v uplynulém roce setkaly s únikem dat

Společnost ESET ve svém průzkumu SMB Digital Security Sentiment Report 2022 zjišťovala vnímání kybernetických hrozeb u malých a středních firem (SMB). Vedoucích pracovníků společností v... (4. 1.)


Nová konkurenční výhoda: Výrobní proces pod kontrolou umělé inteligence

Říká se, že nejcennějším zbožím na světě je informace. A v případě současného světa byznysu to platí dvojnásob. Informace o přehledu a vývoji výroby, stejně... (4. 1.)


Dotace v oblasti energetických úspor 2022/2023

Aktuální energetická krize nutí spotřebitele ke zvažování úsporných alternativ k vytápění domácností. Nejen s ohledem na cenové výkyvy plynu stále roste zájem o tepelná čerpadla,... (2. 1.)


Stále více lidí pociťuje stres a vyhoření

Problém s motivací k práci, neschopnost soustředit se, rozptylování jinými činnostmi. To jsou některé z problémů, které poukazují na syndrom vyhoření. Mnozí se s nimi... (30. 12. 2022)


V ČR roste podíl firem, které platí opravdu vysoké daně z příjmu

Minulý rok byl z hlediska hospodaření firem v Česku příznivější než rok 2020. Z dostupných daňových přiznání vychází, že nulový anebo záporný hospodářský výsledek v... (29. 12. 2022)


Prodej erotiky je v Česku výborný byznys

Na čem se dá v tuzemsku nejvíce vydělat? Za co jsou Češi ochotni si připlatit i přes inflaci? Turbulentní roky mají v rámci online prodeje... (28. 12. 2022)


Slovensko podporuje stavebnictví i bydlení, Česko zaostává

Potenciální přínos bytové výstavby pro českou ekonomiku přesahuje za uplynulé pololetí 300 miliard Kč. Nové byty jsou výhrou nejen pro trh, ale i pro stát... (27. 12. 2022)


Akcie: Jak koupit levně a prodat draho. Aneb časování trhu...

Celý akciový trh je postaven na neustálém kolísání mezi obdobím propadu a obdobím růstu, které reaguje na mnoho světových faktorů, od inflace a finanční situace... (23. 12. 2022)


Záznam v rejstříku trestů právnických osob má 866 firem, o pětinu více než loni

Zákon o trestní odpovědnosti právnických osob (418/2011 Sb.) umožňuje stíhat, odsoudit a potrestat právnickou osobu, která spáchala trestní čin. Evidovaný záznam v Rejstříku trestů vedeným... (22. 12. 2022)


Další podvodné emaily, které z vás lákají přístupové údaje

Záplava spamu, který z uživatelů láká přístupové údaje k jejich emailovým schránkám i k dalším systémům, pokračuje. Riziko se týká jak firemních uživatelů, tak těch... (22. 12. 2022)


<<< Novější články | Starší články >>>
©2013-2023 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(11)