O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Covid 11/2021: Změna v restauracích i v dalších provozovnách - konec uznávání testů

S účinností od pondělí 22. listopadu 2021 od 00:00 hodin se výrazně omezuje možnost navštěvovat restaurace a další služby těm, kdo nejsou očkováni nebo neprodělali... (18. 11.)


Obavy z nedostupného zboží urychlily vánoční nákupy

Nákupy hraček, které každoročně tvoří zásadní část vánočního obratu obchodníků, letos odstartovaly dříve než v předchozích letech. Segment hraček tak už v září vykázal 50%... (18. 11.)


Má dodavatel právo měnit cenu energie?

Mnoho dodavatelů energií v posledních týdnech informuje své zákazníky o nutné změně ceníku s odůvodněním, že za současné situace raketového růstu cen už nejsou schopni... (16. 11.)


Světový trend blízké budoucnosti: přechod k managovaným službám

Rostoucí potřeby businessu dostávat výkonné, pružné a zabezpečené IT služby bezprecedentně zvyšují tlak na IT oddělení. A to nejenom v tom, aby prohlubovala odbornou kvalifikaci... (15. 11.)


Pozor na útoky, které zasáhnou firmu skrze vaše dodavatele

Rostoucí závažnost kybernetických bezpečnostních incidentů, které postihují firmy prostřednictvím dodavatelů, s nimiž sdílejí data, odhaluje nejnovější zpráva společnosti Kaspersky IT Security Economics. Průměrný finanční dopad... (12. 11.)


Accenture: Cena a kvalita nejsou při nákupu rozhodujícím faktorem

Hodnoty dříve charakteristické pro generaci Z a mileniály nyní převládly v celé společnosti, říká nová studie společnosti Accenture. Značky se musí odlišit a nabídnout nové... (11. 11.)


Covid výrazně změnil naše fungování, shodují se firmy

Pandemie koronaviru stojí za výraznou změnou i na českém pracovním trhu i zaměstnání. Rozdmýchala stojaté vody s pustila řetězec home office, videohovorů i neustálého online... (10. 11.)


Za prvních osm měsíců vzniklo v Česku 20 138 nových firem, o 13 % více než loni

V srpnu vzniklo v České republice 2 288 nových obchodních společností, o pětinu více než v červenci. Zároveň v srpnu zaniklo 1 069 obchodních společností,... (9. 11.)


Exekuce, úpadek nebo platební neschopnost firmy

Exekuce, úpadek nebo platební neschopnost postihuje nejvíc firmy mezi třetím a pátým rokem jejich existence. Vyplývá to z analýzy poradenské společnosti Dun & Bradstreet, která... (8. 11.)


Pozor, již nebude možné v bytových domech instalovat přístroje bez dálkového odečtu

Od roku 2022 bude platit povinnost instalace nových měřidel pouze s dálkovým odečtem. Uživatelé by zároveň měli být mnohem lépe informovaní, nejspíše už od roku... (5. 11.)


<<< Novější články | Starší články >>>
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(11)