O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Za první pololetí přibylo mezi čistými vozidly nejvíce těch s pohonem na LPG

I přes rostoucí oblibu elektromobilů a především plug-in hybridů dominuje mezi alternativními pohony stále LPG. Nabídka továrních modelů se rozrostla, nejvíce automobilů na autoplyn ale... (13. 8.)


Pozor na rizika při návratu do kanceláří

S blížícím se nebo někde již probíhajícím návratem zaměstnanců do kanceláří se mnoho z nich těší, že se vrátí do běžného pracovního provozu. Chybí jim... (12. 8.)


Problém českých e-shopů: Množství vratek se zdvojnásobilo

V loňském roce dosáhly obraty českých e-shopů rekordních 196 miliard korun, což představovalo meziroční růst o 26 % a podíl české e-commerce na maloobchodu v... (11. 8.)


Kdy začnou domy stavět roboti?

Využívání robotů u stavby lze v Česku zatím pozorovat jen ve velmi malém množství případů. Skýtá přitom velký potenciál například z hlediska snížení počtu stavebních... (10. 8.)


Podvodné e-maily mohou vést k vyzrazení vašich hesel

Čeští uživatelé se v posledních měsících museli potýkat především se spywarem. Jde o škodlivý kód, který se pokouší odcizit přihlašovací údaje, které si uživatel uložil... (9. 8.)


Máte elektronický podpis? A můžu ho vidět?

Covidová doba ukázala naplno přínosy digitalizace. Dnes už se snad žádná firma neptá jestli, ale co všechno digitalizovat. Moderní systémy přitom nabízejí nespočet užitečných funkcí,... (9. 8.)


Roboti nastupují do živočišné výroby, někdy i s dotacemi

Digitalizace a zavádění chytrých technologií do výroby se nevyhne ani českému zemědělství. Na vzestupu je především automatizace chovu skotu, která řeší jak nedostatek zemědělských pracovníků,... (6. 8.)


Elektronický podpis ušetří firmám až 75 % nákladů na podepisování dokumentů

Standardem v administrativě, kterým byl dříve například fax, se nyní stává elektronický podpis. Elektronický podpis je právně uznatelný pro 90 % běžné administrativní agendy, jako... (5. 8.)


Nové firmy teď v ČR vznikají jako houby po dešti

V první polovině letošního roku bylo v České republice zaregistrováno 15 711 nových firem. To je o 15 % víc než ve srovnatelném období loňského... (5. 8.)


Cizinci si u nás mnohdy vydělají i třikrát více než doma

Počet pracujících cizinců v ČR roste o desítky tisíc ročně. Vedle velkého zájmu českých zaměstnavatelů kvůli vyčerpanému trhu práce je důvodem i zájem zahraničních pracovníků,... (4. 8.)


<<< Novější články | Starší články >>>
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(11)