O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2023
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2023
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Lidé


Hledáte ajťáka? Pod 50 tisíc už v Praze v IT téměř nikdo práci nevezme

I přesto, že ve srovnání s jinými obory nabízí IT nadstandardní mzdy, stále zde panuje obří nedostatek kandidátů. Vydělat si přitom mohou i čtvrt milionu... (23. 11. 2022)


Průzkum: Jistota zaměstnání je pro lidi stále důležitější

Ačkoli firmy avizují, že budou nabírat nové zaměstnance, lidé se do změny práce příliš nehrnou. Změnit zaměstnavatele se v nejbližších měsících chystá pouze 5 %... (16. 11. 2022)


Co očekávají čeští zaměstnanci od zaměstnavatele

Společnost ManpowerGroup ve svém nejnovějším průzkumu Co zaměstnanci chtějí? přináší odpovědi na to, co pro zaměstnance znamená flexibilita, a popisuje způsoby, kterými mohou zaměstnavatelé podpořit... (10. 11. 2022)


Optimismus na trhu práce klesá, stejně ale plánuje více firem nabírat než propouštět

Společnost ManpowerGroup Česká republika zveřejnila výsledky průzkumu „ManpowerGroup Index trhu práce“ pro čtvrté čtvrtletí roku 2022. V rámci průzkumu Index trhu práce pro čtvrté čtvrtletí... (4. 11. 2022)


9 z 10 studentů si při škole vydělává, kolik peněz si vydělají?

Více než 90 % studentů si při škole vydělává, každý druhý nyní se začátkem školního a akademického roku hledá práci či brigádu. Peníze od rodičů... (2. 11. 2022)


Jak si vyřídit odškodnění po nehodě a na co si dát pozor

Většina lidí netuší, jak postupovat po dopravní nehodě. Nemají v ruce potřebné informace, navíc jim chybí povědomí o vlastních právech. Chyby je pak připraví o... (1. 11. 2022)


Řada zaměstnavatelů z privátního sektoru si nemůže dovolit velké navyšování mezd

Více než čtvrtina výrobních, velkoobchodních a logistických firem má dnes větší počet zaměstnanců než vloni. Nábor v těchto oborech dále intenzivně pokračuje, protože pracovníci stále... (21. 10. 2022)


Rychlost růstu mezd inflaci nedostihne

I když se zaměstnavatelé napříč obory snaží svým zaměstnancům zvyšovat mzdy, míru inflace tohle zvýšení nepokryje. Do slibného vývoje ekonomiky na začátku kalendářního roku totiž... (19. 10. 2022)


V létě znatelně ubylo osobních bankrotů i bankrotů živnostníků

V srpnu bylo v České republice vyhlášeno 63 bankrotů obchodních společností, 393 bankrotů fyzických osob podnikatelů a 1 044 osobních bankrotů. Zatímco u obchodních společností... (18. 10. 2022)


Chování zákazníků se mění rychleji, než obchodníci dokáží reagovat

Podle nového průzkumu společnosti Accenture se naprostá většina (88 %) vedoucích pracovníků firem domnívá, že se zákazníci a zaměstnanci mění rychlejším tempem, než s jakým... (17. 10. 2022)


<<< Novější články | Starší články >>>
©2013-2023 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(11)