O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2022
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Nové Pozoruhodné IT produkty pro rok 2022
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Lidé


Jak ovlivní přivýdělek z brigády výši důchodu

Brigády podstupuje vedle studentů či důchodců i řada zaměstnanců, kteří potřebují přivýdělek pro napjatý domácí rozpočet. Brigáda je v praxi nejčastěji vykonávána na některou z... (5. 10.)


Inflace zvedla hodnotu nejvýhodnější stravenky

Poprvé v historii Ministerstvo práce a sociálních věcí zvýšilo hodnotu stravného na pracovních cestách nikoli od nového kalendářního roku, ale v jeho průběhu. Donutila ho... (4. 10.)


Zvýhodnění částečných úvazků je důležitým krokem, trh práce však nemění

Možnost pracovat na zkrácený úvazek donedávna nebyla v České republice běžným standardem. Podle průzkumu kariérního portálu Nelisa se více než polovina lidí setkala s tím,... (19. 9.)


Hrozba pro vaši nemovitost: Obtěžující sousedi

Příjemné letní večery přímo vybízí k odpočinku na zahrádkách, terasách nebo balkonech. Co ale dělat, když tyto chvíle pravidelně kazí bezohlední sousedé dýmem z grilu... (1. 9.)


Jak vést lidi, jak jim zadávat úkoly, jak je motivovat

Vysvětlení pracovních úkolů patří k největším chybám při řízení lidí vůbec. Nesprávné zadání přitom vede k výsledku práce, který je chybný nebo nedostatečný. Nejasné či... (30. 8.)


Třetina zaměstnanců se aktivně vzdělává, kde jsou největší přínosy

Téměř polovina zaměstnanců je přesvědčena o tom, že si se svými znalostmi a dovednostmi vystačí i za pět let, nejčastěji jde o lidi z výroby.... (9. 8.)


Poznejte svého firemního ajťáka

Navzdory obvyklým představám nejsou dnešní IT specialisté geekové, jak je známe z televizních seriálů. Ukázal to online průzkum společnosti Integra EMEA, která oslovila 2703 vývojářů.... (29. 7.)


Covid změnil přístup lidí k práci, efektivita je leckde horší

Ačkoli covid už dávno zastínil válečný konflikt na Ukrajině a také hrozivá inflace, z pohledu zaměstnavatelů způsobily uplynulé dva roky s epidemií mnoho změn. A... (28. 7.)


Jak mít vyšší důchod? Je lepší předčasný starobní důchod, nebo předdůchod? Nechte si poradit

Více než třetina starobních důchodců pobírá trvale krácený předčasný důchod. Dřívější odchod do penze má své kladné i záporné stránky. Při zvažování ukončení výdělečné činnosti... (26. 7.)


Pandemie zrychlila trendy na trhu práce a proměnila vztah zaměstnanců a zaměstnavatelů

Společnost ManpowerGroup provádí několikrát ročně průzkumy trendů na trhu práce. Z těchto dat a ze spolupráce se stovkami tisíc zaměstnavatelů po celém světě vyplývá, že... (20. 7.)


<<< Novější články | Starší články >>>
©2013-2022 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(11)