O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2022
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Nové Pozoruhodné IT produkty pro rok 2022
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Stavební práce i materiál zdražují, dostupnost bydlení zůstává špatná

Špatně dostupné stavební materiály a nedostatek vhodných pracovníků ženou ceny ve stavebnictví neustále vzhůru. To je špatná zpráva nejen pro veřejné investory financující potřebnou infrastrukturu,... (Včera)


Zákazníci plánují více nakupovat na sociálních sítích

Když pandemie udeřila, mnoho maloobchodníků rychle přešlo od kamenného prodeje k prodeji online. S tímto rychlým přechodem na digitální technologie se tak zvýšila příležitost pro... (29. 9.)


Počet finančních institucí zasažených ransomwarem roste

Novou sektorovou studii The State of Ransomware in Financial Services 2022 zveřejnila společnost Sophos. Z výsledků vyplývá, že více než polovina (55 %) organizací poskytujících... (28. 9.)


Počet plátců DPH v ČR klesá

V ČR je aktuálně registrováno 520 580 plátců DPH. Jejich počet se letos snížil o 1 732, což je první pokles za posledních pět let.... (27. 9.)


7 mýtů o bezpapírové kanceláři, které již dnes neplatí

K digitalizaci chodu firmy – tzv. bezpapírové kanceláři – přistupuje stále více českých podniků, živnostníků i jednotlivců. Podle průzkumu společnosti Software602 se bez papíru plně... (26. 9.)


Co znamená značení hvězdami u hotelů

Čím více hvězdiček, tím lepší hotel. Pravidlo, podle něhož by hvězdičky měly odrážet standard, který hotel nabízí, jako je například vybavení pokoje, nonstop recepce či... (23. 9.)


71 % podniků zaznamenalo po pandemii nárůst příjmů, zde jsou důvody

Automatizace, agregace dat a další technologie pomáhají firmám se zvýšením obratu. Dle 71 % respondentů příjmy jejich firem v roce 2021 narostly, přičemž 73 %... (22. 9.)


Počet bankrotů se do července meziročně snížil ve všech kategoriích

Za prvních sedm měsíců letošního roku vyhlásilo bankrot celkem 416 obchodních společností, 3 201 živnostníků a 8 348 fyzických osob. Ve všech kategoriích je letošní... (21. 9.)


Kolik firem v Česku využívá cloud? Více než tři čtvrtiny

Cloudové služby si podmaňují český trh. V nadcházejícím roce do nich firmy plánují investovat téměř třetinu svého IT rozpočtu. Alespoň jedno řešení založené na cloudu... (20. 9.)


Zvýhodnění částečných úvazků je důležitým krokem, trh práce však nemění

Možnost pracovat na zkrácený úvazek donedávna nebyla v České republice běžným standardem. Podle průzkumu kariérního portálu Nelisa se více než polovina lidí setkala s tím,... (19. 9.)


Starší články >>>
©2013-2022 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(11)