Mobilita pro váš byznys: Novinky ohromí, ale je třeba přemýšletChytré telefony mění způsob, jakým žijeme a pracujeme, a to jak v našem soukromém, tak pracovním životě. Další změny jsou ale na dohled. Lze je očekávat třeba od mobilní umělé inteligence nebo od chytrých telefonů s ohebnými displeji. Jak se na to ve svém podnikání připravit?

Co se v této oblasti nyní děje a co očekávat v blízké budoucnosti? V tomto tématu měsíce jsme se tentokrát jsme se zaměřili na 3 hlavní témata: Jak se v oblasti mobilních řešení uplatní umělá inteligence, co se děje v oblasti koncových zařízení a do čeho firmy v oblasti mobility investují. A ano, věnujeme se i novým smartphonům s ohebnými displeji od firem Samsung a Huawei.

10 nejužitečnějších vlastností umělé inteligence ve vašem telefonu


Možná jste si všimli, že nové modely chytrých telefonů již často podporují technologii takzvané umělé inteligence (AI). Podle analytiků společnosti Gartner budou mít taková zařízení v roce 2022 na trhu podíl 80 %, takže smartphony bez AI budou na trhu spíše výjimkou. Těšit se lze na řadu nových funkcí, z nichž některé pomohou i byznysu.


Telefony s ohebnými displeji jsou tu: Pomohou byznysu?


Samsung Galaxy Fold

To, o čem odborníci již dlouho mluvili, je konečně tu: Chytré telefony s ohebnými displeji představily společnosti Samsung a Huawei, další budou nepochybně brzy následovat. Výrobci si od tohoto kroku slibují nejen vyšší zisky díky výrazně vyšším cenám, ale také oživení trhu mobilních telefonů, který v posledních měsících chřadne.


Firmy masivně investují do mobilní bezpečnosti i do vývoje aplikací


Jak se firmy perou s mobilitou? Investice do mobilních řešení loni v Evropě podle předběžných odhadů dosáhly téměř 293 miliard amerických dolarů a během tří let vzrostou až na 325 miliard. Firmy investují do softwaru, hardwaru i služeb, soustředí se na bezpečnost a očekávají, že jim nové technologie pomohou zefektivnit jejich podnikání. Plyne to z výsledků studie IDC.


(Úvodní foto: Samsung, Huawei)


(4. 3. 2019 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(4529)