Kolik si dnes vydělají čerství absolventi škol


I přesto, že nezaměstnanost klesá a firmy jsou stále otevřenější k přijímání čerstvých absolventů škol, stále je mnoho těch, kteří hledají práci těžko. Jde především o absolventy humanitních škol bez znalostí cizích jazyků. Kandidáti o práci, kteří mají technické vzdělání a navíc hovoří anglicky či dalším světovým jazykem, si mohou aktuálně z pracovních nabídek vybírat. Vydělat si mohou až 40 000 Kč měsíčně.

(březen 2017) Celý článek >>>Jak je to s bezpečností dat v mobilech


Více než třetina lidí nemá mobilní telefon zabezpečený ani tím nejjednodušším způsobem – zámkem displeje. Ale po pravdě: Ani toto zabezpečení není zpravidla dostatečné pro práci s citlivými daty. Proč tedy uživatelé podceňují rizika? Kyberzločin vnímáme v souvislosti s počítači a o mobilech mnohdy neuvažujeme jako o lákavém cíli. Přitom tam mnohdy máme řadu citlivých údajů.

(březen 2017) Celý článek >>>Nizozemí jako daňový ráj už netáhne, lákají Hongkong a Bahamy


Do základního kapitálu českých firem podnikatelé investovali 2,65 bilionů korun, z toho 14 procent, tj. 377 miliard korun, pochází od subjektů, které mají registrované sídlo v daňovém ráji. Mezi lety 2015 a 2016 klesl objem kapitálu uspaného v základním jmění tuzemských společností téměř o 40 miliard korun a v rámci tuzemské podnikatelské základny klesl podíl firem s vlastníkem z daňového ráje z 3,1 procent na 2,9 procent. Důvodem tohoto masivního odlivu je především vyřazování, dříve oblíbeného, Nizozemí z holdingových struktur. Informace zveřejnila poradenská společnost Bisnode.

(březen 2017) Celý článek >>>Pozor, řada dlužníků se nachází ve špatné finanční situaci


Téměř polovina (44 %) Čechů splácí nějaký úvěr. Přibližně třetina dlužníků (32 %) nemá zaměstnání a nachází se v horší finanční situaci (51 % lidí s úvěrem). Plyne to z průzkumu společnosti Millward Brown pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika.

(březen 2017) Celý článek >>>Central Group potvrzuje pozici lídra českých developerů: Do prodeje brzy dá téměř 500 bytů


Téměř 500 nových bytů v pěti pražských lokalitách, to je nová jarní nabídka Central Group – největšího domácího stavitele bytů. Pražský realitní trh oživí pokračování velkých úspěšných bytových projektů, jako jsou například Letňanské zahrady nebo Nad Modřanskou roklí, ale i novinky v luxusním segmentu. Spolu s aktuální nabídkou bude mít firma v prodeji naráz skoro 800 bytů ve 13 lokalitách. S výjimkou Prahy 1 bude Central Group nabízet byty ve všech pražských obvodech. V druhé polovině roku je připraven dát na trh další tisícovku nových bytů.

(březen 2017) Celý článek >>>Firemní informační systémy: Spolehlivé, efektivní, inteligentní


Titulní obr.: Geralt/Pixabay

Bez nějaké formy firemního informačního systému se neobejde žádná organizace. A dovolíme si tvrdit, že v optimálním případě takový systém nabízí nejen základní správu informací o ekonomice firmy, ale i řadu pokročilých funkcí, které podporují efektivitu jejího podnikání. Jaké jsou aktuální trendy?

(březen 2017) Celý článek >>>Informační systém dodávaný z cloudu


Ilustrační foto: Pixabay

IT odborníci už si zvykli, že se v uplynulých letech stalo samozřejmostí využívání takzvaného cloudu - tedy skupiny technologií, díky nimž lze software provozovat tak, že lze snadno překonat výpadky jednotlivých strojů, jednoduše navyšovat výkon nebo bez problémů k potřebným funkcím přistupovat vzdáleně. A v cloudu lze provozovat samozřejmě také firemní informační systémy.

(březen 2017) Celý článek >>>Jak nasadit nový informační systém bez potíží


Ilustrační foto: Quimono/Pixabay

Lze bez nadsázky říci, že výběr a nasazení vhodného informačního systému patří k nejsložitějším úkolům pro každou firmu. Můžete mít velké vize, ale ve výsledku nakonec nasazený systém nemusí plnit vaše očekávání, může se nečekaně prodražit a jeho nasazení trvat výrazně déle, než jste očekávali. Jak se potížím vyhnout?

(březen 2017) Celý článek >>><<< Novější články | Starší články >>>

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČRFiremní informační systémy, Formuláře - podnikání

Anketa


©2013-2017 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(11)