Byznys se dřevem v ČR: Těží se stále více


Těžba dřeva vloni dosáhla 17,6 miliónu m3 bez kůry. Ve srovnání s předchozím rokem stoupla o 9 %. Jde o třetí nejvyšší hodnotu v historii. Většinu veškeré těžby tvořily jehličnaté dřeviny. Z pohledu jednotlivých druhů stromů se nejvíce těžil smrk. Šlo o 79 % těžby. Podíl těžby borovice byl na úrovni 8 % a buku 4 %. Uvádí to zpráva ČSÚ.
Studenti a absolventi škol: Jak platit pojistné na sociální zabezpečení


Budoucí absolventi středních a vysokých škol mají často nedostatek informací o tom, zda po ukončení studia musí začít pojistné na sociální zabezpečení platit. To však záleží na konkrétní situaci. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) proto nedávno přinesla přehled těch nejtypičtějších situací i se svým komentářem. Zde je.
Nákupy v kamenných obchodech: Jedině s chytrým telefonem v ruce!


Cena, kvalita a vzhled. To jsou tři nejdůležitější faktory, které dnes čeští spotřebitelé řeší během nakupování, ukázala aktuální studie o nákupním chování Čechů v kamenných obchodech poradenské společnosti EY. Zatímco většinu českých žen lákají k nákupu ceny a slevy (77 %, resp. 33 %), muži dbají spíše na kvalitu kupovaného zboží (68 %). Zásadní roli při výběru zboží hrají i mobilní telefony.
Průmysl je nyní opravdu silným tahounem české ekonomiky


Výkon průmyslu v posledních letech dosahuje svých maxim. Průmyslová produkce roste. Přibývá i nově uzavřených průmyslových zakázek a zvyšuje se objem tržeb. Plyne to z údajů ČSÚ. Pojďme se podívat na detaily.
GDPR: Udělají si firmy konečně pořádek v datech?


Za necelý rok vejde v platnost tzv. GDPR, tedy Nařízení Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů. Nedodržení tohoto nařízení může být postihováno vysokými sankcemi – až do výše 20 milionů eur nebo 4 % ročního obratu, proto by firmy neměly přípravu zanedbat.
Rozpočet EU na rok 2018 je zaměřen na růst, pracovní místa a bezpečnost


Parlament Evropské unie přijal usnesení ohledně rozpočtu na rok 2018 a vytyčil zásady, které je třeba sledovat během rozpočtových jednání s Radou. Usnesení bylo přijato 445 hlasy, proti 144 a 80 se zdrželo hlasování. Za účelem dosažení udržitelného růstu a vytváření pracovních míst v EU je podle Parlamentu klíčové posílit investice do výzkumu, inovací, infrastruktury, vzdělávání a malých a středních podniků.
Technologie výrazně vylepší zdravotnictví


Pacienti věří, že online konzultace odstraní dlouhé čekací doby, spotřebitelé pak věří, že získají díky nositelné elektronice větší kontrolu nad monitorováním zdraví, přičemž díky 5G se zvýší spolehlivost a bezpečnost. Uživatelé v oblasti služeb a průmyslu počítají s rozšířením online přístupu k centralizovaným údajům o pacientech s cílem pozitivně ovlivnit zdravotnické služby.
Vietnamské firmy v ČR: S EET nastal prudký růst


Počet českých firem, které mají vietnamského vlastníka, se od května 2016 do května 2017 zvýšil o 67 procent. Pravděpodobným důvodem je podle společnosti Bisnode zavedení elektronické evidence tržeb (EET). V pomyslném žebříčku nejčastějších zahraničních majitelů tuzemských firem se meziročně Vietnam posunul z 29. místa na 21. Informace vyplývají z databází a výpočtů poradenské společnosti Bisnode, která se zabývá poskytováním ekonomických informací o firmách.
<<< Novější články | Starší články >>>

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČRFiremní informační systémy, Formuláře - podnikání

Anketa


©2013-2017 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(11)