DHL zavádí internet věcí a získává tak lepší přehled o skladech


DHL do svých skladů zavádí internet věcí. Řešení umožňuje sledovat provozní procesy v reálném čase prostřednictvím grafického zobrazování provozních údajů. Data jsou snímána ze senzorů na skenerech, regálech, zařízeních pro manipulaci s materiálem či jeho přepravu a jsou agregována do systému řízení skladu DHL.
Slevy v českých obchodech: Pokuty za 16 milionů Kč


Prodej ani nákup zboží za akční ceny se nemusí vždy vyplatit. V české obchodní síti se i v roce 2016 spotřebitel setkával s tím, že deklarovaná cena zboží ve slevě byla při platbě u pokladny zcela jiná. Ošizen je zákazník a v případě dopadení je pokutován i prodejce. Pozor tedy na "vadné" slevy.
Jak zvládnout změny v zabezpečení osobních údajů?


Malý e-shop nebo banka, rodinná pekárna nebo letecký přepravce – Nové nařízení z dílny EU, tzv. GDPR, se vztahuje na všechny, kdo zpracovávají jakoukoli databázi osobních údajů. Jelikož v dnešní době eviduje osobní údaje téměř každá firma, stejně jako úřad veřejné správy, změnou svých postupů budou muset během následujícího roku projít statisíce subjektů v ČR. Sankce za případné porušení pravidel GDPR jsou totiž pro většinu z nich likvidační.
Projekty Smart City usnadní Pražanům vyřizování na úřadech


Rada hlavního města Prahy nedávno schválila dva projekty z konceptu Smart City, které pro realizaci připravila městská společnost Operátor ICT. Jedná se o pilotní projekt Automatického odpovídače, takzvaného chatbotu, a Interiérovou navigaci ve Škodově paláci. Oba projekty mají být realizovány ještě v letošním roce.
1/2 nejprodávanějších bytů v Praze je od dvou největších developerů


Polovina Top 10 nejprodávanějších projektů na pražském trhu je z dílny dvou největších developerů. Central Group a Finep obsadili hned čtyři první příčky žebříčku loni nejprodávanějších pražských projektů. Tím projektem, o který byl loni největší zájem, byly Letňanské zahrady společnosti Central Group. Jen zde se prodalo 353 bytů, což je pět procent celkového pražského prodeje. Prodej bytů v pěti nejprodávanějších projektech se podílel na celkovém loňském prodeji v Praze hned 20 procenty. Vyplývá to ze společných analýz firem Central Group, Trigema a Skanska Reality.
3D tisk: Velký přehled stavu 3D tisku v českých firmách


České výrobní společnosti vnímají 3D tisk jako významný faktor přispívající ke konkurenceschopnosti. Snížení výrobních nákladů (49 % respondentů), rychlost zajištění nízkoobrátkových položek (46 %) nebo přizpůsobení výrobků zákaznickým potřebám (38 %) – to vše nejčastěji skloňovali jako hlavní přínos implementace 3D tisku respondenti nového průzkumu „3D tisk v českém výrobním prostředí“, kteří 3D tisk již využívají nebo plánují využívat. Průzkum provedla poradenská společnost EY ve spolupráci s Centrem digitální transformace na Fakultě podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické mezi 71 významnými českými výrobními společnostmi.
Umělá inteligence v bankách: Konečně lepší zkušenost zákazníků


Bankéři věří, že umělá inteligence přinese změnu způsobu, jakým banky shromažďují informace a komunikují se zákazníky. Banky budou využívat umělou inteligenci (AI - Artificial Intelligence) k tomu, aby lépe porozuměly záměrům a emocím zákazníků a dosáhly tak lepší interakce. Tvrdí to zpráva s názvem Accenture Banking Technology Vision 2017 od Accenture.
Pracovní trh v ČR: Rostou mzdy i nabídka benefitů


Největší nedostatek zaměstnanců v současnosti hlásí průmyslová výroba a IT, počet volných pozic roste i v oblasti personalistiky a v podnikových službách. Největší regionální rozdíly ve mzdách lze nalézt rovněž v IT a dále ve finančním segmentu. Velké rozdíly jsou patrné i v hodnocení pracovníků bez znalosti cizích jazyků a těch, kteří je ovládají, a to napříč všemi sledovanými segmenty trhu.
<<< Novější články | Starší články >>>

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČRFiremní informační systémy, Formuláře - podnikání

Anketa


©2013-2017 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(11)