O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Praktické informace pro firmy
Plánovací kalendář 2020
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Pozoruhodné IT produkty 2020
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály


Slovník ekonomických pojmů

Šlape ekonomika na brzdu? Loni vzniklo nejméně firem za poslední tři roky

Zpomalování růstu české ekonomiky se odrazilo na zájmu podnikatelů zakládat nové firmy. Vloni vzniklo 29 781 nových společností, což je nejméně od roku 2017, nicméně... (10. 2.)


Kybernetická bezpečnost v pravomoci Evropské Unie

Nařízení EU o kybernetické bezpečnosti obnovuje a posiluje Agenturu EU pro kybernetickou bezpečnost (ENISA) a poprvé zavádí celoevropský rámec certifikace kybernetické bezpečnosti pro digitální produkty,... (7. 2.)


Hypotéka 2020: Sazby dále neklesají, zájem opadá

Pokles úrokových sazeb hypotečních úvěrů se loni v prosinci téměř zastavil a podobný vývoj lze očekávat i v těchto měsících. Loňský rok zakončil hypoteční trh... (6. 2.)


Vzdělání v IT: Mnozí specialisté si vystačí s maturitou

Za pět let klesl počet absolventů oborů ICT na vysokých školách o 23 procent. Důvodem jsou slabší populační ročníky, ale také fakt, že tisíce studentů... (5. 2.)


Z daňových rájů utíkají další české firmy

Počet českých firem, s vlastníkem v daňovém ráji, v roce 2019 zaznamenal více než pětiprocentní pokles. Ze zemí s daňovým zvýhodněním je aktuálně ovládáno 12... (4. 2.)


Kyberútoky: jak efektivně eliminovat riziko lidského faktoru

V dnešní době se na trhu setkáváme s nepřeberným množstvím bezpečnostních komponent, jejichž produkci dodavatelé akcelerují s železnou pravidelností. Důsledkem jejich počínání je fakt, že... (3. 2.)


Pojišťovny letos čekají velké změny s důrazem na digitální transformaci

Kvůli nízkým úrokovým sazbám má pojišťovnictví za sebou další rok stagnace. Globální demografické změny a větší „digitální“ očekávání klientů navíc staví pojišťovny před nová rizika... (31. 1.)


Prodáváte on-line? Možná vás brzdí špatná doprava...

S ekonomickou prosperitou a rozvojem technologií se stále zvyšují nároky na jeden dost podstatný aspekt logistiky, a tím je rychlost. Podobný vývoj požadavků probíhá jak... (30. 1.)


Podnikejte moderně - v souladu s technologickými trendy roku 2020

Technické inovace se na nás řítí jedna za druhou a zdá se, že kdo je nevyužije ku svému prospěchu, ten riskuje, že ho smetou. Do... (29. 1.)


Také provozujete e-shop ne-e-shop?

Mnohé e-shopy nabízejí velké množství levného zboží, často i s dopravou zdarma. To je na první pohled pro nakupující výhodné. Kupující ovšem většinou nevědí, že... (28. 1.)


<<< Novější články | Starší články >>>
©2013-2020 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(11)