Garantovanou třídenní splatnost faktur si můžete zařídit přímo z informačního systému své firmy


Pokud si potřebujete zlepšit cash-flow, pak zřejmě přivítáte tuto novinku: Nového partnera – Platební instituci Roger – má od letošního podzimu společnost Asseco Solutions, tvůrce systémů Helios. Stovky uživatelů systému Helios Orange z řad malých a středních podniků budou mít nově možnost nechat si, díky tomuto partnerovi, zkrátit splatnost faktur přímo z prostředí svého informačního systému. Jak to funguje?
Další negativní indikátor ekonomického vývoje: Vzniká nejméně firem za poslední tři roky


Je možné, že se obavy podnikatelů z dalšího vývoje tuzemské ekonomiky se odrážejí na tempu zakládání nových firem. Letos bylo v ČR založeno 22 250 nových společností, což je nejméně za poslední tři roky. Aktuálně je v obchodním rejstříku zapsáno 503 187 firem, o necelých 11 000 více než na konci roku 2018. Informace zveřejnila poradenská společnost Bisnode, jednička v poskytování informací o firmách.
Plánovací kalendář 2020 zdarma ke stažení i k vytištění


Plánovací kalendář 2020

Také letos pro vás máme připravenu naši klasickou praktickou pomůcku - Plánovací kalendář pro rok 2020. A také tentokrát je na stránkách OnBusiness.cz zdarma ke stažení i k vytištění, a to v několika souborových formátech, abyste ho mohli snadno a rychle použít podle svých potřeb. Potřebujete-li kalendář v papírové podobě, můžete si ho snadno vytisknout, ale Plánovací kalendář 2020 si níže můžete bez problémů stáhnout i do svého chytrého mobilu, tabletu nebo do počítače. Ke stažení je již tradičně ve čtyřech oblíbených formátech, a to PDF, XLS, XLSX a jako obrázek JPG.
Začít podnikat dnes je snazší než před dvěma lety. Proč?


„Vstup nové společnosti na trh nebo třeba jen otevření nové pobočky vyžaduje zejména čas. Jen zprovoznění kanceláře předcházejí výběry dodavatelů nezbytných technologií, desítky telefonátů, instalací a podobně.“ – tak by mohl znít výňatek z příručky pro začínajícího podnikatele ještě z roku 2017. Naštěstí pro dnešní start-upy už ale existují moderní služby a technologie, které vše dokážou výrazně zjednodušit.
Počet českých firem v daňových rájích dále klesá


Ze zemí, které jsou považovány za daňový ráj, je aktuálně kontrolováno 12 265 českých firem. Jejich počet ale od roku 2015 nepřetržitě klesá, přičemž letos tento odliv nabral na síle. O začátku roku se počet společností, které mají vlastníka v daňovém ráji snížil o 540. Aktuální statistiky dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode.
Automatizace brzy ohrozí až 40 % pracovních míst v ČR


Automatizace může mít v ČR nadprůměrně negativní dopad na zaměstnanost, a to už v příštích několika letech. Jaká je obrana? Vzdělávání. Více než třetina (34%) dospělých, kteří ukončili své vzdělání střední školou, ale tvrdí, že si později nenašli cestu ke studiu digitálních technologií. Mezi těmi, kdo ve studiu pokračovali na univerzitě, jde už jen o 17 %. Vyplývá to z průzkumu poradenské společnosti PwC, která se zaměřila na dopad automatizace na trh práce. Průzkum proběhl v 11 zemích světa a zúčastnilo se ho 22 tisíc dospělých.
Dokumenty efektivně


V civilizovaném světě snad neexistuje nikdo, kdo by nepracoval s dokumenty. Ba co víc, jejich množství je doslova obrovské a jejich efektivní zpracování má vliv na chod prakticky jakékoli organizace. Naštěstí již nějakou dobu máme 21. století a mnohé dokumenty využíváme v jejich moderní elektronické podobě.
Jak na dokumenty: Vhodný software vám pomůže


I když se o digitalizaci dokumentů již několik let hodně mluví, realita mnohde za optimistickými představami zaostává. I tam, kde se digitalizace daří, navíc leckdy pokulhávají procesy, které by dovolily efektivní práci s dokumenty. Jak tedy s dokumenty pracovat správně a jaký software vám pomůže?
<<< Novější články | Starší články >>>

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(11)