Jak s firmou projít digitální transformací


I když se i digitální transformaci firem mluví již nějakou dobu, nejde o zcela jednoznačně definovaný termín. I přední analytici pak upozorňují, že její praktická realizace závisí na mnoha faktorech. Cíl je ovšem jasný: Využít informační technologie pro maximální efektivitu a konkurenceschopnost firmy. Co je k tomu třeba?
Moderní informační technologie slibují nejen přínosy


V průběhu času se mění nejen informační technologie samotné, ale také způsob jejich nasazení a využívání. Jedním z trendů posledních let je outsourcing IT služeb směrem do různých typů takzvaného cloudu. Tento proces s sebou přináší řadu zjevných pozitiv, neobejde se ovšem ani bez problémů.
Digitální byznys a IT ve vaší firmě


Analytici společnosti Gartner tvrdí, že letos dosáhl bodu zvratu přechod k takzvanému digitálnímu byznysu. Zásadně se mění způsob, jak informační technologie (IT) ovlivňují vnitřní fungování firem i komunikace firem navenek - s klienty, partnery, dodavateli. Pro efektivní využití informačních technologií je ale vždy zásadní existence základní strategie nasazení a využití IT v dané společnosti.
Jak řešit neuhrazené faktury


Někteří podnikatelé i firmy čelí nedostatku finančních prostředků na běžný provoz i na investice, a to mnohdy i kvůli pozdě zaplaceným fakturám. Podle údajů z fakturační aplikace iDoklad je skoro třetina faktur uhrazena po splatnosti a více než polovina firem musí dodavatelům zaplatit dříve, než obdrží platbu od svých odběratelů. Jak tento problém řešit?
Zákazníci si mohou vyzkoušet oblečení a kosmetiku z pohodlí domova


Takzvaná technologie magic mirror, kterou si lze představit jako virtuální zrcadlo, kde si zákazník vyfotí či nahraje fotografii svého obličeje nebo postavy a následně se mu nabídne škála produktů, které si může přímo na sobě vyzkoušet, by měla hodně pomoci eshopům s oblečením i jejich klientům. Podívejme se na detaily.
Zpřísnění daňových kontrol: Teď firmám začala růst ziskovost


Praha byla některými lidmi donedávna z pohledu četnosti daňových kontrol s trochou nadsázky označována za daňový ráj. Zpráva Bisnode dokonce uvádí, že situace některé firmy využívaly k tzv. daňové optimalizaci. Situace se ale mění. Známe detaily.
Byznys s dovolenou: Češi za ni letos v průměru utratili 21 788 Kč


Na dovolenou letos zamířilo 7 z 10 Čechů. Pouze 22 % z nich si ji celou nechalo zařídit od cestovní kanceláře. Vyplývá to z výsledků průzkumu agentury Nielsen Admosphere pro Profi Credit. Známe i další detaily.
Polovina maloobchodů v posledních 10 letech změnila způsob zásobování


Téměř polovina (49 %) českých maloobchodních prodejen prošla podle průzkumu přepravní společnosti GLS změnou systému zásobování. Největší podíl zboží (57 %) dnes do maloobchodů zavážejí soukromí poskytovatelé balíkové přepravy, zatímco vozidla dodavatelů do prodejen zavážejí jen 50 % zboží. Minulostí je také vlastní zásobování, které využívá pouze 38 % provozovatelů maloobchodních prodejen. Se službami balíkových přepravců je spokojeno 71 % z nich.
<<< Novější články | Starší články >>>

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>

©2013-2018 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(11)