Tohle byste měli vědět: Čím vaši zaměstnanci ohrožují vaši firmu


Nízká ostražitost, ledabylost v přístupu k práci, někdy dokonce záměrné ignorování pravidel, to jsou poměrně běžné prohřešky zaměstnanců. Jejich dopad se ale může znásobit, pokud k nim dochází na síti. Návštěvy erotických webů, nezabezpečená USB, streamování a další aktivity běžně ohrožují firemní sítě českých a slovenských podniků.
Reklamace použitého zboží: Na co mají zákazníci právo


E-shopů s použitým zbožím je na internetu celá řada. Lze tu sehnat knihu, která je již v knihkupectvích vyprodaná, značkovou kabelku za zlomek ceny nebo zboží, které bylo pouze rozbaleno a nikdy nepoužito. Co když se ale na takto zakoupené věci objeví vady? Jaké nedostatky se dají považovat za vadu a jaké ne? Je možné reklamovat použité zboží?
Cloud a mobilní zařízení jsou nejslabšími místy podnikových sítí


Třetí část kyberbezpečnostní zprávy 2019 Security Report upozorňuje na cloudové a mobilní útoky: Téměř 1 z 5 organizací měla v uplynulém roce bezpečnostní incident spojený s cloudovým prostředím. Z reportu Check Point Software Technologies vyplývá, že se útočníci stále častěji zaměřují na nejslabší, nejméně chráněné body podnikových IT infrastruktur, kterými jsou právě veřejné cloudy a mobilní zařízení.
Engagement: Strategie pro pracovité a spokojené zaměstnance


Získat a udržet kvalitní zaměstnance je dnes složitější než kdykoli dříve. Jedním z řešení HR manažerů společností je takzvaná strategie engagementu, která se věnuje zapojení zaměstnanců ve firmě a snaží se předcházet odchodu zaměstnanců a jejich snížené aktivitě. Důležitá je spokojenost zaměstnanců na pracovišti, příjemný kolektiv, dobrá nálada. To vše pomáhá k lepšímu růstu zaměstnanců a zároveň i firem.
Řada českých firem podceňuje revize plynových zařízení


Téměř polovina firem nedodržuje zákonem předepsané povinné revize plynových zařízení. Pokud však majitelé plynových zařízení nenechají nejpozději před začátkem topné sezóny provést jejich revizi odborným servisním technikem, zvyšují až o 80 % riziko mnohem nákladnějších servisních zásahů či pojistných událostí. Upozorňuje na to společnost 4heat.
Novým prezidentem Verbatim pro EUMEA je Clive Alberts


Společnost Verbatim jmenovala pana Clive Albertse do funkce prezidenta EUMEA. Tuto pozici dříve zastával Hidetaka Yabe, který se vrací do Tokia v Japonsku, kde se ujal funkce generálního ředitele v oddělení Corporate Marketing ve společnosti Mitsubishi Chemical Corp. Společnost Verbatim se soustředí na produkty pro ukládání dat a je součást skupiny Mitsubishi Chemical Group.
Pětina sro, které vznikly loni, má základní kapitál jen 1 000 Kč


Popularita firem s nízkým základním kapitálem je na vzestupu. Z 30 385 společností s ručením omezeným, které byly založeny v roce 2018, má základní kapitál nižší než 200 000 korun 85 % z nich. Podnikatelé pro svoji novou firmu nejčastěji volili základní kapitál ve výši 1 000 Kč nebo 10 000 Kč. Informace vyplývají z databází a výpočtů poradenské společnosti Bisnode.
Varovné signály v ekonomice: Nastane ochlazení, nebo přijde těžká krize?


Ze zahraničí přicházejí varovné signály a stále častěji se mluví o nadcházející ekonomické krizi. Žádná z dosud známých hrozeb však nemá sílu ji vyvolat. Tvrdí to alespoň mezinárodní poradenská společnost BDO, podle níž je navíc české hospodářství v dobré kondici. Cyklické zpomalením tempa růstu je ale realitou a je třeba se připravit.
<<< Novější články | Starší články >>>

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(11)