Ekologickému zemědělství se v ČR daří


Výměra zemědělské půdy v ČR se zmenšuje, ubývá hlavně orné půdy. Snižuje se i počet pracovníků v zemědělství. Od začátku tisíciletí však sedminásobně vzrostl počet ekologicky hospodařících farem.
Přiznání k dani: Někdy přijde nově místo sankce nejprve výzva


Poplatníci, kteří podají Přiznání k dani z příjmů fyzických osob a Přiznání k dani z nemovitých věcí jinak, než povinně elektronicky, budou nově nejprve vyzváni k nápravě. Až pokud svou chybu nenapraví, budou pokutováni. Jde o první krok k přátelštější správě daní?
Mobilní data v zahraničí: Spotřeba vzrostla několikanásobně


Od 15. června tohoto roku bylo v rámci Evropské unie ukončeno účtování roamingových příplatků pro koncové uživatele. Jak se projevila roamingová regulace? V jakých zemích Češi roaming využívají nejvíce? Mobilní operátoři hlásí, že se nárůst především u spotřeby dat pohybuje ve stovkách procent.
Ukrajinci a jejich zaměstnávání v ČR: Nové příležitosti


Svářeči, operátoři výroby, ale i inženýři. Pozice, které na českém trhu práce kriticky chybí, by mohli nyní obsadit pracovníci z Ukrajiny. Podle informací agentury Grafton Recruitment celá řada těchto lidí ztratila práci v důsledku konfliktu na Donbasu a nyní hledá uplatnění v zahraničí.
Služby z mraků: Cloud computing je tu i pro vás


Služby informačních technologí si lze zajistit mnoha různými způsoby. Jedním z nich je využívání cloudu externího dodavatele. V takovém případě se zpravidla o část IT nemusíte starat, tato starost je na dodavateli. Pojďme nahlédnout, jak to může vypadat v praxi.
Podívejte se, co si firmy, jako je ta vaše, myslí o cloudu


Při zvažování, zda a jak využít takzvané cloudové IT služby, hraje často roli i inspirace ostatními. Společnost Oracle provedla dvě studie, ve kterých se zajímala o přínosy cloudu pro vybraná oddělení firem i o hlubší názory na služby typu IaaS. Podívejme se, co zjistila.
Konkrétní příklad z praxe: Cloud v nemocnici


Ilustr. foto: Pixabay

Všeobecná fakultní nemocnice Praha se před několika měsíci rozhodla k realizaci projektu optimalizace IT služeb s využitím cloudu. K tomuto poměrně radikálnímu řešení přistoupila ve chvíli, kdy hledala možnost, jak zajistit bezpečnost dat a zároveň zkvalitnit, zefektivnit a zjednodušit svůj informační systém při současném snížení nákladů na ICT. Jedním z požadavků managementu bylo také mít možnost dostávat přehledné analýzy dat z každodenního provozu nemocnice, a to nejen na úrovni ekonomické, ale i medicínské. Zde jsou detaily.
Jak ochránit vaše data v cloudu


IBM Z14

Šifrování dat je zřejmě nejúčinnější možností, jak tato data ochránit. Bohužel je však šifrování ve větším měřítku náročné na výkon, a tak je zpravidla používáno jen omezeně. K tomuto závěru dospěla i zpráva IBM X-Force Threat Intelligence Index. Jak problém řešit?
<<< Novější články | Starší články >>>

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČRFiremní informační systémy, Formuláře - podnikání

Anketa


©2013-2017 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(11)