Lidé se konečně učí platit mobilním telefonem


Od loňského léta lze aplikací v mobilu platit v obchodech, nově umožní autorizaci plateb také prostřednictvím otisku prstu. V rámci běžící kampaně mohou navíc noví i stávající klienti získat za platby mobilem zajímavé finanční bonusy. O čem je řeč? O aplikaci ČSOB NaNákupy, kterou si aktivovalo více než patnáct tisíc klientů.

(duben 2017) Celý článek >>>Jak pomoci českému stavebnictví: Přestat mu házet klacky pod nohy


To, co brzdí české stavebnictví, je neúměrně dlouhý a složitý povolovací proces a také s vyspělou Evropou neporovnatelně široký okruh účastníků stavebního řízení. Česko se tak ve statistice Světové banky řadí v délce stavebního procesu na 130. místo ze 190 zemí. Upozorňuje na to společnost Central Group a často i další developeři.

(duben 2017) Celý článek >>>90 milionů dotací pro multimodální překladiště a bezpečnost letišť


Na podporu multimodálních překladišť, která zajišťují přesun zboží mezi jednotlivými druhy dopravy, bude letos ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) směřovat až 70 milionů korun. Dalších 20 milionů korun je vyčleněno na technické vybavení, které posílí ochranu letišť. Stát bude tento typ projektů financovat poprvé. Umožnila to novela zákona o Státním fondu dopravní infrastruktury, kterou resort prosadil. Plyne to ze zprávy Ministerstva dopravy.

(duben 2017) Celý článek >>>ČNB ukončila kurzový závazek: Kurz koruny je volný


Bankovní rada ČNB na svém dnešním mimořádném měnověpolitickém zasedání rozhodla o ukončení kurzového závazku ČNB. Toto rozhodnutí má okamžitou platnost. Koruna na toto oznámení reaguje prudšími pohyby. O nastavení úrokových sazeb dnes bankovní rada nejednala.

(duben 2017) Celý článek >>>Nákup a spojování firem: Loňský rok byl v ČR rekordní


Předpoklad, že rok 2016 bude pro Českou republiku z hlediska spojování a nákupu firem rekordním, se naplnil. Česká republika vystoupila ze stínu Polska a Turecka a v počtu transakcí zaujala pozici nejaktivnějšího trhu regionu. Na první místo ji vyneslo 288 transakcí oproti tureckým 273 a polským 216 transakcím. Plyne to ze zprávy EY ČR.

(duben 2017) Celý článek >>>Jak se Češi stěhují? Většinou v rámci stejného okresu


Stěhování mezi obcemi v České republice bylo v roce 2015 na úrovni 242 tisíc obyvatel. Největší část lidí změnila adresu pouze v rámci okresu, kdy se přestěhovala z jedné obce do druhé. 21,2 % obyvatel se stěhovalo v rámci téhož kraje mezi dvěma okresy a 35,4 % mezi dvěma kraji. Uvedl do ČSÚ.

(duben 2017) Celý článek >>>NKÚ: Zavedení evropského systému řízení železniční dopravy vázne


Nejvyšší kontrolní úřad prověřil, jak Ministerstvo dopravy (MD), Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) a Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) budovaly v letech 2009 až 2016 železniční systémy, které by zajistily bezpečný a nepřerušovaný provoz na českých tratích dopravcům transevropského železničního systému. Ukázalo se, že třeba při budování systému GSM-R vznikl monopol jednoho dodavatele.

(duben 2017) Celý článek >>>Editorial: Průmysl 4.0 vyžaduje nové přístupy


Průmysl 4.0 je bezpochyby jedním z těch populárních termínů, které se báječně vyjímají na lesklém papíře drahých časopisů - v článcích i v reklamách dodavatelů. Nejde ale o prázdný marketing. Je jen třeba si z Průmyslu 4.0 vybrat to své, pečlivě zvážit možné přínosy a připravit se na implementaci.

(duben 2017) Celý článek >>><<< Novější články | Starší články >>>

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČRFiremní informační systémy, Formuláře - podnikání

Anketa


©2013-2017 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(11)