O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2022
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Nové Pozoruhodné IT produkty pro rok 2022
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Podnikání


Nižší cena za benzín i naftu: Tankovací karta pomůže

Ceny pohonných hmot letos dosáhly rekordních úrovní. Firmám nebo živnostníkům, kteří v rámci svého podnikání provozují byť jen několik vozidel, může přinést zajímavou úsporu využití... (20. 10.)


Tip na konferenci: S moderním informačním systémem zvládnete i těžké časy

Silná nejistota ohledně budoucího ekonomického vývoje v ČR i ve světě pokračuje, což řadu firem tlačí k zásadnímu zefektivnění jejich fungování a k důslednějšímu využití... (17. 10.)


Chování zákazníků se mění rychleji, než obchodníci dokáží reagovat

Podle nového průzkumu společnosti Accenture se naprostá většina (88 %) vedoucích pracovníků firem domnívá, že se zákazníci a zaměstnanci mění rychlejším tempem, než s jakým... (17. 10.)


Nejvíce nových firem vzniká na Vysočině, nejméně naopak na Ústecku

Během července bylo v České republice založeno celkem 1 861 obchodních společností, to je o 53 méně než za stejné období v loňském roce. Zároveň,... (7. 10.)


Inflace zvedla hodnotu nejvýhodnější stravenky

Poprvé v historii Ministerstvo práce a sociálních věcí zvýšilo hodnotu stravného na pracovních cestách nikoli od nového kalendářního roku, ale v jeho průběhu. Donutila ho... (4. 10.)


Počet plátců DPH v ČR klesá

V ČR je aktuálně registrováno 520 580 plátců DPH. Jejich počet se letos snížil o 1 732, což je první pokles za posledních pět let.... (27. 9.)


7 mýtů o bezpapírové kanceláři, které již dnes neplatí

K digitalizaci chodu firmy – tzv. bezpapírové kanceláři – přistupuje stále více českých podniků, živnostníků i jednotlivců. Podle průzkumu společnosti Software602 se bez papíru plně... (26. 9.)


Co znamená značení hvězdami u hotelů

Čím více hvězdiček, tím lepší hotel. Pravidlo, podle něhož by hvězdičky měly odrážet standard, který hotel nabízí, jako je například vybavení pokoje, nonstop recepce či... (23. 9.)


71 % podniků zaznamenalo po pandemii nárůst příjmů, zde jsou důvody

Automatizace, agregace dat a další technologie pomáhají firmám se zvýšením obratu. Dle 71 % respondentů příjmy jejich firem v roce 2021 narostly, přičemž 73 %... (22. 9.)


Počet bankrotů se do července meziročně snížil ve všech kategoriích

Za prvních sedm měsíců letošního roku vyhlásilo bankrot celkem 416 obchodních společností, 3 201 živnostníků a 8 348 fyzických osob. Ve všech kategoriích je letošní... (21. 9.)


<<< Novější články | Starší články >>>
©2013-2022 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(11)