O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2022
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Nové Pozoruhodné IT produkty pro rok 2022
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Podnikání


Podpojištění majetku může znamenat velký problém

Starat se dobře o majetek neznamená jen čas strávený fyzickou péčí, ale také zajištění jeho ochrany před nebezpečími, na která naše vlastní síly, ale často... (26. 5.)


Vlády se tváří, že nemají peníze, přitom samy brání jejich přílivu

Český stát nebývá k podnikatelům zrovna vstřícný, některé aktivity ale doslova dusí. A shodou okolností ty, které by mu mohly přinést vysoké příjmy. Developeři upozorňují,... (24. 5.)


Stále více firem potřebuje nové zaměstnance

Zatímco v loňském roce nabírala nové pracovníky třetina firem, letos to plánuje již více než polovina. Nejčastěji chtějí stavy navyšovat zaměstnavatelé v automobilovém průmyslu. Problémem... (18. 5.)


Firemní benefity 2022: Jak se liší pohled zaměstnanců a zaměstnavatelů

Dorovnání platu v nemoci, příspěvek na dovolenou a příspěvek na dopravu do zaměstnání. To je trojice benefitů, u nichž se nabídka ze strany firem nejvýrazněji... (11. 5.)


Úskalí daňových přiznání pro fyzické i právnické osoby

O daních se každoročně mluví ke konci března, kdy je termín pro listinné podání daňového přiznání pro fyzické osoby (FO). Ty musí do 1. dubna... (9. 5.)


V prvním čtvrtletí 2022 vzniklo podprůměrné množství nových firem

Od začátku letošního roku bylo v ČR založeno 7 600 nových firem. To je o 5 % méně než ve stejném období 2021 a o... (3. 5.)


Jak se správně chovat k zákazníkovi

Vstřícnost a slušnost vůči zákazníkům českým firmám mnohdy chybí. Vyplývá to z průzkumu, který vznikl pro největší tuzemskou e-commerce konferenci Reshoper. Ta se uskuteční 13.... (19. 4.)


Sedm z deseti ajťáků chce utéct od svého zaměstnavatele

Z průzkumu provedeného společností Gartner vyplývá, že IT pracovníci mají častěji sklon k odchodu ze svého stávajícího zaměstnání, než zaměstnanci v jiných funkcích – jejich... (11. 4.)


Živnostníci postupně rozpouštějí své úspory

Živnostníci postupně rozpouštějí své úspory z první poloviny loňského roku. Zatímco v srpnu měli naspořeno 185 miliard korun v lednu už šlo pouze o 165... (5. 4.)


Hrazení nepokrytých nákladů jako podpora podnikatelů a firem

Podnikatelé ve stravovacích službách, krátkodobých a rekreačních ubytovacích službách, prádelny, cestovní agentury a kanceláře, organizátoři sportovních, kulturních, konferenčních, veletržních a dalších akcí včetně podnikatelských subjektů... (30. 3.)


<<< Novější články | Starší články >>>
©2013-2022 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(11)