Zahraniční obchod ČR: Statistiky, školení i finanční podporaPro otevřenou ekonomiku, jakou ta česká bezesporu je, představuje zahraniční obchod zásadní součást ekonomického prostředí. Jak velká je ale ve skutečnosti naše závislost na exportu a importu? Jak je export podporován ze strany státu? A jaké jsou další podmínky pro rozvoj inovativních tuzemských firem, které mají potenciál zamířit i na zahraniční trhy? I na tato témata se v tomto speciálu zaměřujeme.

Zajímat nás bude nejen aktuální vývoj zahraničního obchodu ČR, ale třeba i exportní strategie vlády, možnosti získání podpory ze strany státu pro start-upy i větší firmy nebo třeba situace v oblasti průmyslových zón v ČR. Pojďme se tedy podívat na konkrétní čísla, ale i na projekty, které mohou pomoci i vašemu byznysu.

Český export v číslech: Nejedno překvapení


Zásadní je pro ČR export do zemí EU.

O ekonomice České republiky se často hovoří jako o exportní – a jedním dechem se mnohdy dodává, že je velmi silně závislá na ekonomické situaci v okolních zemích a na jejich poptávce po českých produktech. My se v tomto textu podíváme, jak vysoká tato závislost ve skutečnosti je – a také na aktuální vývoj vývozu z ČR.


Exportní strategie ČR: Konkrétní pomoc, množství užitečných rad


Česká republika má aktuálně definovánu exportní strategii pro období 2012 až 2020. Jejím cílem je podle politiků otevřít českým vývozcům nové trhy a poskytnout jim také potřebnou podporu ze strany státu. Strategie je postavena na třech základních pilířích: zpravodajství pro export, rozvoj exportu a podpora obchodních příležitostí. Podívejme se podrobněji jak na tuto exportní strategii, tak třeba na konkrétní možnosti příspěvků podnikatelům seznamujícím se s možnostmi exportu do vybraných zemí. A také na pomoc českým start-upům.


Průmyslové zóny v ČR: Nejen pro zahraniční investory


Připravené průmyslové zóny výrazně usnadňují začátky i růst podnikání množství tuzemských i zahraničních firem. Jejich rozvoj podporuje český stát od roku 1998. Aktuálně tak činí v rámci Programu na podporu podnikatelských nemovitostí a infrastruktury. Do průmyslových zón jen za prvních 13 let existence podpory se strany státu zamířilo přes 500 investorů, kteří zde vytvořili téměř 100 tisíc pracovních míst.(6. 1. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(471)