Váš nový informační systém: Užitečné tipy, jak se tentokrát nespálitJaký informační systém používáte ve firmě? Je to velký monolitický balík od jedné firmy? Složenina různých specializovaných aplikací doplněná o tabulky v Excelu? A funguje to celé tak, jak potřebujete? Víte, jaké možnosti se tu dnes nabízejí? Máme pro vás několik tipů.

V tomto speciálu se zaměřujeme na to, jaké zásadní požadavky klást při výběru nového informačního systému, ale i na to, jaká rizika s sebou nese nutnost propojení více řešení do jednoho. A protože o výnosy - a o jejich efektivitu - jde vždy až v první řadě, nechybí ani článek věnující se kvalitní podpoře prodeje zajištěné odpovídajícím softwarem, který by měl být součástí vašeho informačního systému.

Informační systém pro firmu: Vybírejte opatrně


obr.: geralt, pixabay

Bez informačního systému se dnes neobejde téměř žádná firma, snad s výjimkou těch úplně nejmenších. V některých organizacích jeho roli hrají účetní programy, textové dokumenty a tabulky v Excelu, lze na to jít ale i sofistikovaněji. A právě v okamžiku, kdy vybíráte komplexnější řešení, je třeba se pořádně zamyslet.


Podpořte své obchodníky kvalitními prodejními nástroji


obr.: geralt, pixabay

Ne každý nástroj, který pořídíte do firmy, má nakonec ty přínosy, které jste od něj očekávali. Dobře zvolený software pro podporu prodeje, který by měl být součástí vašeho informačního systému, tyto přínosy jednoznačně nabízí. Byla by škoda je nevyužít.


Když spolu vaše programy nekomunikují...


obr.: M. Spiske, pixabay

Pryč jsou časy, kdy se očekávalo, že firemní informační systém bude jeden produkt od jednoho dodavatele. Dnes uživatelé očekávají, že jim informační systém nabídne optimální funkce přesně podle jejich potřeb, maximální provázanost jednotlivých prvků i konzistentní uživatelské rozhraní. Háček je ale v oné provázanosti. Leckde je zatím jenom snem.


Cloud ulehčí práci personalistům, manažerům i mzdovým účetním


Nepostradatelnou součástí každé firmy jsou její lidské zdroje, zaměstnanci. Zaměstnavatel vyplácí mzdy, přijímá pracovníky, řeší vzdělávání a poskytuje zaměstnanecké benefity, atd… V efektivním plnění těchto cílů a povinností samozřejmě nejlépe pomůže mzdový a personální informační systém. V posledních letech se do sféry mzdového a personálního informačního softwaru promítá nový fenomén – cloud, který firmám a podnikatelům slibuje mnohá zjednodušení a zajímavé konkurenční výhody. Abychom dopodrobna přiblížili, jak vypadá reálný provoz mzdových a personálních informačních systémů v cloudu, připravili jsme rozhovor hned se dvěma odborníky z praxe.


Manažerův průvodce informačním systémem


Informační systém je v dnešní době již čímsi pro řízení firmy zcela nepostradatelným. Jde však o nemalou investici. Management firmy, která stojí před pořízením systému, musí proto přesně vědět, co může chtít a co má očekávat.


JIRA 7 od Atlassian jako nástroj pro sledování požadavků


Společnost Atlassian je na trhu od roku 2002. HQ má v Austrálii a velké pobočky v USA a v Evropě. Atlassian má v celém světě více než 50 000 zákazníků. Mezi největší patří společnosti Audi, NASA, Cisco, Adobe, eBay, Facebook, Twitter a další.


(Úvodní obr.: geralt, pixabay)


(5. 9. 2016 | redakce2)

Facebook Twitter Google+
Partneři speciálu:
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2692)