Svět mobilních zařízení: Využijte příležitostí, které nabízejíV letošním roce se na celém světě prodá zhruba stejně tabletů jako PC, chytrých telefonů pak ještě několikanásobně více. Mobilním zařízením je předpovídán i do budoucna další růst, prodejům PC, a to stolním i notebookům, naopak pokles. Práce na mobilních zařízeních - i odpovídající komunikace s vašimi klienty, kteří tato zařízení využívají - bude tedy nepochybně i nadále nabývat na významu. A nabídne nové příležitosti, které by bylo škoda nevyužít.

Pro tento speciál jsme pro vás vybrali tři základní témata shrnutá do tří oddělených článků. Začínáme přehledem dění na mobilní scéně a hlavními trendy, které vám mohou pomoci vylepšit váš byznys - díky efektivnější práci vašich zaměstnanců i díky lepší komunikaci s klienty. V dalším článku je pak řeč o vybraných mobilních aplikacích, které vám mohou usnadnit pracovní život. A konečně se věnujeme i možným rizikům - na konkrétním příkladu nedostatečně zabezpečených aplikací pro mobilní bankovnictví.

Nové příležitosti pro byznys: Díky explozi mobilních zařízení


Analytici společnosti Gartner odhadují, že se letos na celém světě prodá zhruba stejně tabletů jako PC, chytrých telefonů pak nejméně čtyřnásobek. Je tedy zřejmé, že ultramobilní zařízení – tedy především tablety a chytré telefony – budou hrát ještě výraznější roli než dosud. A nepochybně nabídnou nové široké příležitosti i v byznysu – jak při zvyšování efektivity zaměstnanců, tak při komunikaci s klienty.


Top 3: Nejlepší aplikace pro Android – pro telefon nebo tablet


Microsoft Remote Desktop. Zdroj: Microsoft

Ačkoli se v souvislosti s aplikacemi pro Android nebo iOS nejčastěji v médiích mluví a píše o produktech, které slouží především k zábavě – ať už jsou to hry nebo třeba klienti pro různé sociální sítě, k dispozici je rovněž řada užitečných aplikací pro práci. Pojďme se podívat na tři z nich, jež patří k těm nejzajímavějším.


Mobilní komunikace: I banky vystavují klienty nebezpečí


Dokud jde jen o nevinné hry či o veřejné prezentace produktů, nemusíte se bezpečností mobilních aplikací sloužících pro vaši komunikaci s klienty příliš vzrušovat. Jakmile ale jde o důvěrná data nebo přímo o peníze, bezpečnost se dere do popředí. Nebo by se tam alespoň měla drát. Nedávný průzkum ovšem ukázal, že ani ty aplikace, které by měly být nejbezpečnější, bezpečné rozhodně nejsou. Ano, řeč je o aplikacích pro mobilní bankovnictví.


Model rozvoje podnikové mobility (EMDM)


Díky zkušenostem z nasazení bezdrátové infrastruktury a řešení podnikové mobility v celé řadě odvětví a geografických oblastech má společnost Dimension Data dokonalý přehled o problémech, osvědčených postupech a technologiích v této oblasti. Na základě těchto rozsáhlých zkušeností její odborníci vyvinuli model Model rozvoje podnikové mobility (EMDM, Enterprise Mobility Development Model), který vám pomůže stanovit priority investic v projektech budování bezdrátové infrastruktury a zajištění mobility.


Klíč k bezpečí: spolehlivá autentizace


Nárůst počtu bezpečnostních incidentů vede bezpečnostní manažery k posilování zabezpečení systémů a dat. Jedním ze zásadních požadavků je, aby se k systémům a datům nedostal nikdo nepovolaný. Klíčem ke splnění tohoto požadavku je autentizace a není divu, že zájem o autentizační řešení rychle roste.


Čtěte i speciál o mobilních zařízeních ve firmách na BusinessIT.cz.

(Úvodní foto: Samsung)


(3. 2. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(573)