Top 3: Nejlepší aplikace pro Android – pro telefon nebo tabletAčkoli se v souvislosti s aplikacemi pro Android nebo iOS nejčastěji v médiích mluví a píše o produktech, které slouží především k zábavě – ať už jsou to hry nebo třeba klienti pro různé sociální sítě, k dispozici je rovněž řada užitečných aplikací pro práci. Pojďme se podívat na tři z nich, jež patří k těm nejzajímavějším.

Dlouhodobě nejpopulárnější jsou různé typy kancelářských aplikací, které dnes typicky umožňují jak prohlížení, tak úpravu dokumentů v nejrozšířenějších formátech - mimo jiné samozřejmě doc a xls. Kromě některého z těchto balíků lze jednoznačně doporučit i nějaký správce souborů, díky kterému si snáze uděláte na svém mobilním zařízení pořádek v datech. Kromě těchto aplikací, jejichž využití je zřejmé – a které jsou dnes nepochybně nainstalovány na většině mobilních zařízení používaných pro práci, existují i aplikace méně známé, avšak neméně užitečné. A právě na tři z nich se zde zaměříme.

Vzdálený mobilní přístup k PC

Microsoft Remote Desktop. Zdroj: Microsoft
Microsoft Remote Desktop. Zdroj: Microsoft
Potřebovali byste se čas od času podívat na své PC, které leží kdesi na druhém konci města (či republiky) a máte po ruce jen své mobilní zařízení – tablet či chytrý telefon s Androidem? Pak byste měli uvažovat o produktu s všeříkajícím názvem Microsoft Remote Desktop. Ano, s touto aplikací se můžete připojit ke vzdálenému PC a pracovat s ním téměř tak, jako kdybyste u něj seděli. Pokud máte samozřejmě alespoň trochu rychlé internetové připojení.

Vzdálené připojení je pochopitelně zabezpečené a přenášená data jsou komprimována tak, aby co nejméně zatěžovala síť. Při ovládání můžete používat gesta, na která jste zvyklí z Windows 8.

Mobilní skener do PDF

Velmi užitečná bude pro leckoho nepochybně i aplikace umožňující kdykoli na cestách naskenovat dokument do mobilního telefonu či tabletu - ve formátu PDF. Takovou možnost nabízí aplikace Quick PDF Scanner FREE od Mobile Systems. Podporováno je skenování vícestránkových dokumentů, různé velikosti obrázků, zoom in a zoom out, sdílení dokumentů přes e-mail či Bluetooth apod. Nechybí ani možnost otočení naskenované stránky podle potřeby.

Pokud vám uvedené základní funkce nestačí, k dispozici můžete mít i import obrázků nejrůznějších formátů, a to i ze sociálních sítí, pokročilou správu vytvořených souborů nebo sdílení přes cloud či Wi-Fi direct.

Platné zákony kdykoli po ruce

Okamžitý přístup k platným zákonům, vyhláškám a dalším právním předpisům České republiky, můžete mít díky aplikaci Codexis Mobile. Ve svém chytrém telefonu nebo na tabletu díky ní naleznete právní předpisy ČR, a to z řady zdrojů.

Aplikace podle jejích autorů obsahuje právní předpisy publikované ve Sbírce zákonů (účinné a platné zákony, vyhlášky a další předpisy), právní předpisy publikované ve Sbírce mezinárodních smluv, předpisy z resortních věstníků, usnesení vlády České republiky i předpisy statutárních měst. Nechybí fulltextové vyhledávání podle klíčových slov nebo podle čísla či názvu dokumentu.

A mnohé další aplikace

Zajímavých aplikací pro byznys je samozřejmě daleko více, záleží na vašich konkrétních potřebách. Zmiňme tedy ještě alespoň třeba Skype pro hlasovou i textovou komunikaci, Box pro on-line sdílení dokumentů nebo třeba správce hesel Dashlane Password Manager. Lze říci, že s postupem času se aplikace pro Android výrazně zlepšují a jestliže ještě před rokem či dvěma byla jejich funkcionalita mnohdy neuspokojivá, dnes už jsou skutečně schopny smysluplně řešit řadu potřeb profesionálních uživatelů.

A na závěr ještě jeden tip: Pokud vám chybí česká klávesnice pro Android – se všemi českými znaky, zkuste tu, kterou nabízí náš sesterský magazín BusinessIT.cz. Česká klávesnice zdarma ke stažení je tam zde.


(3. 2. 2014 | redakce2)


Předcházející článek: <<< Nové příležitosti pro byznys: Díky explozi mobilních zařízení <<<
Následující článek: >>> Mobilní komunikace: I banky vystavují klienty nebezpečí >>>

Tento článek je součástí speciálu:

Svět mobilních zařízení: Využijte příležitostí, které nabízejí


Foto: Samsung, koláž OnBusiness.cz

V letošním roce se na celém světě prodá zhruba stejně tabletů jako PC, chytrých telefonů pak ještě několikanásobně více. Mobilním zařízením je předpovídán i do budoucna další růst, prodejům PC, a to stolním i notebookům, naopak pokles. Práce na mobilních zařízeních - i odpovídající komunikace s vašimi klienty, kteří tato zařízení využívají - bude tedy nepochybně i nadále nabývat na významu. A nabídne nové příležitosti, které by bylo škoda nevyužít.


Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(569)