O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Neuniknete! Digitální transformace je nevyhnutelná

Jak přemýšlejí a jednají vaši zákazníci? Půjdou raději do obchodu, kde mohou zaplatit chytrým telefonem, než tam, kde neberou karty. Vyberou si radši banku, kde o úvěr zažádají online, než aby museli osobně na pobočku, kde budou 30 min čekat a nakonec jim nepůjčí celou částku. Sjednají si havarijní pojistku na půlden, když odpoledne pojedou sdíleným automobilem…

Digitalizace byznysu a firemních procesů není žádná revoluce. Jde o to, jak v současném prostředí fungovat rychleji, efektivněji a personalizovaně. Proč? Protože to požadují zákazníci – vaši zákazníci.

Nevěříte? Průzkum společnosti Accenture Strategy na vzorku téměř 25 tisíc respondentů ze 33 zemí uskutečněný v loňském roce ukázal, že přes 40 % respondentů raději nakoupí u společnosti, která personalizuje jejich zákaznickou zkušenost. A že 70 % mileniálů by klidně sdílelo své nákupní zvyklosti výměnou za lepší služby.

Jak tyto zákazníky získat na svou stranu?

Třeba s těmito příklady dobře provedené digitální transformace:

mobilní platby – aplikaci pro mobilní platby už používá přes 20 mil. koncových zákazníků v Číně. Lze ji snadno zprovoznit i v našich/evropských podmínkách

poskytování půjček online – s aplikací digitálního onboardingu mají vaši i noví klienti do 5 min peníze na účtu, všechny smlouvy uzavřou online, bez podepisování papírů a posílání kurýrů. Podívejte se na video, jak funguje.

ověřování totožnosti – začněte ověřovat totožnost nových i současných zákazníků online, jen pomocí mobilu a selfíčka osoby s jeho občanským či jiným průkazem. Pracují tak třeba Zonky, Kamali či Tatra Billing.

lokalizace – s přesností na 10 cm dohledáte s IoT lokalizací zboží ve skladu, materiál či jednotlivé díly produktu ve výrobní hale, mobilní přístroj v nemocnici sloužící více oddělením apod.

navigace s notifikacemi a rozšířenou realitou – konec bloudění po letištích, nádražích, nákupních centrech a velkých hypermarketech, hotelích, kongresových centrech, muzeích, parcích, nemocničních a lázeňské areálech, ZOO atd. Váš smartphone vás díky foťáku a rozšířené realitě dovede přímo do cíle cesty a ještě vás po cestě upozorní na aktuální promo nabídky v bezprostředním okolí. Jak? Podívejte se na video.

digitální recepce – urychlete odbavování návštěv na recepcích s humanoidním robotem Pepper. Pepperův tablet s mobilní aplikací obslouží sami návštěvníci, Pepper jim poskytne přihlašovací údaje k WiFi či přístupové kódy do zasedací místnosti a zaměstnanci, za nímž návštěva jde, pošle notifikaci o příchodu návštěvy. Vaše recepční se mohou věnovat jiným úkolům. Podívejte se na video, jak to funguje.

Digitalizaci vysvětlíme – interně i zákazníkům

Všechny tyto projekty v oblasti digitální transformace zrealizovala Adastra. Vycházíme přitom z dat, ne z pocitů či odhadů. A jejich dopady a přidanou hodnotu dokážeme vysvětlit interním i externím dodavatelům – jednoduše, pochopitelně, srozumitelně. Vyrobíme infografiky, natočíme vzdělávací i promo videa či reklamu. Vaši zaměstnanci ani zákazníci už se nebudou digitální transformace obávat, naopak ji naplno ocení a využijí.

Nechte růst svůj byznys, IT integraci zvládne Adastra

Chcete se ve svém byznysu posunout i vy? Zefektivnit interní procesy, urychlit komunikaci s vašimi dodavateli a poskytnout ty nejlepší služby svým zákazníkům či klientům? Že nevíte, jak na to? Pak se obraťte na Adastru, která na tomto poli realizovala celou řadu projektů pro velké a středně velké společnosti.

Společně zrevidujeme vaše stávající IT prostředí a architekturu a příp. navrhneme, co a jak zmodernizovat, samozřejmě při zohlednění pro vás přijatelných nákladů do vašeho IT ekosystému. Zasadíme do něj nové požadavky digitálních procesů, propojíme HW i SW, který používáte. Zajistíme rychlé přenosy aktuálních dat včetně Big Dat (nestrukturovaných) do datových skladů, Data Lakes nebo Big Data platforem. Pomůžeme s výběrem a implementací řešení internetu věcí i se zpracováním dat, která získáte např. z vašich výrobních linek. Data zanalyzujeme pomocí metod pokročilé analýzy či s využitím umělé inteligence a odhalíme dosud skryté souvislosti, které umožní váš další růst.

Zaujali jsme Vás? Chystáte se na digitalizační projekt? Nebo jen chcete vědět víc? Pak nás kontaktujte na infocz@adastragrp.com, rádi se s Vámi sejdeme.

(Partnerský příspěvek)


(2. 9. 2019 | redakce2)


Tento článek je součástí speciálu:

Digitální transformace: Firmy rychle mění svůj byznys

Prorůstání informačních technologií firmami je trendem několika posledních desetiletí, nicméně takzvaná digitální transformace posouvá tento proces na zcela novou úroveň....


Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(4832)