O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Usnadní vám práci: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Nejlepší zaměstnavatelé v ČR: Jak se projevují spokojení zaměstnanci?

Zaměstnanci společností, které patří mezi nejlepší zaměstnavatele, vykazují vysokou motivovanost a spokojenost se zaměstnáním ve své společnosti a mají silnou vnitřní touhu pracovat pro firmu i v budoucnu. O své firmě se vyjadřují pozitivně před svými spolupracovníky, přáteli, potencionálními zaměstnanci i klienty a při práci vynakládají mimořádnou snahu a nasazení, které přispívá k lepším výsledkům firmy. Tolik definice. A kdo jsou nejlepší zaměstnavatelé v ČR v praxi?

Firmy, které se zúčastnily studie Best Employers Česká republika pořádané českou pobočkou poradenské a outsourcingové společnosti v oblasti řízení lidských zdrojů Aon Hewitt, musejí působit na českém trhu minimálně 2 roky a splnit podmínku minimálního počtu 50 stálých zaměstnanců.

Na prvním místě mezi Malými a středními společnostmi se umístila společnost ABBVIE z oblasti farmaceutiky, mezi velkými společnostmi obsadila první příčku společnost AVAST Software z IT. Elitní desítku nejlepších zaměstnavatelů České republiky 2013 podle Aon Hewitt můžete vidět v následujících tabulkách:

 

Kategorie - Malé a střední společnosti
  Společnost Obor činnosti
1. ABBVIE s.r.o. Farmaceutický průmysl
2. Glenmark Pharmaceuticals s.r.o. Farmaceutický průmysl
3. Etnetera a.s. IT/Software
4. Edwards Lifesciences AG, organizační složka Farmaceutický průmysl
5. AQUASOFT spol. s r.o. IT/Software
6. SolarWinds Czech s.r.o. IT/Software
7. ComAp a.s. Energetika

 

Kategorie – Velké společnosti
  Společnost Obor činnosti
1. AVAST Software a.s. IT/Software
2. MICROSOFT s.r.o. IT/Software
3. SAP ČR, spol. s.r.o. IT/Software

Zdroj: Nejlepší zaměstnavatelé České republiky 2013, studie Aon Hewitt

Nejlepší zaměstnavatelé očima 11 tisíc zaměstnanců

Dodejme, že do letošního ročníku se přihlásilo celkem 46 společností. Výsledky studie vycházejí podle pořadatele z názoru více než 11 000 zaměstnanců, 1 900 středních manažerů a 200 vrcholových manažerů, kteří prostřednictvím vyplněných dotazníků vyjádřili názor na svého zaměstnavatele.

Průměrná míra motivovanosti nejlepších zaměstnavatelů letos dosahuje 78%, což je prý o 28% více ve srovnání s průměrem České republiky. U všech vítězných společností byla odle pořadatele zároveň zaznamenána vysoká efektivita politik v oblasti řízení lidských zdrojů, které jsou sladěny s obchodními cíli společnosti a jsou pozitivně přijímány zaměstnanci.

A jak přesně probíhá hodnocení? Zástupci pořadatele upřesňují způsob posuzování takto: V této studii byli zaměstnavatelé posuzováni na základě tří aspektů - názorů jejich vlastních zaměstnanců, personálních politik společnosti a pohledu jejich nejvyššího vedení. Klíčovým pojmem pro stanovení pořadí společností v žebříčku je tzv. motivovanost (engagement) zaměstnanců. Motivovanost je v průzkumech společnosti Hewitt definována jako stav citového a intelektuálního zapojení zaměstnance do dění ve firmě.


(22. 11. 2013 | redakce2)


Tento článek je součástí speciálu:

Pracovní trh v ČR: O NSK i agenturním zaměstnávání

Navzdory některým optimistickým předpovědím ohledně vývoje ekonomiky stále platí, že jsou jak spotřebitelé, tak zaměstnavatelé opatrní. Z toho vyplývá i...


Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(275)