O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Hlavní priority MD: Modernizace D1, výstavba R35 a audit na ŘSD

Napojení české infrastruktury na evropskou dálniční síť, modernizace důležitých železničních uzlů a nastavení řádných kontrolních mechanismů v resortních organizacích označil za své hlavní úkoly ministr dopravy Antonín Prachař. Na své první tiskové konferenci po uvedení do úřadu také představil svého prvního náměstka Milana Ferance, který bude mít na starost ekonomiku a fondy EU.

„Chceme ve spolupráci s kraji, které mají na starosti územní plány ve svých lokalitách, přistoupit k řešení nedokončených staveb tak, abychom napojili naši infrastrukturu na všechny transevropské sítě,“ uvedl Prachař. Důležité je podle něj v této souvislosti pokračovat ve výstavbě D3 a R52, které spojí ČR s Rakouskem. „Velmi rychle připravíme veškerá výběrová řízení tak, abychom mohli zahájit stavbu obchvatu Mikulova,“ uvedl Prachař.

Modernizace dálnice D1, výstavba R35

Ministr chce podle svých slov také posoudit, jak co nejefektivněji pokračovat v modernizaci dálnice D1 a výstavbě R35, která vytvoří alternativní trasu k nejstarší české dálnici. Důležitou součástí dobudování české dálniční sítě je podle něj i Pražský okruh.

Nový ministr dopravy rovněž oznámil, že od pondělí 10. února začne pracovat auditorský výbor, který posoudí situaci na Ředitelství silnic a dálnic. Z tohoto mimořádného auditu pak vyplynou případné změny ve struktuře a managementu ŘSD.

V železniční dopravě je pro Prachaře prioritou modernizace důležitých železničních uzlů - především jde o Brno, Ostravu, Plzeň a Prahu. Zásadní prioritou je rovněž dokončení III. a IV. železničního koridoru.

Pro efektivní fungování resortu je podle ministra klíčové nastavit řádné kontrolní procesy v podřízených organizacích ministerstva, podrobit auditu náklady stavebních investic a opírat se o vlastní činnost namísto zadávání služeb externím dodavatelům.


(10. 2. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Historická chyba
Podle mého laického názoru byla chybná strategie k rekonstreukci D 1, Měla sde nejbrve dobudovat severní větev R 35, která by po dobu rekonstrukce odčerpala odhadují cca 1/2 vozidel, které by raději v...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(717)