Zaostřeno na tisk: Dnes může být mobilní i úspornýNa trhu je nepřeberné množství počítačových tiskáren, které nabízejí vlastnosti, ve kterých je někdy obtížné se zorientovat. Trendy jsou ale jasné: Uživatelé chtějí tisknout co nejlevněji, přiměřeně kvalitně, bezpečně a mnohdy také z mobilních zařízení, jako jsou chytré telefony a tablety. A moderní tiskárny jim jejich přání umějí splnit.

Nutno ovšem dodat, že pořízení vlastních tiskáren není jedinou cestou k tisku. Tiskárny si lze rovněž - spolu s jejich správou - kompletně pronajmout a všechny starosti tak nechat na dodavateli. Ať tak nebo tak, vždy ovšem bude třeba, abyste věděli, co od tiskáren ve své organizaci očekáváte. Inspirací vám mohou být i články v tomto speciálu.

Jak ve firmě tisknout mobilně, efektivně a úsporně


Jedním z trendů dneška je tisk z mobilních zařízení. Foto: Apple

Počítačové tiskárny existují již dlouho, ale úkoly, které dnes před nimi stojí, jsou mnohdy nové. Zaměstnanci firem a dalších organizací totiž mnohdy chtějí tisknout také ze svých mobilních zařízení, šéfové IT kladou více než kdy dříve důraz také na bezpečnost tisku a vedení firem požaduje, aby byl tisk úsporný. Jak toho dosáhnout?


Levné tonery, levné inkousty: Vyváží úspory rizika?


Alternativní tonery nebo inkousty mohou ušetřit peníze. Ale mohou se i prodražit.

Pro každou počítačovou tiskárnu existují tiskové náplně, označované jako tonery nebo inkousty, které jsou vyráběny přímo výrobcem. Výrobce přitom mnohdy prodává samotné tiskárny velmi levně (někdy se hovoří i o cenách pod výrobní náklady) s tím, že vysokou ziskovost má právě u náplní. A pak existují nápně neoriginální - od alternativních výrobců. Vyplatí se?


Velkoformátové tiskárny: Co umějí a jak se jim daří


HP PageWide XL

Na trhu nejsou jen běžné kancelářské tiskárny schopné vytisknout dokumenty ve formátech A4 nebo A3, ale také zařízení, která si poradí s tiskem na výrazně větší plochu. Používají se například pro technické výkresy nebo pro tisk velkých grafických materiálů. Jaké trendy můžeme vysledovat v této oblasti?


Multifunkce s podporou elektronických dokumentů


Snadné ovládání a bezproblémové napojení na další podnikové procesy usnadňuje u multifunkčních tiskáren OKI MC800 velký dotykový panel.

Pro širší využití elektronických dokumentů je klíčové, aby je podporovaly i multifunkční tiskárny, které se tak stanou pro informace na papíře vstupní branou jejich elektronického zpracování a následného využití. Jaká zařízení vybrat, aby nesloužila pouze pro tisk, skenování a kopírování, ale stala se inteligentním hubem pro zpracování elektronických i papírových dokumentů?(4. 4. 2016 | redakce2)


Partneři speciálu:
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>
Drobné
Mám obavu, že u většiny nákupů ty drobné nebudou stát za trable, které s tím budou spojené. Z lenosti si...>>

©2013-2018 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2439)