Tablety iPad nejsou jen na hraníPryč jsou doby, kdy byly tablety iPad společnosti Apple pro všechny uživatele hlavně zařízením, které sloužilo ke konzumaci zábavy. Dnes je pro ně k dispozici i množství softwaru, který usnadňuje práci – v zaměstnání nebo ve vlastním byznysu. Pojďme se podívat na nejzajímavější aplikace tohoto druhu.

Kancelářské aplikace Microsoft Office

Tablety iPad nejsou jen na hraní. Foto: Apple
Tablety iPad nejsou jen na hraní. Foto: Apple
Nutně zde musíme začít poměrně nedávnou novinkou, totiž aplikacemi Microsoft Office pro iPad. K dispozici jsou Microsoft Word, Microsoft Excel a Microsoft PowerPoint a pokud v nich chcete pouze prohlížet dokumenty vytvořené jinde, jsou k dispozici zdarma. Jestliže chcete dokumenty vytvářet, budete potřebovat předplatné Office 365. Uvedené aplikace získaly řadu kladných hodnocení od recenzentů i uživatelů, a to díky známému rozhraní i snadnému použití na tabletu s dotykovým displejem.

Databázový systém FileMaker Go

Potřebujete-li pro svá data na cestách databázový systém, zvažte nástroj FileMaker Go. Aplikace poskytuje řadu užitečných funkcí usnadňující práci s daty – včetně efektního hledání, schopnosti vytvářet z dat grafy, synchronizace dat s centrálním serverem nebo ukládání digitálně podepsaných dokumentů.

Účtujte své náklady s OfficeTime

Pro ty, kdo potřebují vykazovat počet hodin strávených nad nějakou zakázkou či úkolem i další související náklady je tu aplikace OfficeTime. Nabízí přehledné rozhraní a nechybí snad žádná z podstatných funkcí, které by uživatelům usnadnily v uvedeném ohledu život. K dispozici je i synchronizace s údaji na PC nebo Macu.

Druhý monitor: Air Display

Občas se hodí mít ke svému Macu nebo k PC další monitor – a jako ten může sloužit i váš iPad. Stačí použít software Air Display, který iPad promění ve druhý displej vašeho počítače.

Bezpečnost s Umbrella

Umbrella je bezpečnostní software, který slibuje ochránit mobilní pracovníky se zařízeními využívajícími operační systém iOS, a to při komunikaci přes Wi-Fi i mobilní sítě. Správcům IT pak nabízí schopnost aplikovat bezpečnostní pravidla nebo nasadit anti-malware na přístroje dalších uživatelů.

Všechny uvedené aplikace lze koupit nebo získat zdarma v App Store Apple.

 


(7. 7. 2014 | redakce2)


Předcházející článek: <<< Aplikace pro Android: Pro dobrý byznys <<<
Následující článek: >>> Počítače s Chrome OS vám mohou usnadnit práci >>>

Tento článek je součástí speciálu:

Nejlepší programy: Pro prosperitu vaší firmy


Je třeba dnes ještě někoho přesvědčovat, že pro efektivní řízení firmy – i pro řadu jiných činností v jakékoli organizaci - je užitečné mimo jiné používat kvalitní software? A nejde jen o software pro klasické stolní počítače. Právě proto se v tomto letním speciálu tentokrát zaměřujeme na mobilní zařízení.


Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1260)