Nejlepší programy: Pro prosperitu vaší firmyJe třeba dnes ještě někoho přesvědčovat, že pro efektivní řízení firmy – i pro řadu jiných činností v jakékoli organizaci - je užitečné mimo jiné používat kvalitní software? A nejde jen o software pro klasické stolní počítače. Právě proto se v tomto letním speciálu tentokrát zaměřujeme na mobilní zařízení.

Vytipovali jsme pro vás zajímavé aplikace pro operační systémy Android a iOS - a také pro stále populárnější Chrome OS, u kterého se zastavíme trochu podrobněji. Řada z aplikací je k dispozici zdarma, některé pak za mírný poplatek. Věříme, že si mezi nimi najdete ty své.

Aplikace pro Android: Pro dobrý byznys


Existuje řada skutečně povedených tabletů s Androidem vhodných i pro profesionální použití. Foto: Sony

I když se tablety s operačním systémem Android prosazují především v segmentech trhu určených koncovým spotřebitelům citlivým na cenu, existuje mezi nimi i řada skutečně povedených přístrojů vhodných i pro profesionální použití. A cestu mezi profesionály si nacházejí i phablety, tedy chytré telefony s úhlopříčkami displeje i výrazně přes pět palců. Jaké aplikace se vyplatí v nich mít?


Tablety iPad nejsou jen na hraní


Tablety iPad nejsou jen na hraní. Foto: Apple

Pryč jsou doby, kdy byly tablety iPad společnosti Apple pro všechny uživatele hlavně zařízením, které sloužilo ke konzumaci zábavy. Dnes je pro ně k dispozici i množství softwaru, který usnadňuje práci – v zaměstnání nebo ve vlastním byznysu. Pojďme se podívat na nejzajímavější aplikace tohoto druhu.


Počítače s Chrome OS vám mohou usnadnit práci


Google Docs. Obr.: Google

Není tomu tak dávno, co práce na počítači znamenala – alespoň v tuzemsku – práci s Windows. Ostatní operační systémy stály, z nejrůznějších důvodů, v pozadí. Poslední léta ale přinášejí změnu: S nástupem mobilních zařízení jsou i v tuzemsku populární systémy iOS a Android pro tablety a chytré telefony a stále více zájmu přitahuje i bezplatný Chrome OS pro PC. Hodí se ale PC s Chrome OS i pro běžnou práci? Je pro něj k dispozici dostatek softwaru?


Jak zvládnout vývoj aplikací pro více různých zařízení a ještě ušetřit


Podniky nasazují do provozu mnoho aplikací pro různá zařízení, především pro mobilní telefony a tablety vybavené operačními systémy Android a iOS. Ve většině případů se v podnicích zpracovávají podobné mobilní projekty. Projekty typicky spadají do oblastí aplikací pro práci či komunikaci se zákazníky, mobilních portálů, podnikových aplikačních obchodů, aplikací pro firemní partnery a dalších. Při zpracování těchto projektů celkové náklady často převýší původní odhad. Důvodem je podcenění složitosti vývoje a integrace aplikací, nutnost projít řadou návrhových a vývojových iterací a nutnost dodatečně zabudovat vyšší ovládací a bezpečnostní prvky.


 


(7. 7. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1264)