O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

K čemu chytré hodinky připojené k internetu?

Internet propojuje nejen stále více lidí, ale i zařízení. Pro běžnou populaci jsou zřejmě nejviditelnějším novým zařízením, které získalo inteligenci - a možnost připojit se k internetu - chytré hodinky. Nicméně optimistická očekávání se nenaplnila a analytici IDC očekávají, že trh chytrých hodinek letos vzroste jen velmi mírně. Co bude dál?

O chytré hodinky se dosud podle analytiků zajímali téměř výhradně fanoušci některých vybraných značek, například Apple nebo Samsungu, a technologičtí nadšenci. Proč se (zatím) chytré hodinky nedočkaly velké popularity? Analytici IDC se zajímali, nač si uživatelé stěžují, a zjistili, že převážně na malou výdrž baterie (třeba i jen jeden den), na závislost na připojení k mobilnímu telefonu a na velmi málo skutečně smysluplných využití. Pro mnohé potenciální uživatele také nejsou současné chytré hodinky dostatečně reprezentativní.

Chytré hodinky by se tak podle analytiků měly svým vzhledem a velikostí v blízké budoucnosti přiblížit klasickým hodinkám, což by mělo přilákat i zákazníky, kteří si zakládají na vybroušeném stylu. Současně by měly hodinky získat vlastní připojení k mobilní síti. A měly by také vzniknout nové aplikace, které právě díky vlastní konektivitě umožní připojení k dalším zařízením, například v inteligentní domácnosti. Rovněž by ještě měly významně klesnout ceny.

Naprosto zásadní bude bezpochyby hardwarové vybavení a smysluplné aplikace. Lze předpokládat, že pokud například budou hodinky vybaveny praktickými čidly, která umožní sledování třeba zdraví majitele nebo prostředí či věcí kolem něho, a dostupné aplikace budou skutečně usnadňovat či zlepšovat život, optimistické předpovědi by se mohly naplnit. A prodeje chytrých hodinek by do roku 2020 skutečně mohly vzrůst ze současných odhadovaných cca 20 milionů kusů ročně až na IDC předpovídaných 50 milionů

Zařízením připojeným k internetu se - byť z jiného úhlu pohledu - věnujeme také v našem aktuálním speciálu o internetu věcí.


Petr Mandík, editor OnBusiness.cz


(3. 10. 2016 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2758)