Jak správně investovat: Investujte jako profesionálovéMožná se i vám občas až tají dech, do čeho investují vaši spoluobčané, politická reprezentace, ale třeba i majitelé firem. Někdy se tají dech obdivem, jindy, přiznejme si to, hrůzou. Říkáte si: Jak někdo mohl investovat do dluhopisů podvodné firmy v jakési obskurní zemi třetího světa? Obdivujete naopak něčí investorský nos? Proč některé investice vyjdou a jiné ne?

V našem speciálu se tentokrát zaměřujeme na různé možnosti investic, na nejčastější investorské chyby, ale i na to, jak investují čeští dolaroví milionáři. Informace, které zde publikujeme, se přitom můžou hodit jak těm, kdo investují vlastní prostředky, tak těm, kdo potřebují investovat finance své firmy nebo organizace, kterou řídí.

7 tipů, kam investovat své peníze


Peníze lze zhodnotit řadou způsobů.

Jakmile máte vy osobně, nebo vaše firma, k dispozici finanční obnos, který nechcete okamžitě utratit, přichází otázka, jak jej co nejlépe zhodnotit. K dispozici je řada různých variant – od relativně bezpečných bankovních účtů přes investici do firemních dluhopisů až po investice do umění. Jaké jsou výhody a nevýhody každé z nich?


Jak investují čeští dolaroví milionáři


Nejslibnější investice podle dolarových milionářů. Zdroj: Wealth Report 2013, z průzkumu J&T Banky a agentury Perfect Crowd

V České Republice aktuálně žije více než 18 tisíc dolarových milionářů a jejich počet stále roste. Kdo jsou tito lidé – a jak investují své bohatství? Lze se z jejich investic poučit a využít jejich zkušeností pro investice vlastní? Právě na zodpovězení těchto otázek se zaměříme v následujícím textu.


7 zásadních investorských chyb: Nedělejte je i vy!


Neutopte své peníze kvůli zbytečným chybám. Foto: OpenImageBank.com

Investování v sobě skrývá řadu rizik a když se k nim přidají ještě zbytečné chyby investorů, katastrofa je na dosah. Jaké jsou nejčastější chyby investorů a jak se jim vyhnout? Pečlivě jsme pro vás vybrali sedm těch, na které byste si opravdu měli dát pozor.


Bitcoin: Investujte na rok 20 tisíc Kč, získejte 2 miliony


Bitcoin

Pokud jste v prosinci 2012 nakoupili za 20 000 Kč digitální měnu Bitcoin, mohli jste ji letos na konci listopadu prodat za 1 900 000 Kč. Trochu ve váš prospěch zahrál i kurs amerického dolaru, ale především se výrazně zvýšila důvěra v Bitcoin: Jeho kurs se za posledních 12 měsíců zvýšil z cca 13 dolarů za 1 Bitcoin na nějakých 1180 dolarů za Bitcoin. Otázkou ovšem je, kdy tato digitální měna zase splaskne.


Prodej nových bytů v Praze roste - tahounem jsou ty levné


Prodej nových bytú v Praze již několik let roste. Zdroj: Ekospol

Prodej nových bytů v Praze již druhým rokem roste. Stejně jako vloni, i letos došlo tu již během listopadu k překonání loňské hranice v prodeji nových bytů. K 30. listopadu letošního roku totiž developeři prodali již 4531 bytů, což je o 12,9 % více, než za celý loňský rok. Tvrdí to zástupci společnosti Ekospol.


A pro doplnění sem přidáváme ještě úvahu a graf jednoho z našich blogerů.

Graf: Kdybyste v roce 2001 investovali 10 000 Kč, kolik byste měli dnes?


Přesně tahle otázka, ta z nadpisu, mi vrtala hlavou. Všude spousta krásných teorií, rady, jak vybrat akcie, komodity, reality, účty. Tak jistě, kdybyste věděli dopředu, které akcie půjdou nahoru a kde se bude stavět dálnice, tak zbohatnete snadno, ale co kdybyste investovali více méně náhodně? Do měn, zlata, akcií? Tak tady je graf, jak by to dopadlo.(3. 10. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(91)