">

Formuláře pro podnikání: Výběr užitečných formulářů pro vásI když už se dlouho mluví o zjednodušení podnikání díky omezení papírování, ale také díky tomu, že za nás řadu formulářů vyplní počítače automaticky, v reálném světě je to ještě stále trochu jinak. I proto vám v tomto speciálu přinášíme tipy a odkazy na formuláře, které vám mohou usnadnit život.

Abychom nebyli nespravedliví: Díky počítačům a vhodným účetním nebo ekonomickým systémům je skutečně vyplnění mnohých formulářů snazší, ale ne vždy se dá zcela spolehnout na to, že jejich výstup je 100% takový, jaký má být. Takže se vyplatí, minimálně zpočátku, data vygenerovaná účetním systémem nahrát do on-line systémů Finanční správy a nechat strukturu dat zkontrolovat. A právě tady začněme:

Elektronické formuláře pro daňovou správu naleznete zde: Elektronické formuláře

Rady pro práci s elektronickým podáním pak tady: Rady pro elektronické podání

Potřebujete li kompletnější informace o elektronické komunikaci s daňovou správou, doporučujeme navštívit její specializovaný portál DaneElektronicky.cz. Najdete tam nejen informace k běžným elektronickým podáním, ale také Registr plátců DPH, informace k vracení DPH v rámci EU (Mini One Stop Shop) nebo detailní popis struktury datových souborů pro kontrolní hlášení, novinku roku 2016.

Přehled daní a pojistného na stránkách Finanční správy ČR najdete zde: Daně a pojistné.

A přidáváme rovněž odkaz na Daňový kalendář na webu finanční správy ČR. V okamžiku vydání tohoto článku ještě sice chybí Daňový kalendář 2016, ale předpokládáme, že během několika dní ho na tomto odkazu již najdete: Daňový kalendář. Daňový kalendář 2016, předpokládáme, vydá daňová správa rovněž ve formě ke stažení v PDF, stejně jako v minulých letech.

Zdravotní pojišťovny a e-podání ČSSZ

Také s Českou správou sociálního zabezpečení lze - a mnohdy je nutno - komunikovat elektronicky. Její formuláře pro takzvané e-podání nalzenete zde: Formuláře e-podání.

V případě zdravotních pojišťoven zatím nejsou formuláře nijak sjednoceny, a tak nezbývá, než si informace vyhledat na webových stránkách jednotlivých pojišťoven. K dispozici jsou zpravidla jak potřebné formuláře v elektronické formě, tak informace o tom, jak je dané pojišťovně odeslat.

Užitečné šablony

Redakce OnBusiness pro vás připravila několik užitečných šablon, které se vám mohou v podnikání hodit. Většinou jsou určeny především pro menší a začínající podnikatele, ale třeba plánovací kalendář jistě ocení i ti ostatní. Zde tedy jsou - i s komentáři ve formě krátkých článků.

Plánovací kalendář pro rok 2016 zdarma ke stažení


Plánovací kalendář pro rok 2016 od redakce OnBusiness.cz

Zcela zdarma si u nás můžete stáhnout Plánovací kalendář pro rok 2016 - a jen připomínáme, že jde o rok přestupný. Kalendář opět nabízíme v několika oblíbených formátech - a pokud potřebujete, snadno si jej můžete i vytisknout. Stejně jako v minulých letech i tentokrát vám přinášíme tuto praktickou pomůcku a věříme, že pro vás bude znovu užitečná tak, jako ty minulé. Plánovací kalendář si můžete stáhnout do svého počítače, ale třeba i do tabletu nebo do mobilního telefonu. Ke stažení ho nabízíme ve třech oblíbených formátech, a to PDF, XLS nebo jako obrázek JPG.


Šablona - faktura: Zdarma ke stažení v různých formátech


Víme, že většina firem má fakturaci jako součást svého účetního balíku, pokud ale potřebujete vytvořit fakturu zvlášť, pak se vám může hodit šablona, kterou zde nabízíme. Fakturu nabízíme ve dvou oblíbených formátech - a pokud potřebujete, snadno si ji můžete i vytisknout. Fakturu si můžete stáhnout do svého počítače, ale třeba i do tabletu nebo do mobilního telefonu, a samozřejmě upravit a vyplnit dle vlastních potřeb.


Šablona - dovolenka: Zdarma ke stažení v různých formátech


Víme, že některé firmy mají žádanky o dovolené, takzvané dovolenky, integrovány do dalších softwarových systémů. Pokud ale mezi ně nepatříte, nebo prostě jen potřebujete vytvořit dovolenku zvlášť, potom se vám může hodit šablona, kterou zde zdarma nabízíme. Žádanku nabízíme ve dvou oblíbených formátech - a pokud potřebujete, snadno si ji můžete i vytisknout. Dovolenku si můžete stáhnout do svého počítače, ale třeba i do tabletu nebo do mobilního telefonu, a samozřejmě upravit a vyplnit dle vlastních potřeb.


Šablona - objednávka: Zdarma ke stažení v různých formátech


Víme, že většina firem má objednávky, stejně jako fakturaci, integrovanou jako součást svého účetního balíku. Jestli ale potřebujete vytvořit objednávku zvlášť, potom se vám může hodit šablona, kterou zde zdarma nabízíme. Objednávku nabízíme ve dvou oblíbených formátech - a pokud potřebujete, snadno si ji můžete i vytisknout. Objednávku si můžete stáhnout do svého počítače, ale třeba i do tabletu nebo do mobilního telefonu, a samozřejmě upravit a vyplnit dle vlastních potřeb.


Úvodní foto: Pixabay


(7. 12. 2015 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2203)