O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Zvýšené sazby mýtného: Od února jen do 20 hodin

Zkrácení doby zvýšených sazeb mýtného v pátek odpoledne o jednu hodinu bylo určeno nařízením vlády č. 15/2014 Sb. Počínaje 7. únorem 2014 je bude provozovatel mýtného systému účtovat pouze do 20 hodin. Tato změna reaguje na úpravu příslušné evropské legislativy. Přepravce ovšem čeká i další akce - kontrola emisních tříd vozidel.

Výše uvedenou změnu nepochybně přivítají všichni kamionoví přepravci. Čeká je ale i další změna: ŘSD ČR jako Provozovatel mýtného systému oznámilo, že provede již dříve ohlášenou kontrolu emisních tříd vozidel evidovaných v jeho systému. Současně žádá přepravce o důkladnou kontrolu emisních tříd u evidovaných vozidel.

Jak tuto kontrolu provést? "Emisní třídu vozidla „Euro 0“ až „Euro V+“ jste při evidenci vozidla do systému uvedli podle údaje (kódu směrnice) v technickém průkazu. Tabulku kódů a k nim příslušných emisních tříd naleznete <zde ve formátu PDF>. Všimněte si, že pokud údaj o emisní úrovni v dokladech vozidla nemáte nebo svůj kód v tabulce nenajdete, lze použít i datum první registrace vozidla ve státu EU podle spodního řádku tabulky," uvádí web ŘSD ČR.

Pokud emisní třída vozidla určená podle technického průkazu neodpovídá té registrované, je třeba uzavřít účet vozidla v mýtném systému a zaregistrovat vozidlo znovu se správnými údaji. Případné rozdíly ve vyúčtovaní mýtného budou podle ŘSD ČR vyrovnány mimo obslužnou síť.


(29. 1. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(663)