O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Ze světa start-upů: LidskáSíla.cz chce změnit trh se službami pro domácnost

Objednat si domácí hospodyni na úklid jednoduše jen na pár kliknutí? To a mnoho dalších služeb nabízí nová online služba LidskáSíla, která se ze začátku zabývá online zprostředkováním úklidu domácností.

„Měníme trh úklidu domácnosti, který je špatný snad ve všech ohledech - transparentnost, důvěra, kvalita, rychlost, jednoduchost - na službu 21. století, která bude dostupná většině domácností,“ uvádí zakladatel LidskéSíly Robert Vojáček. Stačí jen sednout k počítači - za pár měsíců prý bude stačit jen mobil - a pětkrát kliknout, zadat platební kartu a další den domů přijede vyškolená a profesionální dáma na úklid.

Služba LidskáSíla začala vznikat počátkem letošního roku a první testovací provoz tvůrci zkoušeli v květnu. Naživo běží od 1. června. Důvodem založení prý byla Vojáčkova špatná zkušenost s úklidovými agenturami, což jej přivedlo k nápadu založit vlastní podnikání. Službu, která nabízí nižší ceny než konkurence a vyšší rychlost i profesionalitu.

Aktuálně se pohybují ceny za základní pravidelný úklid zhruba na 560 Kč (140 Kč za hodinu). Objednat si lze dodatečné služby za příplatek nebo úklid jednorázový. V současnosti má desítky dam připravených na úklid. Počítá se s nabídkou několika stovek po celé České republice a do dvou let až 2000 profesionálů.

Cesta k nápadu

Nápad založit start-up na domácí práce a další služby prý přišel, když Vojáčkova přítelkyně a pozdější druhá spoluzakladatelka firmy Michaela Somolová odjela do ciziny a na něj zbyla péče o domácnost. „Bylo to v době, kdy přítelkyně Míša odjela do USA. Byl jsem odkázaný sám na sebe a po vyzkoušení několika dam na úklid a firem jsem si uvědomil, v jaké situaci jsme v Česku. Nenašel jsem agenturu, které bych mohl důvěřovat,“ uvádí první impulsy vedoucí k vzniku zakladatel Robert Vojáček. V cizině podle něj existovaly podobné služby, a tak začal o LidskéSíle uvažovat.

LidskáSíla.cz zatím funguje v Praze a plánuje expanzi do dalších měst. Pár týdnů po svém spuštění již prý služba evidovala stovky objednávek. Do dvou let je cílem dosáhnout 100 tisíc hodin úklidu po celém Česku společně s doplněním dalších služeb, které jsou v domácnostech žádané. V horizontu roku chtějí zakladatelé přijít minimálně s třemi službami a expandovat z hlavního města do celé republiky. K úklidu domácností přibude s největší pravděpodobností hodinový manžel a instalatérské služby. Zároveň chtějí do roka přesvědčit veřejnost o tom, jaký je rozdíl mezi pouhým poskytovatelem služby a profesionálem.

Fungování v praxi

„U nás je obecně problém s kvalitou služeb od jednotlivců – počínaje dámami na úklid, řemeslníky, fitness trenéry a dalšími a hlavně prozákaznickým servisem,“ míní Michaela Somolová, která vede provoz. Když si objednáte úklid hned na další den, přijde prý vyškolená dáma na úklid, která ví, co má dělat, z profesionálního školení a pravidelných setkání s trenérem na skutečných úklidech.

Samy dámy prý berou 110 korun (cca 80 % z ceny účtované za služby zákazníkovi) na hodinu a mají podporu v kolektivu. Vědí, jak mají komunikovat a na co se zeptat. Po úklidu se samy ohodnotí, projdou „checklist“ aby na nic nezapomněly, a ještě zákazníkům nechají v bytě papírek, kde je napsané, které přípravky pro péči o domácnost je třeba dokoupit. „V LidskéSíle jsem velmi spokojená, mohu pracovat dle svých časových možností. Spolupráce s vedením je na úrovni obrovského uznání za vykonané práce, nechybí ani poděkování za dobře odvedenou práci a toho si v dnešní době nutno považovat. Finanční ohodnocení je také velice slušné a nechybí ani odměna za práci navíc,“ říká podle provozovatelů například jedna z dam na uklízení, Vojtěška Lindovská.


(24. 9. 2015 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2065)