O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Zaměstnanci v malých a středních firmách: Často mobilní a spokojení

Jak vypadá běžný zaměstnanec malé a středně velké společnosti (SMB) s ohledem na aspekty ovlivňující jeho práci? Podle průzkumu společnosti GFI je většina pracovníků v SMB firmách (81 %) spokojena se svou prací, má důvěru v technologie používané v rámci zaměstnání a stále více využívá mobilních zařízení k pracovním účelům.

Studie byla provedena na respondentech, kteří pracují na plný úvazek ve společnostech se 2 - 99 zaměstnanci a používají v práci stolní či přenosné počítače. Studie přinesla zajímavá fakta o jejich přístupu k práci, využívání technologií a pohledu na technologie v rámci pracovního prostředí.

Podle většiny pracovníků zlepšily mobilní technologie jejich pracovní život, protože umožňují pracovat odkudkoliv. Na druhou stranu mají ale obavy o své soukromí a bezpečnost dat: 6 z 10 respondentů by nejraději odstranilo své osobní informace z internetu a 87 % pracovníků se necítí zcela bezpečně a obává se krádeže identity či podobného incidentu.

Takřka dvě třetiny zaměstnavatelů neblokují web

K dalším klíčovým zjištěním zmiňovaného průzkumu patří:

  • 33 % respondentů uvedlo, že během své práce využívá sociální sítě k soukromým účelům; 18 % pracovníků přiznává, že to snižuje jejich produktivitu.
  • Téměř všichni respondenti se služebním telefonem či jiným mobilním zařízení uvedli, že je využívají také pro soukromé účely; 22 % často, 38 % někdy a 30 % zřídkakdy.
  • 37 % zaměstnanců SMB společností uvedlo, že využívají Facebook alespoň jednou denně.
  • 43 % zaměstnanců se připojuje do podnikové sítě na dálku s využitím mobilního zařízení.
  • 7 % pracovníků přiznává, že již někdy ztratili mobilní zařízení, které obsahovalo podniková data.
  • Pouze 36 % respondentů uvedlo, že jejich zaměstnavatel nějakým způsobem blokuje přístup k určitým webovým stránkám na pracovních počítačích.

„Spokojenost zaměstnanců a příznivá pracovní atmosféra je v SMB společnostech důležitým faktorem úspěchu a s tím souvisí také volba vyvážené bezpečnostní politiky,“ řekl Martin Říha, ředitel pro strategii společnosti GFI Česká republika a Slovensko. „Není účelem zakázat zaměstnancům jakékoliv soukromé aktivity na internetu, na druhou stranu musí být zajištěna dostatečná ochrana podnikových dat a produktivita práce,“ dodává Říha.


(24. 1. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(629)