O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Zájem o vyzvedávání internetových nákupů ve výdejnách roste

V celém segmentu e-commerce stále roste oblíbenost výdejních míst. Třeba loni před Vánoci jim dalo přednost 44 % zákazníků, kteří nakoupili zboží na internetu. Jen Zásilkovna přepravila za poslední dva měsíce roku 2018 3,3 milionu zásilek. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2017 jde o 57% nárůst.

Pro Zásilkovnu byl konec roku opět rekordní. Za listopad a prosinec loňského roku přepravila více než 3,3 milionu zásilek – o 1,2 milionu více než ve stejném období roku 2017. V meziročním srovnání jde o nárůst o 57 %. Největší zájem byl na konci loňského roku o kosmetiku, parfémy, oblečení, boty, knihy a počítače. Ve vánočním období se také zvýšila průměrná cena jedné zásilky, a to na 1 250 korun, zatímco ve zbytku roku je to 1 100 Kč.

„Více než 3 miliony zásilek během necelých dvou měsíců je mimořádné číslo. Předpoklad, že období kolem Vánoc bude opět rekordní, se beze zbytku naplnil. Naše čísla potvrzují výrazný růst celého sektoru e-commerce. Podle údajů Asociace pro elektronickou komerci byl objem zboží zakoupeného přes internet za předvánoční období 2018 přes 45 miliard korun,“ říká zakladatelka a majitelka Zásilkovny Simona Kijonková.

Jak už bylo zmíněno výše, loni před Vánoci dalo výdejním místům přednost 44 % zákazníků, kteří nakoupili zboží na internetu. „V Zásilkovně, která je průkopníkem výdejních míst v České republice, bylo toto číslo ještě mnohem vyšší, a to 86 %. Proto také budeme jejich počet dále rozšiřovat, v roce 2019 chceme být na číslu 3000, čímž se výrazně přiblížíme počtu poboček České pošty,“ doplňuje Ondřej Žák, výkonný ředitel Zásilkovny.

Společnost Zásilkovna roste kontinuálně sedm let a v roce 2017 dosáhl její obrat 470 milionů Kč. Očekávaný obrat v roce 2018 je 840 milionů korun.


(31. 1. 2019 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(4451)