O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Zahrada Čech, Litoměřice: Prodejci dostali jen nízké pokuty

Veletrh pro zahrádkáře, chalupáře a kutily Zahrada Čech se konal v Litoměřicích v polovině dubna. Na veletrhu bylo možné si nejen prohlédnout, ale také zakoupit výrobky z tradičního sortimentu pro zahradu a chalupaření. Pracovníci Inspektorátu Ústeckého a Libereckého prověřili během výstavních dnů celkem 25 prodejců a pochybení našli u 6 z nich. O jaká se jednalo, na co si dát pozor?

Veletrh Zahrada Čech letos opět přilákal stovky vystavovatelů a desítky tisíc návštěvníků. A protože se jedná i o veletrh prodejní, nechyběli na něm ani kontroloři České obchodní inspekce. Na dodržování zákona o ochraně spotřebitele se během výstavních dnů zaměřila kontrola pracovníků Inspektorátu Ústeckého a Libereckého. Kontroly provedli u 25 prodejců s potravinami, domácími potřebami či zahradní technikou. Pochybení našli v 6 případech (tj. 24 %).

Jen nízké pokuty

Na základě zjištěných nedostatků uložili inspektoři 5 pokut v celkové výši 6 500 Kč, kdy u nabízených výrobků chyběly důležité informace pro spotřebitele, zejména názvy výrobků, návody na použití, případně k ošetřování a údržbě, či chybělo stanovené označení shody CE v souladu s technickými předpisy. Dalším porušení pak bylo nesprávné účtování, používání úředně neověřených měřidel a neumožnění spotřebiteli ověřit si deklarovanou míru podávaných nápojů či hmotnost pokrmů.

Zákaz prodej byl vydán na 120 kusů výrobků v celkové hodnotě 18 000 Kč, kdy prodávající nabízel MP3 přehrávače, které nebyly vybaveny návody na použití v českém jazyce. Správní řízení bylo zahájeno s jedním prodejcem.


(23. 4. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1017)