O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Vláda a Asociace krajů ČR: Jednání o rozpočtu i čerpání evropských dotací

Vláda B. Sobotky již podruhé ve svém funkčním období jednala na společném zasedání s Asociací krajů ČR. Ve Strakově akademii diskutovali členové vlády s hejtmany především o připravovaném státním rozpočtu na rok 2015, pravidlech pro čerpání peněz z fondů EU pro nové programové období či o financování sociálních služeb a regionální železniční dopravy.

Mimo diskusi nezůstala ani otázka státního rozpočtu s ohledem na integrovaný záchranný systém. Premiér Bohuslav Sobotka hejtmany ujistil, že připravovaný rozpočet s těmito položkami počítá a nebude se opakovat situace z minulých let, kdy v důsledku plošných škrtů bývalých vlád musely krajské samosprávy provoz policistů, záchranářů a hasičů dofinancovávat z vlastních zdrojů.

Výsledkem odpoledního setkání byla podle zástupců vlády také shoda v oblasti čerpání evropských dotací. Současná vláda deklaruje jasný cíl v dočerpání prostředků v současných programech a v přípravě jednotné metodiky v čerpání a následné kontrole v plánovaném období 2014-2020. Vládní kabinet tak chce prý předejít problémům, které v České republice vznikaly při změnách těchto dvou důležitých aspektů v minulých letech.


(13. 6. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1212)