O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Víme, kde se zaměstnancům dobře pracuje

Více než polovina českých pracovníků (52 %) se cítí nejproduktivnější v prostředí, kde se potkává s dalšími společnostmi a podnikateli. Podle globálního průzkumu společnosti Regus provedeného mezi 44 000 pracovníky se ve spolupracujícím prostředí Češi cítí produktivněji než v tradičních open-space kancelářích, doma či kavárně.

Jedinou výjimkou je profesionálně zařízená domácí kancelář, kterou považuje za nejproduktivnější prostředí nejvíce respondentů (68 %). Avšak podle stejného průzkumu se 42 % českých pracovníků domnívá, že k zařízení profesionální vybavené domácí kanceláře je nutné vynaložit jeden a více měsíčních platů. Navíc, průměrné celkové náklady na její celoroční provoz včetně energií činí více než 60 000 korun.

„Výhody využívání vybavené kanceláře s administrativním zázemím profesionální recepce jsou neoddiskutovatelné: od okamžitých finančních přínosů pro firmu, prestižní adresu až po lepší rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem. Překážkou ale zpravidla bývají vysoké vstupní náklady na zařízení vlastní kanceláře. Plně vybavené kancelářské a jednací místnosti společnosti Regus jsou ideálním kompromisem mezi požadavkem na produktivní pracovní prostředí a minimální počáteční investicí,“ říká Karel Pelan, ředitel společnosti Regus pro Českou republiku

Stále více českých společností a podnikatelů podle zástupců firmy Regus upřednostňuje práci v inspirativním sousedství jiných firem, které nabízí příležitosti k aktuálně velmi populárnímu networkingu. Taková pracoviště zároveň nevyžadují vysoké počáteční výdaje. “Při rozjezdu vlastního podnikání se ocitnete v období nižších příjmů a vyšších výdajů. Díky plně vybaveným kancelářím společnosti Regus s nulovými počátečními náklady jsem toto kritické období překlenul naprosto bezproblémově,” řekl Radim Ouředník, majitel brněnské firmy Veritably.

A zde jsou další zajímavé údaje z průzkumu: Nejvíce produktivní se čeští pracovníci cítí v profesionálně vybavené domácí kanceláři (68 %), ve spolupracujícím prostředí (52 %) a doma (37 %). 51 % českých respondentů má doma plně vybavenou domácí kancelář. Pouze 37 % oslovených přispívá firma na vybavení domácí kanceláře. 54 % českých pracovníků se domnívá, že podporou práce z domu se jejich firma snaží přenést náklady na pracovní místo na samotné pracovníky.


(10. 4. 2015 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1774)