O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

VIDEO: Firemní stravování pro náročné klienty

I v současné ekonomické situaci roste počet zaměstnanců, kteří si rádi připlatí za kvalitnější obědy. Alespoň to na svém byznysu pozoruje cateringová firma Aramark, která na trend reaguje spoluprácí s kvalitními lokálními dodavateli. A je schopna doložit původ všech složek nabízených potravin.

Společnost Aramark se s obratem přes 900 milionů korun řadí mezi největší poskytovatele stravovacích služeb v České republice. Zatímco konkurenční Sodexo se zaměřuje zejména na šířku služeb, největší Eurest na objem, tak Aramark prý volí klienti preferující kvalitu před cenou.

Aramark dodává potraviny například do firem, ale zásobuje také nemocniční zařízení, pro která připravuje nejrůznější typy diet. Zajistí například i bezlepkové výrobky.

Zvýšený zájem o kvalitnější stravu zaznamenává Aramark u firemních klientů. Podle zástupců firmy se zaměstnavateli tato politika obvykle vrátí. Například ve větší spokojenosti zaměstnanců nebo v jejich zdravotním stavu.

S racionální výživou jsou typicky spojeny i vyšší nároky na čerstvost a ověřený původ surovin. Proto společnost Aramark trvale spolupracuje s prověřenými českými firmami. A jeho zástupci jsou schopni klientovi sdělit, odkud se vzaly všechny součásti hotových pokrmů - a jak vznikly.

Firemní jídelníček na přání, včetně exotických kuchyní, Aramark dokáže podle svých zástupců sestavit zhruba do jednoho měsíce od zadání. Kvalitu přitom stále hlídá.

Tlak na ceny je v současné době obrovský a jen tak asi nepřestane. Pro byznys Aramarku je ale dobrou zprávou to, že lidé zřejmě vidí čím dál víc spojnici mezi zdravím a kvalitním jídlem.

Jana Barborová, Brave Multimedia


(29. 10. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(163)