O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Věštby Gartneru pro léta 2014-2017: 3D tisk i lidský genom

Zásadní změny související s nasazováním technologií 3D tisku, sekvencováním lidského genomu i ještě častějším využívání takzvaného cloudu můžeme podle analytiků společnosti Gartner očekávat v příštích pěti letech. Řada odvětví tak bude čelit tlaku na zásadní změnu svého byznysu. Co přesně můžeme očekávat?

K zásadním trendům nejbližších let budou podle analytiků Gartneru patřit výrazná konsumerizace dalších trhů a tlak na ještě intenzivnější využívání moderních digitálních technologií. A jaké jsou tedy nejvýznamnější předpovědi společnosti Gartner týkající se blízké budoucnosti průmyslu?

Špatná návratnost investovaného kapitálu přiměje do roku 2016 60 % bank na celém světě zpracovávat většinu jejich transakcí v cloudu.

Na konci roku 2017 bude nejméně sedm z deseti nejvýznamnějších světových multikanálových resellerů požívat technologie 3D tisku pro uspokojení objednávek zákazníků.

3D tisk ovšem v roce 2018 ponese 100miliardové roční ztráty suvisející s problémy s dodržováním práv k intelektuálnímu vlastnictví.

Do roku 2017 budou čtyři z deseti společností v síťových odvětvích (utility) používat cloudová řešení pro analázu velkých objemů dat (big data), mj. proto, aby uspokojily své potřeby v oblasti řízení obratu a vztahu se zákazníky.

Do konce roku 2015 přiměje neadekvátní ROI (návratnost investic) pojišťovny k opuštění 40 % jejich stávajících mobilních aplikací zaměřených na komunikaci s klienty.

Rozsekvencování celého genomu podpoří trh pro medicínské databáze; v roce 2016 překročí jejich penetrace na trhu 3 %.

Do roku 2017 vzrostou náklady na on-line výuku v zemích K-12 o 25 %, zatímco investice do klasických způsobů výuky budou stagnovat.

V roce 2018 bude pětina obratu top 100 výrobců pocházet z inovací, které vznikly na základě nových zkušeností vzniklých napříč průmyslovými obory.


(15. 10. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

3D
Já jsem byla už několikrát na výstavě 3D tisku a nikdy jsem to pořádně nepochopila. Až teď, když už máme i doma 3D tiskárnu. Je to parádní věc. Můžu si tisknout co potřebuju, takže toho o dost míň kup...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(126)