O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Velká podzimní ofenziva: Každých 14 dnů nový developerský projekt

Zřejmě největší český rezidenční developer a investor nové bytové výstavby CENTRAL GROUP na začátku září zahájil prodej další etapy úspěšného bytového areálu Letňanské zahrady a také rodinných domů v Brandýse. Během podzimu chce svou nabídku bytů a rodinných domů každých 14 dnů dále doplňovat o stále nové lokality. Všechny nové projekty mířící do nabídky se podle developera narozdíl od nejmenované konkurence v momentě zahájení prodeje také již stavějí.

Historicky největší podzimní nabídkou nových lokalit reaguje CENTRAL GROUP na rekordní poptávku po novém bydlení v Praze. S velkou pravděpodobností totiž bude v letošním roce překonán loňský dosud nejlepší pokrizový prodejní výsledek pražských developerů. Vedle historicky nejnižších úroků hypoték a příznivé cenové úrovně podporuje obrovskou poptávku po nových nemovitostech také dlouhodobá solidní výkonnost české ekonomiky a klesající nezaměstnanost.

„Velkou podzimní nabídkou vycházíme vstříc rostoucí poptávce nejen po cenově dostupných bytech a rodinných domech na okrajích metropole, ale zejména v centru a širším centru Prahy. Zjednodušeně řečeno platí, že ti, kteří dříve kupovali novostavby na okraji, dosáhnou dnes díky levným hypotékám i na bydlení v širším centru města. A zájemci, kteří dříve uvažovali spíše o pronájmu nebo o koupi starších bytů, si dnes mohou dovolit klidně i nové bydlení ve velkých cenově dostupných projektech,“ vysvětluje Dušan Kunovský, předseda představenstva CENTRAL GROUP.

Brzy přibudou Holešovice a Břevnov

Nová etapa projektu rodinného bydlení Letňanské zahrady v Praze 9 v blízkosti metra nabízí široký výběr z celkem 183 bytů o dispozicích od 1+kk až po 4+kk v pěti atraktivních nízkopodlažních viladomech se střešními terasami a rozlehlými předzahrádkami. Ceny bytů včetně DPH, příslušenství a vysokého standardu provedení KOMFORT začínají již na 1,5 mil. Kč.

Současně s novou etapou bytů v Letňanech zahajuje CENTRAL GROUP také prodej jedné z posledních etap cenově dostupných rodinných domů v lokalitě Pražská čtvrť v Brandýse. Do prodeje zde míří celkem 13 rodinných domů, jejich ceny včetně DPH a pozemku začínají na velmi zajímavých 4,14 mil. Kč. Téměř všech 66 již dokončených domů z předchozích etap je přitom již vyprodáno, zájemci o výhodný nákup rodinného domu tak mají jednu z posledních šancí.

Již brzy představí CENTRAL GROUP dva zcela nové projekty v lokalitách širšího centra Prahy. Bytový areál Vltavská vyhlídka v Praze 7 – Holešovicích nabídne dle developera celkem 156 cenově dostupných bytů, Rezidence Břevnovské centrum na Praze 6 pak 79 luxusních bytů v prestižní rezidenční čtvrti. Oba projekty mají navíc v přízemí navrženy komerční prostory, které vhodně doplní občanskou vybavenost lokalit.

Další projekty pak budou podle developera následovat vždy se čtrnáctidenním odstupem. Celkem uvede CENTRAL GROUP letos na podzim do prodeje přes 700 bytů a rodinných domů v 8 nových lokalitách.

Luxusní byty v centru Prahy

Současně s novou nabídkou spustil dnes CENTRAL GROUP také webové prezentace dvou dlouho očekávaných exkluzivních projektů v centru Prahy – rezidencí U Muzea a Park Nikolajka, a to měsíc před plánovaným zahájením jejich prodeje. Zájemci tak mají možnost již nyní získat základní informace o projektech a prohlédnout si první vizualizace. A především se již nyní mohou registrovat k přednostnímu přístupu k nabídce bytů, aby si mohli vybírat mezi prvními.

Bytový dům Rezidence U Muzea nabídne celkem 42 bytů o dispozicích od 2+kk po 4+kk přímo nad Václavským náměstím, na rozhraní Vinohrad a Nového Města. Lokalita v samém srdci Prahy, na nároží ulic Římská a Rubešova, činí z projektu ideální volbu pro ty, kdo dokáží rozeznat a ocenit skutečně trvalé hodnoty.

Bytový areál Rezidence Park Nikolajka je tvořen dvěma komorními viladomy se střešními terasami a nachází se v ulici U Nikolajky na rozhraní Malé Strany a Smíchova. Unikátní projekt ve vilové čtvrti, jehož realizace od nákupu pozemku až po úspěšnou kolaudaci trvala téměř 13 let, nabízí celkem 105 bytů o dispozicích od 1+kk až po 5+kk s nádherným výhledem do zeleně nebo na panorama Prahy. Oba projekty nabídne CENTRAL GROUP již zcela dokončené a zkolaudované.

„Oba naše exkluzivní projekty patří bezesporu k tomu nejzajímavějšímu, co se v posledních letech v centru Prahy úspěšně dokončilo. Jak Rezidence U Muzea, tak i Park Nikolajka nepochybně představují výjimečné bydlení pro náročné klienty, kteří nejsou zvyklí dělat kompromisy ani v životě, ani v bydlení. Nabídka obou projektů znamená vstup CENTRAL GROUP do segmentu luxusního exkluzivního bydlení, v němž chceme v budoucnu realizovat i další projekty,“ říká Kunovský.

CENTRAL GROUP staví po Praze nejvíce

Výsadní postavení společnosti CENTRAL GROUP na českém trhu a obrovský náskok proti všem konkurentům potvrzuje také objem bytů, které má společnost v letošním roce ve výstavbě. CENTRAL GROUP má totiž v roce 2015 ve fázi probíhající výstavby celkem téměř 1.800 bytů (včetně projektů zahájených o rok dříve). To odpovídá přibližně polovině veškeré roční developerské stavební aktivity v hlavním městě. Podle ČSÚ totiž bylo v loňském roce v bytových domech v Praze zahájeno celkem 3.625 bytů, přičemž toto číslo bylo nejvyšší za posledních 5 let.

„Objem bytů ve výstavbě je jediným objektivním ukazatelem tržní pozice. Vylučuje totiž kouzlení s čísly a matení veřejnosti takzvanými prodeji na rezervační smlouvy, což není nic jiného, než prodávaní falešných nadějí na projekty, které možná vůbec nikdy nebudou stát. Při srovnání skutečné stavební aktivity má najednou ona proklamovaná „velká pětka“ pražských developerů úplně jiné složení, než na základě takzvaných prodejů,“ uzavírá Dušan Kunovský.


(14. 9. 2015 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2038)