O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Vánoční nákupy? Stále více přes internet!

Vánoce se kvapem blíží a na shánění dárků a běhání po obchodech není mnohdy čas. Stále více lidí se tak přiklání k pohodlným online nákupům a placení přes internet, které je rychlé a pohodlné. Oblibu nákupů přes internet dokládá počet transakcí uskutečněných v době před Vánoci, který meziročně stoupá.

Během loňského předvánočního období uskutečnili klienti ČSOB a Ery/Poštovní spořitelny o téměř 130 tisíc transakcí více než za předešlý rok, online zaplatili více než 614 milionů korun, což je o čtvrtinu více než v předchozím roce. A další růst lze očekávat letos.

„Pokud se podíváme na frekvenci nákupů na internetu v době adventu, zaznamenáváme výrazný pokles během čtvrtého adventního týdne. Jedná se o zcela opačný trend než u plateb u obchodníků. Je to dáno zejména tím, že zboží přes internet je potřeba objednat včas a myslet na dodací lhůty. Většina klientů neriskuje pozdní nákupy a objednává zboží raději dříve,“ vysvětluje Alice Škývarová, ředitelka útvaru Karty ČSOB a Ery.

Lidé prostřednictvím internetu před Vánoci nejčastěji nakupují elektroniku, knihy nebo hračky. Pokud zaplatí některými kreditkami, získají navíc nejrůznější výhody. Na široký sortiment zboží se v takovém případě vztahuje třeba pojištění proti poškození, zničení nebo odcizení a prodloužená záruka. To platí zejména pro elektroniku, včetně mobilů, tabletů a jejich displejů.

Právě proto, že se nakupování dárků přes internet těší stále větší oblibě, je kladen stále větší důraz na bezpečnost internetových transakcí. Mnohé banky zabezpečují platby na internetu službou 3D Secure, jež ověřuje před provedením transakce pomocí SMS hesla, zda kartou doopravdy platí její oprávněný uživatel.


(16. 12. 2015 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2223)