O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

V ČR roste na jaře zájem o půjčky na bydlení

Jarní měsíce nepřinášejí jen více slunce a lepší náladu, ale rovněž chuť vylepšit si bydlení. Tento trend se projevuje i větším zájmem o půjčky na bydlení. Během března, dubna a května roste počet poskytnutých úvěrů oproti celoročnímu průměru o přibližně 15 %. Uvádí to zpráva ČSOB a Ery.

Výraznější nárůst je podle zprávy patrný v celkových objemech úvěrů, u ČSOB stoupá v jarních měsících objem poskytnutých účelových úvěrů o pětinu až třetinu oproti celoročnímu průměru. Průměrná výše půjčky na bydlení pak činí přibližně 250 tisíc korun.

„Začátek jara je ideálním obdobím pro vylepšení si vlastního bydlení, proto jsme se rozhodli klienty v jejich záměru podpořit a snížili jsme úrokové sazby u účelových půjček. Úrokové sazby tak začínají již na 4,9 % ročně a nabídku mohou využít jednotlivci, mladé rodiny nebo i starší lidé, zkrátka všichni, kteří se rozhodnou zvelebit si své bydlení," přibližuje zvýhodněné podmínky Richard Kotrlík, manažer útvaru Bydlení a úvěry ČSOB. „Nová kuchyň, koupelna či obývací pokoj je tak pro klienta mnohem dostupnější a rádi bychom v něm vzbudili pocit, že i jeho bydlení si zaslouží změnu," dodává Richard Kotrlík.

Nejčastějším důvodem sjednání půjčky na bydlení je dle zprávy rekonstrukce. V praxi jde především o zateplení domů, výměnu oken, nové topení a dále pak o rekonstrukci koupelen a kuchyňských linek. Půjčka na bydlení od ČSOB či Ery je na rekonstrukci a modernizaci domu, bytu nebo chalupy přímo určená. Na rozdíl od úvěrů ze stavebního spoření nemusí mít klient nic naspořeno předem a může si půjčit až 600 000 korun bez jakéhokoliv zajištění. Zároveň je unikátní v tom, že doložení účelu - tj. na co konkrétně prostředky klient využil, stačí bance doložit do 6 měsíců od poskytnutí půjčky. Určitou část půjčky mohou klienti využít i neúčelově – a to až 20 %, maximálně 60 000 korun. Výši splátek si každý zvolí dle vlastních možností a splácet může až 12 let. Půjčku je také možné kdykoliv předčasně splatit.

Příklady úvěrů na bydlení:

A zde několik příkladů pújček na bydlení od autorů zprávy:

Rekonstrukce kuchyně: pokud potřebuje klient 150 000 korun na rekonstrukci kuchyně, může využít ČSOB Půjčku na lepší bydlení. Preferuje-li klient delší splatnost (12 let), jeho splátka může být již od 1 456 Kč měsíčně.

Dílčí zateplení (výměna oken či dveří a zateplení fasády): 200 000 korun klient získá již od 1 890 Kč měsíčně při splatnosti 12 let. Pokud chce půjčku splatit rychleji, např. za 6 let, výše jeho měsíční splátky bude činit 3 258 Kč měsíčně.

Klienti, kteří se rozhodli pořídit zcela nové bydlení a potřebují půjčit větší sumu, mohou také využít akční nabídky hypoték. Nyní ČSOB a Era nabízí garantovanou úrokovou sazbu 2,09 % pro hypotéku s 5letou dobou fixace a 70% poměrem výše úvěru k zástavní hodnotě nemovitosti. Podmínkou je pojištění úvěru ČSOB Pojišťovnou (pojištění 2 ze 3) a inkaso splátky z ČSOB běžného účtu, příp. Era účtu.


(16. 3. 2015 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

No, asi to tak taky budeme muset vyřešit. Chtěli bychom totiž přejít na jiné vytápění a bohužel finanční prostředky na to teď úplně nejsou. Máme totiž v plánu pořídit krb z https://www.levnekrby.cz/ T...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1740)