O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Třikrát rizikovější obchodní partneři: Ti bez zveřejněného účtu

​Plátci DPH se zveřejněným účtem jsou spolehlivějšími obchodními partnery než subjekty, které účet dosud nezveřejnily. Největší rozdíly jsou u veřejných obchodních společností a společností komanditních. Vyplývá to z analýzy dat o firmách a podnikatelích dostupných v aplikaci Cribis.

„Výsledky naznačují, že existuje určitá souvislost mezi zveřejněním čísla bankovního účtu pro odvod DPH a výskytem negativních informací, jako je například předlužení, nebo exekuce,“ uvedla analytička CRIF – Czech Credit Bureau Věra Kameníčková. Pouze 66 % obchodních společností -plátců DPH, které číslo bankovního účtu nezveřejnily, nevykazuje žádné negativní chování. U obchodních společností se zveřejněným číslem bankovního účtu je bez negativních záznamů celých 76 % z nich.

Alespoň jedna negativní informace byla aplikací Cribis zaznamenána u 24 % společností s ručením omezeným, které zveřejnily účet. Avšak mezi těmi, které svůj účet nezveřejnily, to bylo o deset procentních bodů více, tedy 34 %. Ještě větší rozdíl v důvěryhodnosti je u akciových společností. Mezi těmi, které číslo účtu nepředaly, je dvakrát více rizikových, než mezi akciovkami, které tak již učinily. Absolutně největší rozdíly jsou u veřejných obchodních společností a komanditních společností, kde je tento poměr dokonce téměř trojnásobný.

„Relativně více společností s negativní informací figuruje mezi těmi, které dosud číslo účtu na registr plátců DPH nepředaly a obchodování s nimi tak vyžaduje větší obezřetnost,“ upozornila Kameníčková.


(21. 3. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(863)