O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Top 7: Potenciální noví milionáři se setkali v Hradci Králové

První Královéhradecké coworkingové centrum Coolworking zažilo v první polovině října doslova nájezd inovativních technologických projektů. Proběhlo zde totiž první z regionálních setkání zástupců startupů s investory, mentory a poradci. Investor Pitch, první regionální prezentaci začínajících inovativních projektů, uspořádala Czech ICT Alliance ve spolupráci s Technologickým Centrem Hradec Králové a bylo se na co dívat.

“Cílem akce je poskytnout zástupcům jednotlivých projektů zpětnou vazbu. Sdělit jim, zda jejich záměr dává smysl. Doporučit, jak by měly se svým nápadem dále nakládat. A navíc tyto akce samozřejmě využíváme i k výběru nápadů, které bychom mohli dále podporovat,” popsal záměr pořadatelů Michal Zálešák, výkonný ředitel Czech ICT Alliance. “Projekty, které na této akci porota vybere, získají možnost, aby se představily na některém z připravovaných zahraničních setkání s investory,” dodal.

V porotě královéhradeckého kola Investor Pitch zasedli: Ivan Pilný, podnikatel a investor, zakladatel české pobočky společnosti Microsoft, bývalý předseda představenstva Českého Telecomu a prezident Tuesday Business Network, Tomáš Havrda, zástupce komunitního podnikatelského akcelerátoru ICA, Jiří Janků, jednatel společnosti eBrána a iniciátor nedávno otevřeného pardubického společného pracovního prostoru GoUP! a Michal Zálešák z Czech ICT Alliance.

Projekty startupů

A jaké projekty se akce Investor Pitch zúčastnily? Podívejme se na ně popořadě:

Fast Bar Inventory [web]

Zaměření: Inventura alkoholu vážením lahví. Ucelené řešení je zkušebně nasazeno pouze ve dvou barech v Hradci Králové.

FunPoint.cz [web]

Zaměření: Vyhledávač zábavy.

ppcHIT [web]

Zaměření: Nástroj pro automatické generování tzv. produktových kampaní v reklamních systémech AdWords a Sklik.

Practiceme.com [web]

Zaměření: Webová aplikace na procvičování slovíček.

Restjobs.cz [web]

Zaměření: Pracovní portál zaměřený na stravovací provozy (restaurace, jídelny).

Smartmockups.com [web]

Zaměření: Automatické vkládání náhledů vlastních grafických výstupů zákazníků do fotografií používaných mobilních zařízení.

The Wrr [web]

Zaměření: Maskot, který si zakladatelé pro svou službu vymysleli, se stal jejich nejúspěšnějším produktem. Nyní hledají způsob, jak tento svůj nečekaný trumf zpeněžit.

Co účastníci získali

Prvním oceněním pro vybrané projekty je možnost, aby se jeden člen týmu bezplatně zúčastnil Pioneers Festivalu ve Vídni. Tuto odměnu získaly projekty Fast Bar Inventory, ppcHIT a Wrr.

“Velice mě potěšila kvalita většiny prezentovaných projektů,” popsal první dojmy po skončení akce Michal Zálešák, a dodal: “Věřím, že další regionální pitch tento trend potvrdí a ještě dále zvýší zájem startupů o získání zpětné vazby od zkušených odborníků.”

Kromě Czech ICT Alliance a Technologického Centra Hradec Králové na organizaci spolupracovaly také GoUP! Startup hub Pardubice, Inovacentrum ČVUT v Praze, Technologické inovační centrum Zlín, Technologické centrum Písek, Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci a Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava.


(16. 10. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(124)